e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 18.Listopad 2019 - 21:41

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 8 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: mnohonásbný obraz ze satelitu
PříspěvekOdeslal: 09.Březen 2016 - 17:01 

dobrý den, v příloze je vyjádřen můj problém - můžete mi poradit co s tím mohu udělat AB IPBox 9000HD je připojen přes SCART a televizor pracuje při přepnutí na anténu bez závad.

Nemáte dostatečná oprávnění pro zobrazení souborů připojených k tomuto příspěvku.

Předmět příspěvku: Re: mnohonásbný obraz ze satelitu
PříspěvekOdeslal: 10.Březen 2016 - 8:39 
Moderátor
Moderátor

satelitni prijimac: vsetky
Místo/Bydliště: okr.Prievidza
Poděkoval: 15 krát
Poděkováno: 97 krát
obycajne s tym nespravis cez analog nic. skus este nastavit NTSC ,alebo v nastaveni TV zmenit typ TV normy dialkovym ovladacom .

PříspěvekOdeslal: 17.Březen 2016 - 8:35 

dobrý den, protože nemám orig.návod ani zkušenosti, intuitivně jsem uplatnil radu, že přes analog to nepůjde. Přes HDMI propojení jsem se dostal do MENU a VÝROBNÍ NASTAVENÍ. Sestava je už tři dny provozována ( zpět přes SCART) v skoro použitelném stavu ; problém mám jen s tím, že všechny programy kolem ČT (odborně asi ČT multiplex) jsou bez zvuku a nemohu zase jenom intuicí přijít na to v čem je chyba, co jsem podcenil - ?? poradíte ??.

PříspěvekOdeslal: 17.Březen 2016 - 18:47 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Místo/Bydliště: Turčianske Teplice
Poděkováno: 3 krát
Skús pozrieť v menu audio ako máš nastavenú jazykovú stopu.
Pravdepodobne bude problém tam.

PříspěvekOdeslal: 19.Březen 2016 - 10:16 

děkuju za pokus mi poradit, ale tentokrát se neumím ničeho chytit - jak jsem předeslal, nejsem až tak dobrej. Potřeboval bych opravdu podrobný postup; jen mě zaráží, že ostatní programy jsou v pořádku doprovozeny správným zvukem, jen to co se týká ČT včetně ČT24 je při kvalitním obraze němé. Má úvaha je asi taková, že mají zase svou fintu a že by asi pomohlo nějaké ruční naladění, ale nevím. Kdyby na té mé úvaze něco bylo, musel bych dostat polopatické instrukce jak na to. Zatím jsem všechno naladil automaticky. !!Přeju pohodový víkend!!

PříspěvekOdeslal: 19.Březen 2016 - 10:41 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Poděkoval: 28 krát
Poděkováno: 33 krát
Poriadne pozri na dialkovy ovladac. Jedno tlacidlo tam bude audio. Stlac ho a vyber spravnu audio stopu. Alebo postupne skus vsetky.

Ipbox 9900,vo flash Abenigma najnovsia,na usb tiez a hyperion v4.5 (ten pouzivam), hyperion v4, Nebula v1. A iné sd stb,parabola fe90,sg2100 a parabola fe80 multifeed 19,2 a 23,5e jeden lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 20 ročný a no problém(je ako nový).

PříspěvekOdeslal: 21.Březen 2016 - 14:14 

dobrý den, velmi děkuju za nápovědu od KASR - povedlo se, na ovladači jsem chvíli laboroval, tlačítko našel, zalaboroval a už to zase funguje . Přeju vše dobré, !!!! hlavně zdraví a pohodu !!!!

PříspěvekOdeslal: 23.Březen 2016 - 14:56 

dobrý den, měl bych ještě další prosbu: v novém bydlišti je možno přijímat z pozemní sítě ( podle mne DVB-T ) dalších několik programů, které nejsou na mém satelitu. Na tomto přijímači ( AB Ibox 9000 HD) je vstup DVB-T a tak si myslím, že by měla být funkční varianta, že bych do tohoto vstupu připojil venkovní anténu, tento signál by se v přijímači sloučil s tím co tam už je a nemusel bych složitě slučovat mimo. Problém pro mne je, že pokud tato možnost opravdu existuje, že si nevím vůbec rady. To, že prostě připojím anténu a ono se to nějak samo nainstaluje je asi utopie a tak bych potřeboval opět, ale tentokrát téměř polopatickou, VAŠÍ RADU. Věřím, že se najde dobrá a trpělivá duše a poradí. Díky

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 8 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00