Problém s bootováním

Diskuse k přijímači Dreambox DM-8000 HD

Moderátoři: EnoSat, cityglam1

salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Problém s bootováním

Příspěvek od salora »

Chlapi opět mi začlo blbnout bootování ,a to i po výměně elytů ve zdroji výměnou za Nippony , ted když jsem stále doma Dream nevypínám a nechávám ho ve ST.B. abych zamezil /nenaběhnutím /což mě bylo doporučeno jedním z kolegů tady na foru,jenže jsem včera zjistil že samo od sebe se na displeji objevilo to /základní logo/ a opět se nadalo nabootovat.Po asi mnoha pokusech s ručním hl. sít, vypínačem si to nakonec přece jen dalo říct a kupodivu nabootovalo,čím to může být?
Plugin FAN2 Control a větrák funguje ok.
mjozef
Odborník
Odborník
Příspěvky: 452
Registrován: 10.listopad 2007 - 10:52

Re: Problém s bootováním

Příspěvek od mjozef »

ale to moze robit aj hdd
ja by som ho skusil naformatovat este raz na ext4
alebo mozno este lepsie novy img
posledne som daval do dm8000 openatv 6.1 a slape bez problemov
a este jadna vec ma napadla pri napaleni noveho img by som dal aj opravit bad sektory
DM920 exp.+GP4.2 Samsung 860 EVO 500GB, DVB-S2 FBC Twin BCM45308X, DVB-S2 FBC Twin BSM45208
DM TWO exp.+GP4.2
DM TWO exp.+GP4.2
motor Stab HH 100, 100cm parabola s Inverto Unicable IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP a druhá parabola Visiosat / Cahors G3B s Inverto Unicable II IDLU-32UL40-UNBOO-OPP
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: Problém s bootováním

Příspěvek od salora »

To:mjozef ,děkuji za odpověd a tvé doporučení kterou jsem náhodile zaregistroval byt jsem nedostal upozornění mailem i když ho mám aktivní.
No já právě dneska když jsem si chtěl po včerejším úplném odpojení nově zapnout DM8000HD v dobré víře ho zbytečně nezatěžovat ale bohužel opět stejná písen nechce bootovat.
Tak jsem se naštval rozdělal ho a zjistil že jeden z už z kdysi vyměnovaného elytu 1G/35V co jsou v 4ks v řadě vedle sebe zcela nevhodně umístěné pod AL chladičem byl načatý a byl na něm škvarek trochu deformovaný čili /sušenka/a to byli Niponny :
http://www.ame.cz/220uF-50V-105-C-Nippo ... 10699.aspx
takže podle mě konstrukčně zcela špatně koncepčně navržený zdroj /unámá specialita všech DM generelně/ ,obratem jsem elyt vyměnil ale bohužel stále nebootuje ,tak zkusím něco provézt s tím HDD.
Tak mě ještě napadlo že asi bud uříznu tu horní část chladiče těch 2 asi stabíku co jsou v plastových pouzdrech ,nebo se ho pokusím ohnout směrem nahoru tak aby to lepší odvod tepla.
Přičemž Plugin FUN Control jede s větráčkem ok nechápu.
mjozef
Odborník
Odborník
Příspěvky: 452
Registrován: 10.listopad 2007 - 10:52

Re: Problém s bootováním

Příspěvek od mjozef »

Ja som mal kedysi urobene chladenie takto v mojej 8000
a dal som aj sablonu keby este niekdo potreboval
vyskusaj ten hdd odpojit a tak zapnut dream, co spravi
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
DM920 exp.+GP4.2 Samsung 860 EVO 500GB, DVB-S2 FBC Twin BCM45308X, DVB-S2 FBC Twin BSM45208
DM TWO exp.+GP4.2
DM TWO exp.+GP4.2
motor Stab HH 100, 100cm parabola s Inverto Unicable IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP a druhá parabola Visiosat / Cahors G3B s Inverto Unicable II IDLU-32UL40-UNBOO-OPP
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: Problém s bootováním

Příspěvek od salora »

No,tak jsem to nyní provedl a odpojil HDD ,zkraje byla total tma po zapnutí vypínačem vzadu ale krátce poté po několikatém zapnutí vzadu i ve předu se displej rzsvítil ,nicméně opět jen to známe statické logo,čili jinými slovy pořád stejná písen.
Ten větráček jsem umístil a uchytil k boku lišty držáku HDD tak aby byl přímo nad CPU čili max. účinný což defakto nahrazuje tu pozdější doporučenou úpravu pomocí té konzoly kterou tu ukazuješ.
mjozef
Odborník
Odborník
Příspěvky: 452
Registrován: 10.listopad 2007 - 10:52

Re: Problém s bootováním

Příspěvek od mjozef »

zaujimave uz by som to fakt videl iba na problem zdroja
a tu baterku si neskusal menit co je zalozna
alebo este opravit tie bad sektory v flash
vez dreamUP
alebo rovno pri fleshovani cez terminal
DM920 exp.+GP4.2 Samsung 860 EVO 500GB, DVB-S2 FBC Twin BCM45308X, DVB-S2 FBC Twin BSM45208
DM TWO exp.+GP4.2
DM TWO exp.+GP4.2
motor Stab HH 100, 100cm parabola s Inverto Unicable IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP a druhá parabola Visiosat / Cahors G3B s Inverto Unicable II IDLU-32UL40-UNBOO-OPP
mjozef
Odborník
Odborník
Příspěvky: 452
Registrován: 10.listopad 2007 - 10:52

Re: Problém s bootováním

Příspěvek od mjozef »

zaujimave uz by som to fakt videl iba na problem zdroja
a tu baterku si neskusal menit co je zalozna
alebo este opravit tie bad sektory v flash
vez dreamUP
alebo rovno pri fleshovani cez terminal
DM920 exp.+GP4.2 Samsung 860 EVO 500GB, DVB-S2 FBC Twin BCM45308X, DVB-S2 FBC Twin BSM45208
DM TWO exp.+GP4.2
DM TWO exp.+GP4.2
motor Stab HH 100, 100cm parabola s Inverto Unicable IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP a druhá parabola Visiosat / Cahors G3B s Inverto Unicable II IDLU-32UL40-UNBOO-OPP
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: Problém s bootováním

Příspěvek od salora »

Hm asi před půl rokem jsem to protáhl tím DreamUp alae jaksi to nešlo resp. šlo ale asi hodinu to trvalo což je samozřejmě špatně ale nechal jsem to dojít a pak to zase bootovalo ale jen chvíli a cca po 14 dnech opět stejná písen.
Jo s tou malou knoflíkovou baterkou jsem nikdy nic nedělat ,a i když se na ní koukal nejednou nenapadlo mě že by to mohlo být zdrojem příčiny něšvaru,ale myslím si že pokud to zase po nové instalaci byt stejného zálohovaného Image jede ok kolem půl roku tak by to být neměl ani tou baterkou ano elytama ne ?Tím páde zdrojem ?
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Problém s bootováním

Příspěvek od decik »

Problém s elyty nebývá jenom ve zdroji, ale i v základové desce. Je namístě prověřit jejich stav a vadné vyměnit i zde (alespoň větší kapacity).
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: Problém s bootováním

Příspěvek od salora »

Ano děkuji za docela logickou ale asi správnou připomínku a doporučení ,no jinak jsem ted měřil tu baterii a má ve vypnutém stavu 3,2 V takže ok a tudy asi také cesta nevede.
To žeby mohl být někde vadný další elyt na základní desce mě nenapadlo protože se o tom na forech nikde nikdo nezminil či nepobral.¨Jdu na to bud lovit ano máš pravdu že je to především u těch větších kapacit v tom naprostý souhlas z předchozích zkušeností u DM7000S kde to byla stejná písen.
Tak ještě hned doplním že tam na té základní desce není žádný větší elyt ale samé prcky co málokdy odejdou.
Ideální by bylo mít k dispozici náhradní /jiný/funkční zdroj což by byla startovací páska vedoucí k tom zda hledat jinde ,ten však nemám byt bych i rád koupil nějaký stejný šrot na součástky ale vidím že v inzerátech se toho ještě málokdo snaž zbavovat /s vyjímkou bazoš.sk/ ale chtějí za to ještě dost takže leda čekat až se to objeví ve S.D. :)
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Problém s bootováním

Příspěvek od georg11 »

Minulý týden mi to samé začal dělat i můj DM8000 Pokud ho nevypnu vše ok Po vypnutí a znovu zapnutí jen logo a pomůže pouze flash přes dreamUP Tento týden se na něj chystám tak uvidím.
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: Problém s bootováním

Příspěvek od salora »

To:Georg11 no výborně konečně někdo co se potýká se stejným problémem ,ne žebych ti to přál a záviděl ale proto že se možná tím spíš dopracujem k dané příčině vzniklého problému.
Mě se to začínalo také z počátku takto chovat s tím že jsem nechtěl aby DM byl stále /zbytečně pod napětím/obzvláště když jsem byl delší dobu pryč z domu na chatě apod., nicméně poté co mě tady upozornili kluci /např. ivankicin ,sisiak a další/ že není dobré to vypínat jsem to už ted poslední dobou nechával ve St.B. jenže se mě nedávno stalo že se mi samo od sebe změnil vzhled na displeji a přeplo se to do té /hrozící/základní polohy tak už jsem tušil že je zle což se taky potvrdilo ,bootovat nešlo takže nějaké vypínání či nechávání ve St.B. prostě nepomůže a není řešení.
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Problém s bootováním

Příspěvek od dlhe_pole »

kazdopadne treba rozlisovat klon a original .. klony na 90 % trpia tymto problemom ani nie po dvoch rokoch .. originaly su na tom kapek lepsie
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Problém s bootováním

Příspěvek od georg11 »

Tak já mám originál kupovaný v roce 2009 takže vydržel cca 8let
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Problém s bootováním

Příspěvek od dlhe_pole »

jj, zlate originaly z produkcie made in germany . par takych este udrzujem v chode a bez ventilatora .. a samozrejme bez hdd
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Problém s bootováním

Příspěvek od georg11 »

Dnes v podstatě není co koupit sotva to přežije záruku a jsou problémy.
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Problém s bootováním

Příspěvek od decik »

salora píše: To žeby mohl být někde vadný další elyt na základní desce mě nenapadlo protože se o tom na forech nikde nikdo nezminil...
V dnešních boxech jsou vesměs používané "noname" elektrolytické kondenzátory, což jsou vlastně hlavní "kurvítka" těchto boxů. Jejich životnost je převážně daná technologií ve výrobě, čistotou použitých fólií, kvalitou elektrolytu a pak jejich provozní teplotou. Delším beznapěťovým odstavením přístroje z provozu dochází k tzv. odformování. Takto odformovaný kondenzátor má značně snížené jmenovité provozní napětí a značně vysoký zbytkový proud, rovnající se několikatisícinásobku zbytkového proudu, "zdravého kondenzátoru". Odformované kondenzátory mohou přílišným počátečním proudem zničit usměrňovače nebo jiné prvky v zařízení, jednak prudkým ohřevem kondenzátoru při novém formování hrozí exploze přetlakem uvnitř kondenzátoru. U kondenzátorů větších kapacit může dojít i k lokálnímu prudšímu ohřevu, a lokálnímu poškození varem elektrolytu.
Tak ještě hned doplním že tam na té základní desce není žádný větší elyt ale samé prcky co málokdy odejdou... Určitě se na desce najdou kapacity 470M, 220M, 100M. hlavně tyto by chtělo prověřit, případně vadné vyměnit.
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: Problém s bootováním

Příspěvek od salora »

To:decik ,no ještě jsi ale opoměl že změřit elyt na 100% je téměř nemožné ,mám sám udělaný jedno poměrové měřidlo na elyty ale musím říct že to pozná snad až když je uplně po něm ale ne pokud je na půl cesty kopnutý .A když je po něm tam to zjistím i obyčejným multimetrem že u Ohmetru se elyt nenabíjí a to z obou stran takže problém.Asi jsou či budou nějaké speci měřidla profi které mají ale jen v servisech a za pořádný prachy řádově v 10tkách tisíc .
Takže shrnuto v kostce máš sice pravdu ale s tím že teorie je poněkud odlišná od praxe.

To:dlhe_pole ,no nevím kde jsi přišel na to že originál DM je vyrobený v německu ,německá je pouze společnost Dream Multimedia sídlicí v Mnichově to ta co DMka navrhuje a vyvíjí /osobně jsem s nima korespondoval maily když jsem jim zkritizoval ty jejich podělané poddimenzované zdroje doplněné nekvalitními elyty.
Jenže to má malý háček ,veškeré se vyrábějí v číně nezáležně zda se jedná o klon či,tzv. originál , jediný rozdíl je jen v nepatrných detailech v osazených součástkách nicméně opět vše čína ,jediné co je odlišné mezi klonem a originálem je to že je rozdílná cena protože se ty klony vyrábějí na jiných /neoficielních linkách/o kterých neví němci co si to tam nechávají dělat ty tzv. orioginály. Někde na německém sat foru jsem kdysi zaregistroval debatu o rozdílech mezi klony a tzv. originály a zjistilo se po nashromáždněných datech a informacích mnoha uživatelů že dokonce byli ty originály více poruchové něž klony .
Tento fenomén je nakonec i u ostatního zboží které se deklaruje jako Made in Germany jako třebas výrobky v lidlu apod. ale jinak se vyrobené pouze a jen v číně obdobně je to např. Wolfgarten Hecht ,Einhell.apod /dříve vyráběno jen v německu/dnes vše vyrobeno v číně ,malinkatou vyjímkou je např. Stihl či Dolmar .
Takže pánové s originály nedělejte si velké iluze že máte něco lepšího než klon ,jo ten rozdíl v ceně ano ten je velký.
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Problém s bootováním

Příspěvek od dlhe_pole »

oki, tak inak.. kvalita zavisi od toho aky cenovy strop na box da objednavatel... ked niekto zgrli jako napriklad u "hoodne dodrbanych boxu" tak tam cinanko narve 85 stupnove kondiky pochybnej kvality.
aj cinan dokaze robit kvalitne sak nakonec uz aj lécu s vlastnymi letadlami tak tam nemozu davat shitne komponenty :D
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Problém s bootováním

Příspěvek od decik »

salora píše:To:decik ,no ještě jsi ale opoměl že změřit elyt na 100% je téměř nemožné ,mám sám udělaný jedno poměrové měřidlo na elyty ale musím říct že to pozná snad až když je uplně po něm ale ne pokud je na půl cesty kopnutý .A když je po něm tam to zjistím i obyčejným multimetrem že u Ohmetru se elyt nenabíjí a to z obou stran takže problém.Asi jsou či budou nějaké speci měřidla profi které mají ale jen v servisech a za pořádný prachy řádově v 10tkách tisíc .
Takže shrnuto v kostce máš sice pravdu ale s tím že teorie je poněkud odlišná od praxe.
Ono nejjistější a nejlevnější bude rovnou vyměnit ty elektrolyty bez měření postupně od největších kapacit až do rozjetí boxu. :D
:D Nebo hold pořídit box nový. :D

Na obrázku nefunkční box (octagon) se rozjel po výměně 4 elektrolytů. :D
:D Jinak původní elektrolyty jak je vidět jsou samý hnůj (na 85C). :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „DM-8000 HD“