Problém s bootováním

Diskuse k přijímači Dreambox DM-8000 HD

Moderátoři: EnoSat, cityglam1

salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: Problém s bootováním

Příspěvek od salora »

To:dlhe_pole no s tím koncem tvého sdělení naprostou souhlasím ano čínani umí udělat lepší zboží a horší v okolosti na ceně v tom není sporu ,ale jde o to že co vím tak čínaní na stopro neumí ani v té své nejlepší kvalitě vyrobit např. aku baterie a ted tady zminované elyty ,prostě na to kašlou a připadá mi že jim to nakonec vyhovuje z markentingových důvodů jinak si to snad nedovedu vysvětlit.Na druhou stranu je pravdou že jsem měnil u zmíněné DM8000 4 elyty za kvalitní Nippon origoš Japan a také mě jedne z nich po 2 letech odešel takže paušálně se to taky nedá říct.
Těch např. spousta aku vysavačů so se nechají lidi napálit je ve S.D. tolik že to snad ani nestačí odvážet na recyklaci vlastně by se s tím mělo něco dělat protože na 2 roky max. si kupovat aku vysavač a pak ho vyhodit jen kvůli šíleně drahým bateiim co stojí více jak nový celý krám zas od čínanů to je ekologicky drastický.Baterie veškeré uvnitř /made in chine/

No jinak s tou postupnou výměnou všech elytů je to dost složité ano za normálních okolností bych to hodil dávno do popelky ale je tu jedna věc která mě v tom brání. Mám totiž vztah k retro výrobkům a protože mám doma AV receiver včetně dalších HiFi komponentů ve své věži tak právě kvůli rozměrům /konkrítně šířce/DMka 430mm což býval standart se ho nechci zbavit ,no jinak mám ještě DM800HD orig.starší s vyměněným tunerem a dodatečně vloženým větráčkem a DM800se klon se kterým jsem už roky velmi spokojen ale to vzhedově vypadá spíše jak settopbox a ne sat receiver a používám je na chatě a v ložnici ,to kdybych dal na tu mou věž tak by vypadalo jako vosa na bonbonu.
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: Problém s bootováním

Příspěvek od salora »

Tak jsem dnes povyměnoval veškeré elyty ve zdroji za nové a stále to nebootuje ,na zákl. desce je semo tamo nějaký prcek mimo ohřev navíc takže nepředpokládám že by tam dělal neplechu,po odpojení HDD rovněž nebootuje ,programem DreamUp mě to nechce vzít takže jediná cesta opět nově nahrát image a půjde to zase nějaký ten měsíc byt to není žádný zázrak řešení .
Zeptám se ale ještě jinak ,s ohledem na skutečnost že pro klony už dávně skončila podpora nových Image atd. rád bych se spojil s někým kdo má rovněž klon DM8000HD a pomocí S.Z. si s ním mohl povyměnovat zkušenosti.Zatím se mě nikdo z majitelů DM8000 klonu neozval a to ani na parabole.cz že by ho tu u nás nikdo nekoupil a už nepoužíval :) ???
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: Problém s bootováním

Příspěvek od salora »

Tak mám nakonec díky /To:Phoenix/ DM8000 zprovozněn super klučina ,našel vhodný OpenPli Image pro sim ferrari /ne každý totiž funguje jak by měl/ díky nepodpoře s ohledem na klon vše jede super a jsem nadmíru spokojen ,byli tak totiž i požkozené sektory v flash což už bylo nad mé znalosti a schopnosti.
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: Problém s bootováním

Příspěvek od salora »

Zdravím po delší odmlce ,kdy po přeflashnutí a opravách sektorů celkem spolehlivě DMko jelo asi půl roku .Ted jsem se ovšem vrátil z chaty domů a chtěl si po delší /pauze/ zcela odpojeného od elektřiny zde zminovaného stejného DM8000 aa heledme se koukejme se opět nebootuje a zase jen to zlovětsné statické logo.
Záložní baterie ok a nejde ani po odpojení HDD ,pokud by to bylo nějakým jiným elytem co jsem na hlavní desce krom zdroje kde měněny byli mělo či mohlo být jak tu bylo zminováno tak na to vypnutí /odpojení ze sítě/ přece mít vliv nemůže mít.
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Problém s bootováním

Příspěvek od dlhe_pole »

co tak napojit seriak a pozriet vypis ?
Odpovědět

Zpět na „DM-8000 HD“