ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Moderátoři: EnoSat, mtester270, misanov

Odpovědět
skyjet
Odborník
Odborník
Příspěvky: 378
Registrován: 10.listopad 2007 - 20:25

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od skyjet »

blacker91 Máš nastavené vekové obmedzenie vo filtroch na 0. Skontroluj si nastavenia doplnku.

minestra Tá informácie o prehrávači sú len informačné a asi ich odtiaľ komplet vyhodím, lebo to len mätie ľudí. Pre funkcionalitu MMS protokolu v gstreameri potrebuješ mať nainštalovaný balík gstreamer1.0-plugins-bad-mms. Ale kvôli čomu si to vlastne celé riešil? Ani jeden doplnok nepotrebuje podporu pre mms protokol (aspoň čo viem).

9000peter To zamrznutie boxu po aktualizácii sa stáva niekedy aj mne, no len na OpenATV 7.2. Netuším prečo to tak je a nepodarilo sa mi zistiť príčinu (a za zabil som tým niekoľko hodín). Jednoducho z nejakého mne neznámeho dôvodu zostane visieť hlavné vlákno enigmy a nikde v debug správach nemám žiadné vodítko, že čo tomu vlastne je. Inak niekedy môže reštart trvať dlhšie. Ak niekto používa hlboký spánok, tak mu po zapnutí môže naskočiť generovanie xml-epg (ak to má zapnuté) ktoré môže trvať dlhšie (napr. pre Magio aj 2 minúty). Ak trafí aktualizáciu v tomto čase, tak reštart bude čakať na skončenie toho generovania.

georg11 Ďalšia várka opráv pre trakt.tv je v testing vetve, tak skús či to zabralo. Ak nie, tak daj vedieť u ktorých seriálov je problém. Večer bude oprava všade, lebo kvôli nevalídnym dátam ktoré vracia server momentálne nefunguje Stream Cinema.

bob.99 Opravené - dnes večer to bude von.

georg11 a siletblok Už som to písal - zmena skinu nevyžaduje žiadne programátorské zručnosti, takže ak vám aktuálny skin nevyhovuje, tak si ho upravte podľa seba. Nájdite si sekciu TemplatedMultiContent a môžete sa hrať s veľkosťou písma v sekcii "font" a adekvátne tomu prispôsobiť itemHeight. Výsledný skin si uložte po iným menom tak, aby v mene nebolo slovo default a pri aktualizácii vám zostane. Ak sa vám do podarí nejako pekne odladiť, tak to kľudne pridám ku oficiálnym skinom.
Inak dynamické skiny sa v enigme riešia komplikovane a nič nie je kompatibilné s ničím. Ani aliasy pre farby nie sú medzi image navzájom kompatibilné, takže dať do skinu možnosť nastaviť veľkosť písma prakticky znamená vygenerovať xml so skinom a potom ho nechať naloadovať enigme. A s týmto riešením momentálne nie som stotožnený. Mám niečo čiastočne vymyslené, no nie do úplných detailov a momentálne na to nemám čas.
Info o ArchívCZSK a kde hľadať pomoc nájdete v README na githube
K dispozícii je WIKI s popisom funkcií ArchivCZSK a aktuálnom postupe na inštaláciu.

! NA TOMTO FÓRE NIE SOM AKTÍVNY !
rempo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: 10.únor 2009 - 20:36

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od rempo »

U EUROSPORTU 2 jsem nenašel audio stopu, která by se dala změnit např. na češtinu. U Eurosportu 2 to nelze nastavit.
U Eurosportu 1 audio je v českém jazyce je. Nebo zda to nemohu najít a špatně se dívám. Děkuji za případnou opravu.
swistik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 15.září 2008 - 16:18
satelitni prijimac: Vu Zero 4K, Uno 4K SE

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od swistik »

Chcem sa spýtať na Magio či funguje aj pre Magio go benefit prihlasovacie údaje ? Pretože na počítači nefunguje len na mobile či tablete.
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od 9000peter »

U mňa Magio Go ako benefit funguje.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
blacker91
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 351
Registrován: 08.prosinec 2008 - 12:02
satelitni prijimac: Dreambox 920
Bydliště: Vysočina

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od blacker91 »

Skyjet měl jsi pravdu s tím omezením jde to díky moc. Magio go/T-mobile TVgo funguje musí se navolit zařízení. Zároveň chci nahlásit že nejde v Televize seznam nic pustit jen že nastala neošetřená chyba a prosí o nahlášení.
Dreamsky DSR-7500 a Dreamsky DSR-7000
Dreamsky NXP 256
pma11
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 22.březen 2014 - 18:30

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od pma11 »

Trochu som upravil grafiku sipky v plugine, kedze mi vadila spodna cast pod sipkou co zrejme nema funkciu vid obr. (zbytocny vysek v skine)
Ak autor nebude proti moze grafiku pridat do pluginu. :good:
alphu som ponechal.
Přílohy
prev-mod.png
prev-mod.png (6.97 KiB) Zobrazeno 1827 x
prev.png
prev.png (6.74 KiB) Zobrazeno 1827 x
papopp
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 44
Registrován: 02.červen 2010 - 17:06

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od papopp »

Zdravim, len mala otazocka - Stream cinema community = OK, ale ide vam aj Stream cinema, svojo casu slo aj to ?
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od georg11 »

jde
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od slax78 »

skyjet v akych intervaloch aktualizuje Archiv data pre EPG? Myslim subory:
/media/hdd:
xx.channels.xml
xx.data.xml

/etc/EPG Import alebo EPGLoad:
xx.sources.xml

je to:
- po kazdom reboot boxe
- ked sledujem daky TV kanal
-aj ked prijmac je v standby
pytam sa to preto,aby som vedel nastavit automaticky ciklus aktualizacie programu EPG Import /EPGLoad a vedel ze budu mat vzdy cerstve data z Archivu prichystane.
skyjet
Odborník
Odborník
Příspěvky: 378
Registrován: 10.listopad 2007 - 20:25

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od skyjet »

XML-EPG dáta ktoré sa idú aktualizovať musia byť staršie ako 20 hodín. Prvá kontrola či sú splnené podmienky pre aktualizáciu sa robí pri štarte a potom v 4-hodinových intervaloch.
Takže presne to nastaviť nevieš (je to zámer, aby sa záťaž na poskytovateľa rozložila). Jednoducho to, kedy sa to vygeneruje nerieš a v EPGImport si nastav nejaký fixný čas kedy sa ti dáta naimportujú a máš to vybavené.
Info o ArchívCZSK a kde hľadať pomoc nájdete v README na githube
K dispozícii je WIKI s popisom funkcií ArchivCZSK a aktuálnom postupe na inštaláciu.

! NA TOMTO FÓRE NIE SOM AKTÍVNY !
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od slax78 »

skyjet dik za odpoved.Nastavil som automat u EPG Import na 3:00 kazde dva dni.
Mam este otazku na teba alebo aj ostatnych:
da sa premapovat tlacitko napr.zelene aby po stlaceni sa mi otvoril z Telly uz Archiv? Alebo zo SC polozka Filmy dabovane?
Pomoco pluginu QuickButton si viem navolit len Plugin otvorenie,ale nie jeho "pod skupina" .
skyjet
Odborník
Odborník
Příspěvky: 378
Registrován: 10.listopad 2007 - 20:25

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od skyjet »

Nedá sa ...
Info o ArchívCZSK a kde hľadať pomoc nájdete v README na githube
K dispozícii je WIKI s popisom funkcií ArchivCZSK a aktuálnom postupe na inštaláciu.

! NA TOMTO FÓRE NIE SOM AKTÍVNY !
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od Spacer »

Napadá ma urobiť si na to spúšťací script s použitím tlačítok ovládača. V podstate sa dá scriptom navoliť sled stlačení ovládacích tlačítok.

Kód: Vybrat vše

wget -q -O - http://localhost/web/remotecontrol?command=116
- vypnutie a zapnutie, atď.

Niečo málo kódov som na nete niekde našiel, ale netestoval som všetko:
116 Key "Power"
# 2 Key "1"
# 3 Key "2"
# 4 Key "3"
# 5 Key "4"
# 6 Key "5"
# 7 Key "6"
# 8 Key "7"
# 9 Key "8"
# 10 Key "1"
# 11 Key "0"
# 412 Key "previous"
# 407 Key "next
# 115 Key "volume up"
# 113 Key "mute"
# 402 Key "bouquet up"
# 114 Key "volume down"
# 174 Key "lame"
# 403 Key "bouquet down"
# 358 Key "info"
# 103 Key "up"
# 139 Key "menu"
# 105 Key "left"
# 352 Key "OK"
# 106 Key "right"
# 392 Key "audio"
# 108 Key "down"
# 393 Key "video"
# 398 Key "red"
# 399 Key "green"
# 400 Key "yellow"
# 401 Key "blue"
# 377 Key "tv"
# 385 Key "radio"
# 388 Key "text"
# 138 Key "help"

Kód: Vybrat vše

https://dream.reichholf.net/e2web/
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od slax78 »

spacer Trosku ale nerozumiem princípu toho špustiaceho scriptu .
Na začiatku by ten script urobil to , že podskupina v Archíve CZSK bude na pozadí už pustená?
Ak áno , ako ešte premapujem napr.žlté tlačítko aby sa dostalo do tejto podskupiny? Lebo čo som sa dočítal na nete a Skyjet mi aj asi odpoveďou potvrdil , samotný plugin vyvolať vieš , ale nie podskupinu .
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od Spacer »

Toto je čisto len individuálne riešenie, ktoré si musíš urobiť sám podľa svojich zvyklostí. Ten script určite nebude fungovať u každého rovnako a niektorí určite dajú prednosť radšej stláčaniu kláves na ovládači manuálne. ;-)

Proste si takto urobíš script na mieru / Spusti_CZSK_Telly.sh
/Spusti_CZSK_O2Archiv.sh

a nasekáš do scriptu postupnosť kláves na ovládačke. Naprd je, že prípadné aktualizácie po spustení CZSK ti môžu postupnosť kláves zmeniť. Ale všetko sa dá nejako riešiť - veríme. :)
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od slax78 »

Tento script vidím ako využite napríklad pri automatickom update picons niekedy v noci :
Box sa naštartuje o 3:00 , cez príkazy za mna urobí príkazy z DO stlac Menu->Moduly->Chocholousek plugin->aktualizuj picons->Vypni sa opäť do hlbokého spánku .
Podobný princíp robí za nás aj EPG import .

Ale stále nerozumiem , čo docielis tým , že pri štarte boxu vyvolas Archív CZSK v /Telly/archív , keď ja chcem pozerať normálne Markízu zo Skylinku a až po stlačení žltého tlacitka vyvolať /Telly/archív .
Mozno fakt tomu nerozumiem , alebo sa nechápeme čo ocakam a som sa pýtal skyjeta :roll:
mfpman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 08.říjen 2019 - 21:51
satelitni prijimac: Dreamplex 8000

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od mfpman »

A co rovno nenapises ze nech to skyjet odkuka z premium a balis to ako svist do folie
Dreamplex 8000
Uživatelský avatar
siletblok
Odborník
Odborník
Příspěvky: 482
Registrován: 12.leden 2022 - 11:03

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od siletblok »

Chlapci vy si to predstavujete vsetko velmo jednoducho, ako "hop na kravu a mame hned tela".

Ani autor Premium verzie nie je vcerajsi ci z vajca vysedeny a "chrani" si "nejako" svoje dielo. Takze len napriklad tupe otvorenie .py suboru a jednoduche skopirovanie CTRL+C a CTRL+V si z neho nejakej funkcie asi nebude tak lahke ako kedysi. :wink:
Obrázek
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od slax78 »

Chalani ja sa priznám že som ani nevedel že to takto ide na Premium verzii.
A to v jednom boxe mám Premium nahodenu.
Večer to skúsim v Premium verzii a dám info. Veď to neni nič super tajne 8)
papopp
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 44
Registrován: 02.červen 2010 - 17:06

Re: ArchivCZSK verzia 2.x.x (skyjet plugin)

Příspěvek od papopp »

Zdravim ide vam spustit Sream Cinema ( Stream Cinema Community ide OK ). Po spusteni Stream Cinema vyhadzuje hlasku na foto. Archiv CZSK je verzia (2.2.4 ). Este asi zaciatkom minuleho tyzdna to slo OK. Dakujem.
Přílohy
2.jpg
1.jpg
Odpovědět

Zpět na „Plugins“