e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 21.Červen 2018 - 15:57

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 2 příspěvky ] 
Autor Zpráva
PříspěvekOdeslal: 20.Leden 2018 - 14:45 
Pokročilý
Pokročilý

Poděkoval: 49 krát
Poděkováno: 23 krát
V začiatkoch zoznamovania sa s problematikou linuxových satelitných prijímačov mi chýbal ucelenejší materiál o postupe inštalácie a konfigurácie linuxového satelitného prijímača. Začiatočník, akým som aj ja sám, musí prelúskať stovky príspevkov, ktoré sa venujú parciálnym problémom, hľadať, študovať, dávať dokopy informácie, kým nájde správne riešenie. Takouto cestou som prechádzal a stále prechádzam aj ja sám.
Postupne som kompletoval svoje poznámky zo štúdia na satelitných fórach a dospel som do štádia, kedy si myslím, že poskytnúť ich pomôže ušetriť čas a nervy a zefektívniť postup zdokonaľovania sa v problematike mnohým.
Manuál je spracovaný tematicky do prehľadnej štruktúry a je doplnený názornými snímkami pre uľahčenie orientácie a rýchlejšie pochopenie riešenej úlohy.
Venovaný je základným postupom pri inštalácii a nastavení nového linuxového satelitného prijímača. Výklad sa opiera o operačný systém Enigma 2 - image Open ATV 6.1 na prijímači SOLO 4K. Na mnohých miestach sa uvádzajú aj postupy riešení v rámci iných operačných systémov – image. Väčšina uvedených informácií má univerzálne využitie a postupy a poznatky sú zhodné, či veľmi podobné aj na iných prijímačoch s inými image.
Verím, že mnohým, najmä začiatočníkom sa tento manuál bude hodiť a že im ušetrí kopu času browsovanía nekonečnou džungľou príspevkov na satelitných fórach..

Edit:
Do manuálu je doplnená kapitola 17. Nahrávanie programov na pamäťové médium.
V rámci toho je doplnený pokec o okamžitom nahrávaní programu, o nahrávaní pomocou časovača a časovo posunutom nahrávaní - Timeshift.

Nemáte dostatečná oprávnění pro zobrazení souborů připojených k tomuto příspěvku.

Maximum E85 multifocus, 28,2°E _ 23,5°E _ 19,2°E _ 13°E _ 4,9°E _ 0,8°W

Naposledy upravil(a) vlado222 dne 04.Únor 2018 - 19:27, celkem upraveno 1 x.

PříspěvekOdeslal: 23.Leden 2018 - 21:15 
Moderátor
Moderátor

Poděkoval: 30 krát
Poděkováno: 118 krát
Pripomienky a dotazy treba písať do bežných tém, nie do FAQ.

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 2 příspěvky ] 

Všechny časy jsou v UTC+02:00