ServiceApp

Moderátoři: EnoSat, mtester270, misanov

Razor_1996
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 30.prosinec 2009 - 2:13

Prehrávanie mediálnych súborov v ENIGME

Příspěvek od Razor_1996 »

Ahojte chcel by som sa opýtať riešim taký problém mám doma 2 stroje Ab Pulse 4k a Qviart Lunix 4k, v Pulse mám vložený klasický HDD 500gb na ňom uložené rôzne filmy. Problém je v tom že niektoré video súbory sa prehrávajú bez problémov dokonca aj 4k filmy, a pri niektorých je len čierna obrazovka a ide zvuk. Preto by som chcel vedieť či to je chyba v kodekoch alebo stiahnuť nejaký prehrávač ktorý to bez problémov zvládne.

Skúšal som nainštalovať Mediaplayer2 nepomohlo to. Dokonca ani prehrávanie cez KODI nepomohlo.
V obidvoch zariadeniach je image OpenATv 6.4 a na prehrávanie používam klasický prehrávač z enigmy.
Uživatelský avatar
siletblok
Odborník
Odborník
Příspěvky: 482
Registrován: 12.leden 2022 - 11:03

Re: Prehrávanie mediálnych súborov v ENIGME

Příspěvek od siletblok »

Skus si aj ty doinstalovat do boxu plugin moduly ako Serviceapp ci exteplayer3 ...
pripoj sa telnetom do boxu a zadaj prikaz opkg install ffmpeg exteplayer3 enigma2-plugin-systemplugins-serviceapp gstplayer
nasledne daj restart, nastav si v tom ServiceApp ako predvoleny prehravac exteplayer3 a skus ci to pomohlo. :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: Prehrávanie mediálnych súborov v ENIGME

Příspěvek od Spacer »

Mno a aby sa netápalo, ktoré idú a niektoré nejdú, tak treba analyzovať neprehrávajúci súbor -https://mediaarea.net/en/MediaInfo
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Prehrávanie mediálnych súborov v ENIGME

Příspěvek od EnoSat »

ak cip nepodporuje nejaky kodek/kontajner tak to nenapravi ziadny prehravac
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Uživatelský avatar
siletblok
Odborník
Odborník
Příspěvky: 482
Registrován: 12.leden 2022 - 11:03

Re: Prehrávanie mediálnych súborov v ENIGME

Příspěvek od siletblok »

Kedze ten Pulse ma tusim HiSilicon Hi3798v200 tak nevidim dovod aby neprehral to co napr. Octagon SF8008. A myslim ze to ma teda aj Multiboot, takze je priestor na "hranie" a testovanie aj inych image. No je mi jasne, ze je lahsie len tak vypisovat nech sa s tym trapi niekto iny ako to sam realne vyskusat. :D
Obrázek
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Prehrávanie mediálnych súborov v ENIGME

Příspěvek od EnoSat »

skusil si porovnat GPU ? Vecsinou pouzivaju rozne mutacie Mali-450
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Uživatelský avatar
siletblok
Odborník
Odborník
Příspěvky: 482
Registrován: 12.leden 2022 - 11:03

Re: Prehrávanie mediálnych súborov v ENIGME

Příspěvek od siletblok »

A naco by som to robil akoze ja ? Aby som zistil ze jeden box ma napriklad derivat toho GPU verzie MP4 kym ten dryhu box ma mozno verziu MP2 taktovanu o 50-100MHz menej ? Myslim ze toto vsetko by mal riesit zakladatel tohoto vlakna, ktory sa tu s prepacenim len "vykydal" a caka kym jeho problem vyriesi niekto iny a jemu da pod nos len hotove riesenie.
Obrázek
jezo421
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 10.leden 2008 - 22:07

Re: Prehrávanie mediálnych súborov v ENIGME

Příspěvek od jezo421 »

siletblok píše:Skus si aj ty doinstalovat do boxu plugin moduly ako Serviceapp ci exteplayer3 ...
pripoj sa telnetom do boxu a zadaj prikaz opkg install ffmpeg exteplayer3 enigma2-plugin-systemplugins-serviceapp gstplayer
nasledne daj restart, nastav si v tom ServiceApp ako predvoleny prehravac exteplayer3 a skus ci to pomohlo. :wink:
Nazdar siletblok,
chcel som vyskusat, ci by to nepomohlo aj mne (u niektorych suborov pocas prehravania nabehne cierna obrazovka, ale zvuk ide dalej, po pause/play obraz zase nabehne). Obidva balicky vyzeraju byt nainstalovane ok (aspon ich vidim medzi nainstalovanymi vo webife), ale neviem sa dostat ku volbam ServiceApp. Co som googlil, malo by to byt v Menu->Nastavenie-> Pouzivanie a GUI, ale nic take tam nemam. Aj ked som presiel vsetky podmenu, nic co by sa tykalo volby mediaplayeru som nevidel. Hladam to blbo?
Uživatelský avatar
siletblok
Odborník
Odborník
Příspěvky: 482
Registrován: 12.leden 2022 - 11:03

Re: Prehrávanie mediálnych súborov v ENIGME

Příspěvek od siletblok »

Aky image pouzivas ?
Obrázek
jezo421
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 10.leden 2008 - 22:07

Re: Prehrávanie mediálnych súborov v ENIGME

Příspěvek od jezo421 »

OpenATV 6.4
Uživatelský avatar
siletblok
Odborník
Odborník
Příspěvky: 482
Registrován: 12.leden 2022 - 11:03

Re: Prehrávanie mediálnych súborov v ENIGME

Příspěvek od siletblok »

V OpenATV by si mal mat tuto ponuku ServiceApp tak ako si napisal, v Menu / Nastavenie / Pouzivanie a GUI
serviceapp.jpg
Ak ju tam nemas a vravis, ze si ho tam instaloval tak by som ho skusil odinstalovat
opkg update
opkg remove enigma2-plugin-extensions-serviceapp exteplayer3 ffmpeg gstplayer


nasledne box restartoval
a znovu to nainstaloval tym prikazom co som sem uz dal, cize

opkg update
opkg install ffmpeg exteplayer3 enigma2-plugin-systemplugins-serviceapp gstplayer


na zaver samozrejme box znovu restartovat
Obrázek
jezo421
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 10.leden 2008 - 22:07

Re: Prehrávanie mediálnych súborov v ENIGME

Příspěvek od jezo421 »

Diky, reinstalacia pomohla, menu sa objavilo. Ale pises, ze v nom treba nastavit predvoleny prehravac. Citim sa ako pako, ale zase nic take nevim:
1.png
2.png
Kazdopadne ked som teraz skusil nejake subory prehrat, tak vacsina stiahnutych veci nejde vobec. Len nahravky a par starsich avi. Ako keby nepoznal mkv kontajner...
Uživatelský avatar
siletblok
Odborník
Odborník
Příspěvky: 482
Registrován: 12.leden 2022 - 11:03

Re: Prehrávanie mediálnych súborov v ENIGME

Příspěvek od siletblok »

Takze vojdi do toho nastavenia ServiceApp a v prvom riadku Enigma2 playback system si zmen original na serviceapp
exteplayer0.jpg
a druhom riadku Player si zmen na exteplayer3
exteplayer.jpg
a uloz to zelenyn tlacidlom OK
system sa ta opyta ci ma nastavenie ulozit a restartovat enigmu
exteplayer2.jpg
ty das samozrejme ANO a po restarte mozes skusit ci to pomohlo.

Treba sa s tym skratka len skusit pohrat ci si nenajdes nejake nastavenie ktore ti bude vyhovovat. Kedykolvek to mozes odinstalovat. :wink:
Obrázek
jezo421
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 10.leden 2008 - 22:07

Re: Prehrávanie mediálnych súborov v ENIGME

Příspěvek od jezo421 »

Vdaka za trpezlivost! Skusil som prehrat ten "najhorsi" subor, co robil vypadky kazdych par sekund. Chova sa to teraz inak - obraz nezhasne, ale skoci dalej. Zial vacsinou viac ako 20 sec, urcite to nie je najblizsi keyframe. Pritom v PC sa prehrava bez problemov. Vecer sa na to este pozriem.
Uživatelský avatar
siletblok
Odborník
Odborník
Příspěvky: 482
Registrován: 12.leden 2022 - 11:03

Re: Prehrávanie mediálnych súborov v ENIGME

Příspěvek od siletblok »

Prosim ta a co mas za pristroj ?
Skus ten subor niekam nahrat a dat sem nan odkaz nech to mozu aj iny ludia odskusat ako sa to chova u nich.
Obrázek
jezo421
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 10.leden 2008 - 22:07

Re: Prehrávanie mediálnych súborov v ENIGME

Příspěvek od jezo421 »

VU+ UNO 4k SE. Mozno sa mi nieco dokefovalo v systeme, ma viac ako rok od instalacie. Zacalo to uz vlani asi v lete. Zena sa zacala stazovat, ze jej to zacalo robit na videu, co pouziva pri cviceni. "Opravil" som to jeho prekodovanim do MPEG2 a bol pokoj. Ale minuly tyzden sa to objavilo na troch stiahnutych filmoch. Dva su AVC (High10@L3.1)(CABAC/4 Ref Frames), jeden HEVC (Main 10@L4@Main). Ak sa mi to nepodari spojazdnit, dam sem nejaky link.
Uživatelský avatar
siletblok
Odborník
Odborník
Příspěvky: 482
Registrován: 12.leden 2022 - 11:03

Re: Prehrávanie mediálnych súborov v ENIGME

Příspěvek od siletblok »

Mozno by bolo zahodno nahrat don nanovo aktualnu verziu systemu, ale to uz necham na teba. Ja uz len drzim palce nech sa ti to podari vyladit k spokojnosti. :wink:
:poklona:
Obrázek
jezo421
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 10.leden 2008 - 22:07

Re: Prehrávanie mediálnych súborov v ENIGME

Příspěvek od jezo421 »

Nuz nepochodil som veru. Nahral som cisty img 6.4 od Ellana, s mediaplayer2. Obraz vypadaval stale. Doinstaloval som exteplayer3 ale takisto problemy - namiesto vypadkov skoky dopredu. Napadlo ma ci nie je nejaky problem s SSD diskom, ale nahral som ten isty subor na klucik a prehraval z neho. Bez zmeny. Pre istotu som aj prekopiroval subor z boxu na klucik a porovnal ho so stiahnutym v PC, ale boli identicke. Neviem co s tym. Ak sa to chce niekomu skusit u seba, na tomto subore mi to robilo najcastejsie:

Kód: Vybrat vše

https://webshare.cz/#/file/wtoncG4UJz/the-dry-2020-1080p-web-dl-dd5-1-h-264-mkv
Je to celkom pozeratelna krimi, ale ziadny akcak :-)

Kód: Vybrat vše

https://www.csfd.cz/film/956618-the-dry/recenze/?_fid=9av9
Uživatelský avatar
siletblok
Odborník
Odborník
Příspěvky: 482
Registrován: 12.leden 2022 - 11:03

Re: Prehrávanie mediálnych súborov v ENIGME

Příspěvek od siletblok »

Ja som myslel ze priamo poslednu verziu od OpenATV - openatv-6.4-vuuno4kse-20220222_usb.zip a nie nejaky "zlepenec".
Chapeme sa ? Aby si si do boxu nanovo nahral a nakonfiguroval CISTE image priamo od OpenATV a na nom to vyskusal. :wink:

Co sa tyka daneho filmu tak snad si ho niekto s Uno 4se stiahne a vyskusa to u seba. Ja som ho vyskusal na Octagone 8008 a ziaden problem s nim nemal. Ziadne sekanie ani skakanie ani nic podobne. Viem ze na obrazkoch to nieje vidiet ale .....
film1.jpg
film2.jpg
Obrázek
jezo421
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 10.leden 2008 - 22:07

Re: Prehrávanie mediálnych súborov v ENIGME

Příspěvek od jezo421 »

Neda sa povedat, ze by enigma bola moja parketa, takze som vzdy dal prednost predpripravenemu image, ako sa tu odoporucalo. Stiahol som teda zip z tvojho linku a nainstaloval. Rovnako na chobot. Samotny mediaplayer okamzite vypadky, po doinstalovani trojkoveho, skakanie. Inak nerobi to v priebehu celeho filmu s rovnakou pravidelnostou. Momentalne som to mal pretocene okolo 65 minuty a tam mi to nevydrzalo bezat ani minutu ok.
Odpovědět

Zpět na „Plugins“