by BextrH

Moderátoři: EnoSat, mtester270, misanov

Odpovědět
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé. Abych Vám zpříjemnil tyto deštivé dny, trochu jsem si zase pohrál. Na funkce které se netýkají CCcam jsem přidal restart. Odstranil jsem pár chybových zpráv. A hlavní restart CCcam jsem předělal na restart který restartuje momentálně spuštěný CAM dokonce i CCcam, ale tam ten restart není spolehliví, ale někomu může fungovat dobře. Restart je hlavně po Konverteru na Oscam a pak na AJKTV pro Oscam,Gcam,Ncam a pak je ještě na tichém pro Oscam. Tak můžete začít testovat, když nám tak hezky prší.
Pokud by byl nápad na nějakou funkci, tak můžete klidně na BextrH@seznam.cz Ale...prosím, ne nějakou pí...nu :wink:
cfg_Zoom_StandaFaltys_RESTART_all.ipk
(73.92 KiB) Staženo 62 x
BextrH.png
BextrH.png (8.46 KiB) Zobrazeno 2756 x
Uživatelský avatar
vlado222
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 126
Registrován: 20.prosinec 2016 - 6:32

Re: by BextrH

Příspěvek od vlado222 »

testujem tento plugin a som mimoriadne prekvapený,
po skúsenostiach s inými podobnými projektami z minulosti, ktoré nestáli za nič, treba konštatovať, že ide o kvalitnú prácu, zaujalo ma to tak, že práve spracovávam podrobnejší popis mojich poznatkov z testovania, ktorý sem možno dám po odsúhlasení, recenzii a pripomienkach autora,
napadla ma ešte myšlienka, možno by bolo zaujímavé presunúť menu tohto pluginu do hlavného menu prijímača....,
ale to len v prípade, ak to autor zváži a nepridá mu to zbytočnú prácu ....
zatiaľ len úctivý a veľký obdiv k vykonanému projektu !
:poklona: :poklona:
VU+ SOLO 4K, VTI 14.0.3, FHD Glass 17, OSCam r11570,
VU+ UNO 4K SE, VTI 14.0.5, FHD Glass 17, OSCam r11570,
Formuler 4 Turbo, 2x AB Cryptobox 650HD,

Maximum E85 multifocus, 28,2°E _ 23,5°E _ 19,2°E _ 13°E _ 4,9°E _ 0,8°W
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:arrow: Děkuji ti Vlado. Asi by nebyla od věci nějaká recenze, která by navíc pomohla všem uživatelům pochopit některé funkce. Nebráním se ani nějakému tomu vylepšení i když si myslím, že už asi není co vylepšovat. Konkrétně... tento plugin někam blíže? Já osobně zmáčknu modré tlačítko a hned mohu tento stahovač aktivovat. Nenapadá mě rychlejší varianta, maximálně ho dát přímo na nějaké konkrétní tlačítko. Ale ovladače se liší a nechci tak někomu narušovat zaběhlí systém jeho ovladače.
Tento plugin je v podstatě....za málo peněz hodně muziky i když termín za málo peněz je nepřesný, když ho máte zcela zdarma. Dokonce nečekám ani na poděkování i když potěší. Nejvíc mě potěší, když někdo napíše, jak mu to dobře funguje a dobře pochopí všechny jeho funkce, protože jsem se to tam snažil udělat tak, aby to každý pochopil. Možná se budu opakovat, ale není to bezva, nainstalovat si to....zapnout si například CCcam .....v menu aktivovat stažení serverů po startu E2 a když ráno člověk vstane a třeba jako já zapne přístroj do elektřiny, tak mu najede funkční vysílání a nemusím na nic sáhnout. Během dne náhodou vypadne vysílání, tak není nic jednoduššího než pomocí možná třech tlačítek stáhnout server nový. Nemám nainstalovaný funkční CCcam? Tak si ho jednoduše stáhnu v tomto stahovači. Nebo mám možnost si stáhnout v menu nějaký CAM manager. Chci rozchodit kartu...například Skylink? Tak si stáhnu CCcam 2.3.0 ten funguje spolehlivě. Nefunguje mě karta v externí čtečce? Zmáčknu aktivaci čtečky. Nefunguje mě server, protože ho mám v /usr/keys/ a ne v /etc/? ...zmáčknu CCcam.cfg přesunout. Chci se koukat pomocí Oscamu a nemám servery v jeho formátu? Dám si je převést pomocí konverteru. Chci se hned koukat a nemám čas převádět? Zmáčknu tiché stažení pro Oscam a můžu hned koukat. Otravujou mě děti, že chtějí pohádky? Není nic jednoduššího, než dát stáhnout seznam pohádek m3u a ty si následně v Mediaplayeru pustit. Nemám rád Mediaplayer? No tak si během chvilky stáhnu z menu XCPlayer a na tom si to pustím. Chci si večer pustit nějaký legendární film? Zmáčknu stáhnout m3u Film a za pár minut můžu koukat na....až 101 filmů. Otravuje mě žena že chce vidět nějakou erotiku :-) stáhne se mě XXX a hned můžu koukat. Mám před talířem mrak a satelit nejde, tak si stáhnu m3u IPTV a koukám přes internet. Chci si pustit nějaké klipy? Stáhnu youtube, nebo KODI. Chci Archiv CZSK, tak ho stáhnu. Opravdu obrovské množství možností na tak jednoduchém pluginu. Samozřejmě to nebudeme srovnávat s nějakou placenou službou například od nějaké kabelovky. Berte to tak že to je vše.......Free Kdo Vám dnes dá něco zadarmo.
Toť asi vše a klidně napište. Přijmu i komentář....stojí to za ho... Vlado díky.
Uživatelský avatar
vlado222
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 126
Registrován: 20.prosinec 2016 - 6:32

Re: by BextrH

Příspěvek od vlado222 »

ja sa len obávam, že ten môj pripravovaný príspevok, ktorým by som mal obsiahnuť všetko toto, čo si tu uviedol, by musel mať aspoň 50 strán.... aj tak už má aktuálne .... 12 strán :-)
ale vážne: určite momentálne nie som v stave popísať a vyskúšať všetko to, čo ten bohatý plugin obsahuje, to podstatné určite áno, ale funkcie, pluginy, ktoré mňa osobne nezaujímajú asi nie ...
no ale dobre, veď sa idem vyspať, a zajtra popri práci na záhradke sa rád k tvojmu pluginu vrátim,
a vieš, že toto je momentálne pre mňa veľké rozptýlenie vzhľadom na satelitnú nudu (až na statky-zmätky okolo Stream Cinema ....), ktorá v tejto brandži panuje ?
konečne môžem v tejto "korona ére" vyplniť čas a do niečoho rýpať :-)
VU+ SOLO 4K, VTI 14.0.3, FHD Glass 17, OSCam r11570,
VU+ UNO 4K SE, VTI 14.0.5, FHD Glass 17, OSCam r11570,
Formuler 4 Turbo, 2x AB Cryptobox 650HD,

Maximum E85 multifocus, 28,2°E _ 23,5°E _ 19,2°E _ 13°E _ 4,9°E _ 0,8°W
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé. Pro šťourali a hračičky přináším další staronovou hračku, pro dnešní zachmuřené odpoledne.
Tentokráte jsem přidal do menu mého stahovače, .....tam kde se stahují další pluginy ...plugin seasondream-ng
Někdo by namítl .....že už tu to bylo. S tímto zajímavým pluginem jsem si pohrál a převedl ho na cca 99% do Češtiny.
Řekl bych, že ho v tomto jazyce možná ani v Angličtině neseženete. No a když už zmizela ta šílená azbuka, stal se tento plugin celkem použitelným. Podotýkám, že k jeho plné verzi je nutné se zaregistrovat na stránkách jeho tvůrce a to... https://forum.seasondream.org/ Pokud používáte například Chrome který Vám stránku automaticky přeloží, bude pro Vás registrace otázkou několika minut. Horší je to s aktivačním emailem, který musíte potvrdit. Dojde Vám jako druhý, tím Vás administrátor schválí. Mě dorazil až druhý den, ale někomu přišel hned. Bez této registrace Vám půjde jen Demo verze, bez Youtube a P. To je asi jediná azbuka kterou tam uvidíte....upozornění že je to Demo. No a teď, jak to celé nainstalovat.

Odinstalujete CCcam downloader Zoom v menu úplně dole. Pak nainstalujete tuto novou verzi. Po instalaci zajedete tam kde se instalují pluginy a na předposledním řádku, nainstalujete seasondream-ng..CZ nic jiného!!! Po nainstalování ho zapnete a zeptá se vás jestli chcete vytvořit pracovní složku. Namačkáte tam třeba 123 a zeleným dáte vytvořit. No a máte hotovo. Pokud se Vám povede registrace a budete schváleni, můžete ....tam kde je jméno a heslo zadat to samé co máte za jméno a heslo na té stránce, kde jste se registrovali. Já tam mám například BextrH a heslo nějaké číslo. Při registraci volte jednoduché, aby se Vám to dobře zadávalo. Přepněte si klávesnici na Evropskou ...zadejte jméno, zajeďte na tlačítko OK a uložte. Pak heslo...tlačítko OK na klávesnici a uložte. Pak zajeďte na červený restart a potvrďte. Po dalším vstupu do tohoto pluginu, zmizí azbuka s informací o Demo verzi a zůstane tam jen název stránky. Teď by jste měli mít aktivní i Youtube atd.
No a v tento okamžik plugin zavřete a vejděte do mého, kde se stahují pluginy a na posledním řádku je aktivace Adult. To stiskněte a odemkne se vám XXX obsah, čili lidově... prasárny. Po dalším vstupu do seasondream-ng bude vidět i ikona Puzzle kde je tento obsah. Dále se tam dá youtube synchronizovat s vaším účtem. Vyhodí to kod, který vložíte v PC na uvedenou stránku která je zobrazena na TV a pak se Vám to spáruje. Toť asi vše, ať se daří. :poklona:

Pokud by jste náhodou tento plugin už měli, musíte ho nejprve odinstalovat a to například následujícími příkazy.

opkg remove enigma2-plugin-extensions-seasondream-ng
killall -9 enigma2
cfg_Zoom_StandaFaltys_PLUGIN_all.ipk
(74.03 KiB) Staženo 47 x
BextrH.png
BextrH.png (8.46 KiB) Zobrazeno 2496 x
DSC07298.jpg
DSC07299.jpg
DSC07300.jpg
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:!: Pokud někdo testoval poslední přidaný plugin a setkal se s zádrhelem u synchronizace se svým youtube, tak musíte následovně.
Zkoušel jsem to pomocí prohlížeče chrome a Edge. Pokaždé jsem se zasekl s problémem neschváleného připojení google. Vyřešit se to dá takto. Nainstalujete si prohlížeč Opera 12.18 a v něm zadáte adresu www.google.com/device a do ni vložíte kod z obrazovky, potom co v pluginu zmáčknete u youtube přihlášení. Po potvrzení v PC se vám Youtube aktivuje. Pro správnou funkci možná bude nutný restart přístroje. Nyní si tam mladej už pouští ty jeho dětské blbosti. Mě funguje dobře 720 To co tam je 1080 webm, to mě přístroj už asi nepodporuje formát. Aktivací se odblokovalo i vyhledávání. :!:
sarsan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 119
Registrován: 06.květen 2013 - 13:18
satelitni prijimac: vu zero 4k

Re: by BextrH

Příspěvek od sarsan »

pre tych co tento plugin testuju:
Vu+ zero 4k / image Pure2 6.3 / nejde stahovanie so serverov cc...

zopar postrehov:
- pri instalacii E2Player ale stiahne E2Stream (zamer/ chyba)
- Archivcz/sk + subssuport uz je nova verzia, bolo dobre aby pred stahovanim overovat aktualne nainstalovanu verziu v prijimaci a ked je novsia tak by ju nezacal automaticky stahovat ako je to teraz, ale dal informaciu ze novsia versia je uz nainstalovana; pripadne ziadost o odstranenie povodnej uz nainstalovanej a potom install druhej, ktore je v ponuke Tvojho pluginu. snat je to zrozumintelne

dalsie postrehy doplnim neskor. dakujem
good job
vu zero 4k, ATV 7.2
Uživatelský avatar
vlado222
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 126
Registrován: 20.prosinec 2016 - 6:32

Re: by BextrH

Příspěvek od vlado222 »

hmmm,
UNO 4K SE, OpenATV 6.3,
stiahol som:
- free.cccamgenerador.com
- a tiež aj cccamz.com,
prekonvertoval do OScam, reštartoval Oscam
a u mňa obidva idú ...

E2 Player som netestoval,
čo sa týka Archiv a Stream Cinema, inštalácia je momentálne súčasť aj tohto pluginu, ale vzhľadom na chaos a neustále zmeny okolo Archiv a Stream Cinema, ja by som odporúčal autorovi úplne to z ponuky vynechať, len si narobí kopec roboty ...
VU+ SOLO 4K, VTI 14.0.3, FHD Glass 17, OSCam r11570,
VU+ UNO 4K SE, VTI 14.0.5, FHD Glass 17, OSCam r11570,
Formuler 4 Turbo, 2x AB Cryptobox 650HD,

Maximum E85 multifocus, 28,2°E _ 23,5°E _ 19,2°E _ 13°E _ 4,9°E _ 0,8°W
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

sarsan píše:pre tych co tento plugin testuju:
Vu+ zero 4k / image Pure2 6.3 / nejde stahovanie so serverov cc...

zopar postrehov:
- pri instalacii E2Player ale stiahne E2Stream (zamer/ chyba)
- Archivcz/sk + subssuport uz je nova verzia, bolo dobre aby pred stahovanim overovat aktualne nainstalovanu verziu v prijimaci a ked je novsia tak by ju nezacal automaticky stahovat ako je to teraz, ale dal informaciu ze novsia versia je uz nainstalovana; pripadne ziadost o odstranenie povodnej uz nainstalovanej a potom install druhej, ktore je v ponuke Tvojho pluginu. snat je to zrozumintelne

dalsie postrehy doplnim neskor. dakujem
good job
Ahoj. Tak k tvým dotazům. Osobně jsem čekal, že se dotazy budou týkat nového pluginu, hned nad tvou otázkou a ne věcí, které tam jsou už týdny. Co se týká pluginu E2iPlayer, pokud myslíš tento, tak ten jediný má svůj zdroj kdesi na nějakém webu, takže když tam dojde ke změně, nemusí jít plugin nainstalovat a nebo zprovoznit. OK později se na něj podívám. A teď k Archivům CZSK. Tento tam byl dán v dobách kdy ještě nešlo vše a některé jsem tam já zprovoznil. Prima,ČT,StreamCinema,JOJ,Markiza V této verzi byly funkční. Něco málo potom udělal autor opravu a zprovoznil to také a možná i víc. Tento plugin a většina dalších, jsou stahovány z uloz.to protože jiné úložiště, kam to dát, nemám. Takže co tam dám, to si můžete stáhnout. Nemám vše navázáno přímo na autory pluginů, aby to mohlo nabídnout novější verzi. Přitom asi nebude problém, po nainstalování aktualizovat na poslední verzi, pokud tato stažená nebude vyhovovat. ps. U některých pluginů slovo nejnovější, neznamená vždy nejlepší. Může tam dojít ke změně, která už někomu nemusí vyhovovat. Pokud jde o stahování serverů, tak v rámci možností se jich vždy pár stáhne. Naštěstí máme AJKTV a ten jde ...(zatím) stále. Budou časem jen ubývat. Více už jich nebude. Přecházejí na system, ....chceš zkušební server? Dej email a my ti ho pošleme a příště už ne.
Tvůj přístroj neznám, jsem odkázán na pravěký, ale dobře sloužící AZBOX HD. Mohu ti jen poradit, zkontroluj, zda máš funkční Curl. Popřípadě chybu vyfoť, dá se z toho na 50% a víc odhalit chyba, lépe než ze slova nejde. Neber to hlavně jako urážku, jen fakt. Díky.
sarsan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 119
Registrován: 06.květen 2013 - 13:18
satelitni prijimac: vu zero 4k

Re: by BextrH

Příspěvek od sarsan »

ohladne noveho pluginu - NG cakam druhy den na mail ....
rozpravky a filmy stiahlo, ale nic sa nespusti. zoznam je neaktivny/chybaju v nom adresy
e2player stale objavujem jeho moznosti
vu zero 4k, ATV 7.2
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

sarsan píše:ohladne noveho pluginu - NG cakam druhy den na mail ....
rozpravky a filmy stiahlo, ale nic sa nespusti. zoznam je neaktivny/chybaju v nom adresy
e2player stale objavujem jeho moznosti
Co se týká posledního pluginu NG. Snad se dočkáš, já pak poslal ještě jiný email.... a nakonec došli za den oba dva.
Přehrávače VK a Youtube chodí pěkně, jen mě to občas vyhodí hlášku něco jako že video není k dispozici. Snad by se to mělo odstranit aktivací přepínače ...protokoly. Mě to nepomohlo, jen to brutálně zpomalilo reakce přístroje, bohužel mám pravěký. Po přepnutí, opět OK. Možná by to chtělo VPN. Nemám zkušenost.
Rozchodil jsem i videa 1080 ale jen MP4 formát webm mě nejde. Bohužel na tom jejich foru je všude Ruština a i po překladu je problém se v tom vyznat. Tento plugin má i pěkný spořič a řekl bych že může videa i stahovat. Omylem se mě to povedlo. :-) Je tam filmotéka s mraky videí a novinek, ale převážně bohužel jen s Ruským dabingem.
Teď k pluginu e2iPlayer. Z mého downloaderu jsem ho úspěšně nainstaloval i když na konci instalace hodilo zelenou obrazovku. Je to přímo od tvůrce pluginu, takže nevím kde je zádrhel, důležité je, že se nainstaloval a je funkční. Dále jsem zjistil když jsem po dlouhé době nainstaloval youtube, že se mě nepodařilo ho zprovoznit, stále hlášky. Tak jsem stáhl jiný,.... poslední verzi ...a dal ho do seznamu ke stažení. Tento funguje hned po instalaci. Dokonce se dá pomocí tlačítka MENU nastavit spárování s Vaším účtem youtube a naskočí tam další ikony s vaším obsahem. Musí se opsat aktivační kod a aktivovat v PC. U mě když jsem zvýšil rozlišení nad 720 tak mě šel pouze obraz bez zvuku. Mám starý přístroj. OK ať se daří,........... zde je verze s novým Youtube.
Ještě musím doplnit. Nainstaloval jsem archivCZSK z menu a vše mě fungovalo, takže nemám potřebu instalovat novější verzi. Ta aktualizace se pak dá potvrdit vždycky. Už jsem jí tam měl a přišlo mě to spíš horší. To už je na každém, zda chce riskovat že o něco přijde a možná něco získá.
A ještě reakce na ty seznamy m3u jestli se to týká jejich stažení z mého downloaderu. Je to zajímavé. Už mě to psal jeden Turek, že mu to stáhlo seznam jen s názvy Filmů a odkazy nikde. Musel by si ten skript pustit v telnetu a pozorovat, kde je chyba. Mě to spíš připadá, že to provede všechny operace krom stažení odkazů pomocí Curl. Takže jestli ti vůbec funguje Curl. Ale to by ti zase nešlo stahovat ani ty pluginy, ani servery. Teď fakt nevím. Asi máš někde jinak nějaký adresář, jinak fakt nevím.
cfg_Zoom_StandaFaltys_youtube_all.ipk
(74.06 KiB) Staženo 38 x
sarsan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 119
Registrován: 06.květen 2013 - 13:18
satelitni prijimac: vu zero 4k

Re: by BextrH

Příspěvek od sarsan »

to Bextr - dnes som instaloval 4 images VTI, ATV, Pure2, Openpli ..zoznam filmy, rozpravky stiahne ;ale nic nepusti chybaju adresy ako predtym
vu zero 4k, ATV 7.2
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

sarsan píše:to Bextr - dnes som instaloval 4 images VTI, ATV, Pure2, Openpli ..zoznam filmy, rozpravky stiahne ;ale nic nepusti chybaju adresy ako predtym
A měl jsi tam pokaždé nainstalovaný Curl? Ještě taková hloupá otázka, bydlíš alespoň v Čechách nebo na Slovensku? V zahraničí by to nemuselo jít stáhnout. Jinak opravdu nevím čím by to mohlo být. Možná blokovaný nějaký port na internetu. Fakt nevím. Já zrovna dnes přeinstalovával IMAGE a funguje vše. Jen se mě stalo, že automatické stažení serverů při startu E2 se mě neaktivovalo na první zmáčknutí. Musel jsem to zmáčknout ještě jednou. Pak se ta funkce aktivovala a správně zablokovala, aby si to někdo omylem nenastavil dvakrát. Pak jsem přepínačem vzadu vypnul a zapnul přístroj a krásně naběhl i s obrazem, jak si stáhl servery při startu. Hochu nevim. Chtělo by to vybrat z toho skriptu jen kousek, kde se stahuje a vložit ho do telnetu a podívat se do /tmp/ co se vlastně stáhne. Udělat nějaký test. Ale jak už jsem říkal....ano setkal jsem se už s tímto problémem. Jelikož to byl Turek, tak jsem ten problém tolik neřešil. Nebo to šlo spíš blbě, když jsem mu z překladu rozuměl špatně a blbě se pak radilo, ale za každou cenu chtěl vidět Českého Krtečka, tak zkoušel i VPN. :-) Můžou tam mít nějaké omezení na internetu, ale u tebe nevím. Každopádně ta operace pomocí příkazů probíhá u všech přístrojů stejně. Jen přístroje se liší. Pokud bys to chtěl i tak vyřešit, napiš mě na BextrH@seznam.cz a pokusím se ti pomoct. Napíšu ti pak nějaký příkaz, který zkusíš a uvidíme co nám to vyplivne za hlášky :-)
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:?: Vážení přátelé. Tímto Vás žádám o pomoc nebo radu, kdo by měl nějakou zkušenost s provozem VPN v Enigma2. Věřím tomu že by díky tomu mohli jít některá blokovaná videa na youtube a v dalších pluginech. Ale přiznám se nemám s VPN pod Enigmou zkušenost. Navíc by to nejspíš pomohlo uživatelům, kteří bydlí v zahraničí a nemohou provozovat m3u soubory z Zoom Downloaderu. Jaký VPN nainstalovat, jak ho nastavit? Existuje neplacená verze? atd. Všem tímto děkuji. :?:
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: by BextrH

Příspěvek od ctiforum »

1. VPN ide na enigme2 úplne v pohode. V OpenATV (mám aj ostatné image v multiboote, ale nechce sa mi prebootovať a pozrieť) je vstavaný OpenVPN klient (menu - system - siet - nastavenie OpenVPN).
Konfigurák(-y) sa dáva do /etc/openvpn (súbor s názvom client.conf / ale asi to zhltne prvý *.conf čo nájde v adresári (niečo sa mi marí, ale už nepamätám a nechce sa mi laborovať)).
2. Na prepínanie VPN je dobrý (používam/ale nie je nutnosť) plugin enigma2-plugin-extensions-vpnchanger_1.2.9_all.ipk. Poopravoval som v ňom zopár drobných chýb, takže teraz funguje tak, ako má, ale stačí ti aj originál. Na chyby dojdeš časom.
3. Existujú aj voľné VPN, ale tomu odpovedá kvalita. Ja mám platenú VPN. Dobré je niekedy vystriehnúť akciu u slušných poskytovateľov VPN a človek získa zľavu aj 70% (pri platbe na 3-5 rokov) ináč sú ceny od 3USD/mesiac až po cca 9USD/mesiac.

Keďže sa pýtaš "Jaký VPN nainstalovat, jak ho nastavit? ", tak asi najskôr začni googliť, čo to je VPN, protokoly a čo sa tam zhruba nastavuje. Potom na to prídeš sám. (A keď máš doma verejnú IP (statickú alebo dynamickú), tak sa pohraj s routrom a VPN (server) si vyskúšaj nastaviť doma )
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
Uživatelský avatar
vlado222
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 126
Registrován: 20.prosinec 2016 - 6:32

Re: by BextrH

Příspěvek od vlado222 »

sarsan píše:to Bextr - dnes som instaloval 4 images VTI, ATV, Pure2, Openpli ..zoznam filmy, rozpravky stiahne ;ale nic nepusti chybaju adresy ako predtym
hmmm,
a zase ti niečo nejde...
prikladám obrázok z dnes stiahnutého zoznamu filmov,
IDE to !!
Formuler 4T, Open ATV 6.3 ....
Přílohy
film_Blade.jpg
VU+ SOLO 4K, VTI 14.0.3, FHD Glass 17, OSCam r11570,
VU+ UNO 4K SE, VTI 14.0.5, FHD Glass 17, OSCam r11570,
Formuler 4 Turbo, 2x AB Cryptobox 650HD,

Maximum E85 multifocus, 28,2°E _ 23,5°E _ 19,2°E _ 13°E _ 4,9°E _ 0,8°W
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

ctiforum píše:1. VPN ide na enigme2 úplne v pohode. V OpenATV (mám aj ostatné image v multiboote, ale nechce sa mi prebootovať a pozrieť) je vstavaný OpenVPN klient (menu - system - siet - nastavenie OpenVPN).
Konfigurák(-y) sa dáva do /etc/openvpn (súbor s názvom client.conf / ale asi to zhltne prvý *.conf čo nájde v adresári (niečo sa mi marí, ale už nepamätám a nechce sa mi laborovať)).
2. Na prepínanie VPN je dobrý (používam/ale nie je nutnosť) plugin enigma2-plugin-extensions-vpnchanger_1.2.9_all.ipk. Poopravoval som v ňom zopár drobných chýb, takže teraz funguje tak, ako má, ale stačí ti aj originál. Na chyby dojdeš časom.
3. Existujú aj voľné VPN, ale tomu odpovedá kvalita. Ja mám platenú VPN. Dobré je niekedy vystriehnúť akciu u slušných poskytovateľov VPN a človek získa zľavu aj 70% (pri platbe na 3-5 rokov) ináč sú ceny od 3USD/mesiac až po cca 9USD/mesiac.

Keďže sa pýtaš "Jaký VPN nainstalovat, jak ho nastavit? ", tak asi najskôr začni googliť, čo to je VPN, protokoly a čo sa tam zhruba nastavuje. Potom na to prídeš sám. (A keď máš doma verejnú IP (statickú alebo dynamickú), tak sa pohraj s routrom a VPN (server) si vyskúšaj nastaviť doma )
No popravdě jsem myslel, že to bude jednodušší. Nainstalovat nějaký IPK a pak tam jen aktivovat nějaký server. Ale i tak děkuji za super reakci, moc často se tu s pomocí takto rychle nesetkám, jako byla tato. Určitě ještě pohledám a zagooglím. Děkuji.
Ještě budu reagovat na Vlado222. Jsem rád, že se najde někdo spokojený, komu vše funguje, ale toto řešení co hledám by mělo pomoc lidem, kteří bydlí v zahraničí a stáhnout jim to nejde a toto VPN by jim mohlo pomoct, možná i mě s videi na youtube atd. Myslel jsem že najdu jednoduché řešení ohledně VPN, které bych dal do stahovače mezi pluginy ke stažení pro všechny, ale vypadá to, že se člověk nastavování, nebo dokonce placení nevyhne, pokud se chce připojit někam, kam by to šlo v jiné zemi. Oběma díky, ostatně i těm, co jen čtou a přemýšlí, zda na to vůbec reagovat a přidat nějakou tu radu.
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: by BextrH

Příspěvek od ctiforum »

Nemaj strach, je to jednoduché:

- vo väčšine prípadov ide o nakopírovanie súboru "client.conf" do "\enigma\openvpn" (ten súbor ti dá každý VPN provider- akurát dopíšeš pridelené meno/heslo)
- spustiť OpenVPN klienta cez menu
- that's all
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 506
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

ctiforum píše:Nemaj strach, je to jednoduché:

- vo väčšine prípadov ide o nakopírovanie súboru "client.conf" do "\enigma\openvpn" (ten súbor ti dá každý VPN provider- akurát dopíšeš pridelené meno/heslo)
- spustiť OpenVPN klienta cez menu
- that's all
Ahoj. Tak jsem tam nainstaloval OpenVPN Manager. Vytvořil jsem složku pro ...client.conf a ten jsem někde nějaký stáhl.
Na levo mě přibila ikona. Je červená se zámkem. Kdyby se mě podařilo připojit, tak ta ikona zezelená? Dá se někde stáhnout soubor ....client.conf nějaký free na test? Předpokládám že se nastavený nedá stáhnout a musí se tam něco ručně zadat, když už bych nějaký free VPN sehnal. Jak tam má vypadat nastavení? IP adresa? Jméno? Heslo?
Alespoň nějakou informaci, abych se měl čeho chytnout. Díky.

Jinak to vypadá, že mě před pár dny skončila podpora OpenPLI 7.0 Takže nyní všechny instalace jen ručně kopírovat. Tak zvaně ......jsem v háji :-)
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od chocholousek »

BextrH píše:Jak tam má vypadat nastavení? IP adresa? Jméno? Heslo?
Alespoň nějakou informaci, abych se měl čeho chytnout.
Ale to prece zalezi na nastaveni OpenVPN serveru, kombinaci je vice dokonce i tcp nebo udp s heslem i bez + certifikaty atd...
konfugurace muze vypadat treba takto ale treba i uplne jinak :P

Kód: Vybrat vše

client
dev tun
remote pejseakocicka.cz 1194
pull
tls-client
nobind
resolv-retry infinite
persist-key
persist-tun
ca /etc/openvpn/cas.crt
cert /etc/openvpn/user1.crt
key /etc/openvpn/user1.key
tls-auth /etc/openvpn/ta.key 1
ns-cert-type server
cipher BF-CBC
comp-lzo
verb 3 
Odpovědět

Zpět na „Plugins“