ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Moderátoři: EnoSat, mtester270, misanov

Odpovědět
blacker91
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 351
Registrován: 08.prosinec 2008 - 12:02
satelitni prijimac: Dreambox 920
Bydliště: Vysočina

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od blacker91 »

Díky už jde i zvuk jen jsem neměl zaple předzpracování HLS ale měl jsem zaple předzpracování MPEG-DASH. Díky za pomoc.
Dreamsky DSR-7500 a Dreamsky DSR-7000
Dreamsky NXP 256
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od slax78 »

Dreambox DM900,OS 2.5.
Instalcia archivczsk_2.0.3-20230224.deb stiahnuta z Github a manualne instalovana z /tmp.
Automaticka aktualizacia 2.0.3 na 2.0.4 + doplnky a reboot celeho boxu.
Prvotne spustenie Telly,pri vstupe do plugun 1.1.1 pise len Nacitavam a box zamrzol (ziadna zelena smrt).
Prikladam log.
PS: Da sa vymazat uz ta hlaska ze Dreambox neni podporovany a idem na vlastne riziko?
Přílohy
archivCZSK.zip
(2.15 KiB) Staženo 17 x
skyjet
Odborník
Odborník
Příspěvky: 378
Registrován: 10.listopad 2007 - 20:25

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od skyjet »

Jediný dôvod čo mi napadá prečo by sa to mohlo takto správať je, že sa mu nepodarilo spojiť s telly servermi. Je tam nastavený timeout na 10s a pravdepodobne to skúša niekoľko krát opakovať, takže závisí na tom ako dlho si čakal.
Každopádne daj si tam najnovšiu verziu z testovacej vetvy. Pre verziu 2.0.x dreambox stále nie je podporovaný. Ak sa problém zopakuje, tak v nastaveniach archivCZSK prepni režim ladenia na debug a potom pošli log.
Info o ArchívCZSK a kde hľadať pomoc nájdete v README na githube
K dispozícii je WIKI s popisom funkcií ArchivCZSK a aktuálnom postupe na inštaláciu.

! NA TOMTO FÓRE NIE SOM AKTÍVNY !
skyjet
Odborník
Odborník
Příspěvky: 378
Registrován: 10.listopad 2007 - 20:25

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od skyjet »

Zvuk na TV Nova opravený v testovacej aktualizačnej vetve. Skúste, či vám to funguje.
Info o ArchívCZSK a kde hľadať pomoc nájdete v README na githube
K dispozícii je WIKI s popisom funkcií ArchivCZSK a aktuálnom postupe na inštaláciu.

! NA TOMTO FÓRE NIE SOM AKTÍVNY !
blacker91
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 351
Registrován: 08.prosinec 2008 - 12:02
satelitni prijimac: Dreambox 920
Bydliště: Vysočina

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od blacker91 »

Potvrzuji že zvuk u Tv Nova funguje. Díky.
Dreamsky DSR-7500 a Dreamsky DSR-7000
Dreamsky NXP 256
Uživatelský avatar
siletblok
Odborník
Odborník
Příspěvky: 482
Registrován: 12.leden 2022 - 11:03

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od siletblok »

skyjet snad sa nebudes hnevat ze znovu ja. :D

Namatkovo som v TV Nova vybral / TOP programy / Najlepsie / Pohlreichuv souboj restauraci a vyskocila na mna hlaska
nova.jpg
V prvom momente ma napadlo ci to nie je geoblokaciou, ale ked ine videa/programy idu v pohode.......

Tiez sa chcem spytat a poprosit, ci sa neda pridat dalsi skin kde by boli trosku vacsie pismenka v ponuke ( v tej casti kde sa zobrazuje zoznam doplnkov, filmov, serialov...) aby to bolo viac citatelne pre nas starsich a predsa len slepejsich ked sa sleduje TV z viac ako 2-3 metre.
skin.jpg
Přílohy
archivCZSK.log.txt
(17.69 KiB) Staženo 14 x
Naposledy upravil(a) siletblok dne 13.březen 2023 - 17:45, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
furko
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 677
Registrován: 21.březen 2006 - 18:57
Bydliště: Strážovské vrchy a okolie

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od furko »

Robí to aj pri Sex O'Clock, Víkendová Snídane, Český slavík, atď.
mfpman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 08.říjen 2019 - 21:51
satelitni prijimac: Dreamplex 8000

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od mfpman »

404 je 'not found' cize bud hnojo alebo zly neplatny link
Co vam da v prehliadaci?
Dreamplex 8000
Uživatelský avatar
siletblok
Odborník
Odborník
Příspěvky: 482
Registrován: 12.leden 2022 - 11:03

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od siletblok »

No neviem ci to bude take jednoduche a ci to nebude miesto klasickeho "HTTP response status code" nieco schovaneho v API.
Ale pockajme si na vyjadrenie autora modulu, cize skyjet-a.
Obrázek
skyjet
Odborník
Odborník
Příspěvky: 378
Registrován: 10.listopad 2007 - 20:25

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od skyjet »

Je to opravené. Niektoré relácie majú iný formát stránky (resp. chýba časť so zoznamom všetkých dielov). Tiež som trochu vylepšil zobrazovanie chybových hlášok a pridal som možnosť nastaviť timeout a vypnúť overovanie ssl certifikátov (ak by to niekde bolo potrebné). Snáď už funguje všetko. Na doplnku novy toho veľa vyskúšať neviem, lebo väčšina má geoblokáciu alebo je prístupná len cez voyo.
Info o ArchívCZSK a kde hľadať pomoc nájdete v README na githube
K dispozícii je WIKI s popisom funkcií ArchivCZSK a aktuálnom postupe na inštaláciu.

! NA TOMTO FÓRE NIE SOM AKTÍVNY !
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od slax78 »

skyjet tak som logovanie nechal pustene este pri tej verzi 2.0.4 a prikladam log.
Mne to pride,ze box zamrzne ked sa ma objavit ta tabulka na zadanie parovacieho kodu,ale mozno sa mylim....
Verzia 2.1.1 je uz OK.
Přílohy
archivCZSK.zip
(10.32 KiB) Staženo 12 x
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od slax78 »

skyjet Verzia 2.1.1 u Telly ma chybu, ze ked dam reboot boxu tak zmizne zoznam kanalov.
Ked vojdem do pluginu tak Live vysielanie normalne ide.
Prikladam log.
Přílohy
archivCZSK.zip
(10.92 KiB) Staženo 13 x
skyjet
Odborník
Odborník
Příspěvky: 378
Registrován: 10.listopad 2007 - 20:25

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od skyjet »

Čo znamená, že zmizne zoznam kanálov? Myslíš userbouquet? Ten zmizne vtedy, ak sa nepodarí prihlásenie. No podľa logu čo si poslal sa nič také nestalo. Je tam len info, že sa kontroluje userbouquet, no nie je tam žiadna informácia, že by ho išiel zmazať. Takže pokiaľ je zapnutá konf. voľba aby ho generoval, tak by tam mal byť. Ešte mi napadlo, že takýto stav by teoreticky mohol nastať aj v prípade, že po štarte boxu ešte nie je zinicializovaná sieť. V tom prípade by pokus o login zlyhal a správalo sa to tak ako píšeš. Po reštarte GUI by sa to malo dať do pôvodného stavu. Ale prístup na telly už nemám, takže nemám ako skúsiť ...
Čo sa týka toho, že nefunguje to okienko pre zadanie pin-u vo verzii 2.0.4, tak ak to vo verzii 2.1.x funguje, tak to už nebudem riešiť. Ja som si to skúsil na dreamboxe a funguje mi to aj vo verzii 2.0.4, tak neviem.
Info o ArchívCZSK a kde hľadať pomoc nájdete v README na githube
K dispozícii je WIKI s popisom funkcií ArchivCZSK a aktuálnom postupe na inštaláciu.

! NA TOMTO FÓRE NIE SOM AKTÍVNY !
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od slax78 »

Na rýchlo odpoviem:
Sorry , áno myslel som userbuoqet.
Ja nerobím len reštart GUI , ale reboot celého boxu ( cez DO alebo prikaz v Telnete dám reboot ).
Sieť musela byt Ok , lebo ako píšem Live vysielanie cez plugin ide a tiež OSCaM ide share .
Telly prístup ti pošlem parovaci kod v PM a skús u seba.
skyjet
Odborník
Odborník
Příspěvky: 378
Registrován: 10.listopad 2007 - 20:25

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od skyjet »

Skúšal som si to nasimulovať no nepodarilo sa. Jediný spôsob ako môže nastať stav, že ti to zmaže po štarte bouquet je ten, že zlyhá komunikácia (takže stačí, že nefunguje net, prijímač neskôr dostane IP adresu alebo pri niektorých službách nie je nastavený správny čas). Tak som trochu prerobil login procedúru tak, aby s týmto stavom počítala a pokiaľ nastane problém s komunikáciou, tak aby to skúsil neskôr na pozadí. Malo by to vyriešiť vyššie spomenuté problémy. A ešte konkrétne u Telly neboli celkom dobre ošetrené chybové stavy, takže sa to mohlo odpárovať aj vo chvíli, keď zlyhalo spojenie na server. Teraz by to malo byť vyriešené lepšie, tak snáď k náhodným odpárovaniam už nebude dochádzať. Kto má možnosť, nech skúša testovaciu aktualizačnú vetvu.
Info o ArchívCZSK a kde hľadať pomoc nájdete v README na githube
K dispozícii je WIKI s popisom funkcií ArchivCZSK a aktuálnom postupe na inštaláciu.

! NA TOMTO FÓRE NIE SOM AKTÍVNY !
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od slax78 »

takze som skusil verziu pluginu Telly 1.1.3 ,opat odomna pytalo novy parovaci kod,ktory som mu zadal a akceptoval.
Vygeneroval som userbouquet + EPG+picons.Vsetko OK,kanaly slapali az kym som nedal reboot boxu a opat zoznam kanalov userbiuquet vymazany.
ALE zistil som,ze v menu pluginu mam opat hodnoty zadane podla Default (typ prehravaca,userbouquet je zakazany,EPG generovanie tiez atd atd). Takze chyba bude v tom,ze zmenu ktoru si navolim a Ulozim v menu pluginu po reboot sa nepamata pri novom starte E2.
Jedine co si pamata je parovaci kluc,lebo LIVE vysielanie cez plugin ide.
Log mam dolozit z Enigma2 ked startuje,alebo log z Archivu?
skyjet
Odborník
Odborník
Příspěvky: 378
Registrován: 10.listopad 2007 - 20:25

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od skyjet »

Toto bude najskôr nejaký problém s dreamboxom, lebo inde sa to nestáva. Stáva sa to aj u iných doplnkov? Ako robíš prosím ťa ten reštart? Cez telnet príkazom reboot alebo normálne z menu enigmy? Lebo príkaz na to aby sa konf. hodnoty uložili do súboru /etc/enigma2/settings sa volá až pri odchode z pluginu - takže musíš vyliezť z archivCZSK. Ale toto len vynúti uloženie hodnôt do súboru. Malo by to v pohode fungovať aj bez toho, lebo tie hodnoty aj tak ukladá enigma pri svojom korektnom ukončení (a celkovo manažment konf. hodnôt má na starosti priamo enigma).
Info o ArchívCZSK a kde hľadať pomoc nájdete v README na githube
K dispozícii je WIKI s popisom funkcií ArchivCZSK a aktuálnom postupe na inštaláciu.

! NA TOMTO FÓRE NIE SOM AKTÍVNY !
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od slax78 »

Robim to cez DO ten reboot.Ako pisem,vsetko ide super,az kym box nedam do reboot.
Zajtra skusim ineho providera,ci je to problem len Telly,alebo celeho Archivu.
Dolozim aj dake logy ti do pomoci.
brkulin2
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 27.říjen 2022 - 6:57
satelitni prijimac: VU+ Solo4K

Re: Verzia 2.1.1

Příspěvek od brkulin2 »

skyjet píše:Do testovacej vetvy som vydal som aktualizáciu 2.1.1. Opravuje chybu s načítavaním doplnkov pokiaľ je nastavený iný jazyk ako CZ/SK. Ďalej je tam oprava načítavania skinov pre neaktuálne image (ako napr. VTi). Ďalej opravuje chybu vo VTi, kedy aktualizácia na verziu 2.1.0 odstavila enigmu tak, že už nenaštartovala. S touto chybou som sa babral asi 2 hodiny a pekné slovo smerom k VTi už asi nepoviem. Dôvod prečo vám to včera rozbilo image je to, že vo VTi sú úplne odfláknute závislosti v balíkoch. Konkrétne - enigma závisí na python-pycrypto no v závislostiach to uvedené nemá. pycrypto doteraz bolo v závislostiach archivCZSK no od verzia 2.1.x to už neplatí. No a tak balíčkovací systém tento balík pri inštalácii odstránil ako nepotrebný. A v tej chvíli bolo po enigme a pre väčšinu ľudí to znamenalo flash nového image (nakoľko predvolene vo VTi je vypnuté generovanie crashlogov, takže ani nebolo možné zistiť, že čo tomu vlastne chýba). Nemám slov ...
Haoj, skyjet,
právě jsem po se po delší době dostal ke svému SOLO4K s VTi 15.0.2 a zjistil, že od instalace archivu 2.1.1 nefungují správně pluginy typu ElectroPowerSafe, a EPG refresh. Problém je v tom, že od tvé úpravy pro VTi nejde box vypnout do hlubokého spánku - dojde jen k restartu enigmy. Z crashlogu nemůžu nic vyčíst, ale pro každý případ ho přikládám.
Zatím budu muset box přeflashovat ze zálohy a vrátit se zpět k archivu 2.0.4.
Naposledy upravil(a) brkulin2 dne 15.březen 2023 - 20:30, celkem upraveno 2 x.
VU+Solo4K; Image VTi 15.0.2;
skyjet
Odborník
Odborník
Příspěvky: 378
Registrován: 10.listopad 2007 - 20:25

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od skyjet »

Toto správanie som si všimol. To robí robí archivCZSK??? Toto by mi nikdy nenapadlo. To znamená, že spadne enigma pri ukončovaní. Toto by mohlo potom vysvetľovať aj to neukladanie konf. hodnôt o ktorých píše slax78. Skúsim na to pozrieť.

EDIT:
Korektné ukončovanie enigmy vo VTi opravené. Pravdepodobne to spôsobovalo aj problém v OpenATV 7.x kedy sa niekedy nereštartla enigma (čo som si všimol). slax78 skús prosím ťa či ti verzia 2.1.2 vyriešila problém s ukladaním nastavení. Ak nie, tak si skontroluj, či sa ti vôbec ukladajú nejaké nastavenia z ostatných doplnkov, resp. celkovo z archivCZSK alebo akékoľvek iné nastavenia priamo v enigme. Ten konfiguračný systém je jednotný pre všetko, tak buď to funguje všade alebo nikde ...
Info o ArchívCZSK a kde hľadať pomoc nájdete v README na githube
K dispozícii je WIKI s popisom funkcií ArchivCZSK a aktuálnom postupe na inštaláciu.

! NA TOMTO FÓRE NIE SOM AKTÍVNY !
Odpovědět

Zpět na „Plugins“