Octagon SF-918 HD : HDD

Moderátoři: fuzak, misut

Odpovědět
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od vlado.ucho »

Keď na Samsungu si nastavíš nastavenie obrazového výstupu a je jedno akého Skart 1,Skart 2,S-Video,Komponent,HDMI 1-2-3 a dáš uložiť, tak po pripojení takéhoto zariadenia na daný vstup,je tam aj také nastavenie, aké si si navolil.Ja to tak mám a ako je to na iných, je problém ich majteľov,ak si nechajú na sledovanie obchodné nastavenie a potom sú sklamaný, aký to má TV hrozný obraz.Vždy je chyba medzi ovládačom a prijímačom.Alebo medzi gaučom a Sat. alebo TV.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
MarekO
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 114
Registrován: 13.listopad 2008 - 17:13

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od MarekO »

vlado.ucho píše:Keď na Samsungu si nastavíš nastavenie obrazového výstupu a je jedno akého Skart 1,Skart 2,S-Video,Komponent,HDMI 1-2-3 a dáš uložiť, tak po pripojení takéhoto zariadenia na daný vstup,je tam aj také nastavenie, aké si si navolil.Ja to tak mám a ako je to na iných, je problém ich majteľov,ak si nechajú na sledovanie obchodné nastavenie a potom sú sklamaný, aký to má TV hrozný obraz.Vždy je chyba medzi ovládačom a prijímačom.Alebo medzi gaučom a Sat. alebo TV.
Já jsem se ale ptal kde je v menu položka u TV Samsung pro nastavení každého HDMI 1-4 zvlášť tak aby si to pamatovalo pro každé HDMI samostatně.Ten gauč mě tak moc nezajímá.Podle toho co píšeš a jestli jsem pochopil správně pak bych musel HDMI mezi sebou prohazovat abych dosáhl navoleného nastavení co je podle mě blbost.
zizi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 24.duben 2009 - 16:25

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od zizi »

MarekO píše:
vlado.ucho píše:Keď na Samsungu si nastavíš nastavenie obrazového výstupu a je jedno akého Skart 1,Skart 2,S-Video,Komponent,HDMI 1-2-3 a dáš uložiť, tak po pripojení takéhoto zariadenia na daný vstup,je tam aj také nastavenie, aké si si navolil.Ja to tak mám a ako je to na iných, je problém ich majteľov,ak si nechajú na sledovanie obchodné nastavenie a potom sú sklamaný, aký to má TV hrozný obraz.Vždy je chyba medzi ovládačom a prijímačom.Alebo medzi gaučom a Sat. alebo TV.
Já jsem se ale ptal kde je v menu položka u TV Samsung pro nastavení každého HDMI 1-4 zvlášť tak aby si to pamatovalo pro každé HDMI samostatně.Ten gauč mě tak moc nezajímá.Podle toho co píšeš a jestli jsem pochopil správně pak bych musel HDMI mezi sebou prohazovat abych dosáhl navoleného nastavení co je podle mě blbost.
Podívej se pod čáru kolik rec.HD má Vladoucho zapomíná asi, že HD rec.mají většinou jeden výstup HDMI tak navím co chce ukládat.Zobrazovač má většinou 3-4 vstupy HDMI.a 2 scart,chinc kabel.(optika)Když máš chuť se dívat na HD přes SCART Tak si v nastavení přepneš na SCART....atd.Samozřejmně musíš mít spojení rec - zobrazovač propojen těmito kabely.


:book:
EmbreOnyx
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 256
Registrován: 22.duben 2009 - 10:23

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od EmbreOnyx »

Predne diky zb1 za ochotu a pomoc, jinak to co napsal vlado ohledne HDMI vstupu na TV Samsung je presne a dobre, na kazdem vstupu je mozne si nastavi vlastni parametry obrazu, nic vic nic min. Nikde zadna polozka v menu neni, proste ma kazdy vstup samostatne nastaveni. Prikladne HDMI 1-Sat ma neco nastaveno a HDMI 2-DVD ma nastaveno neco jineho atd.
HD-BOX 9200 FW 1.11.57, Octagon 918 HD @ NEXT YE-2000 FW 109.53, Multibeam E-85, 3xLNB Chess Edition III 0.1dB, 1xQuad LNB Edision QSL-6 0,2dB, 1xLNB Head Digital 0.1dB, P.168-W V1, TV Samsung LE46B650, 1.0°W, 13.0°E, 19.2°E, 23.5°E, 28.2°E
MarekO
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 114
Registrován: 13.listopad 2008 - 17:13

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od MarekO »

EmbreOnyx píše:Predne diky zb1 za ochotu a pomoc, jinak to co napsal vlado ohledne HDMI vstupu na TV Samsung je presne a dobre, na kazdem vstupu je mozne si nastavi vlastni parametry obrazu, nic vic nic min. Nikde zadna polozka v menu neni, proste ma kazdy vstup samostatne nastaveni. Prikladne HDMI 1-Sat ma neco nastaveno a HDMI 2-DVD ma nastaveno neco jineho atd.
Samozřejmě,že není problém abych u sebe odskoušel.Pokud tak tomu je
tak je to vynikající,proto byl ten dotaz,protože o tom nevím.Mám ale zatím obsazeny tři HDMI ale po nastavení na prvním mám u zbývajících stejné parametry a z toho jsem to odvozoval,že se to přenáší kompletně pro všechny stejně,protože nezůstalo na zbývajících nějaké defaultní/tovární/ nastavení.Zkusím je tedy u druhých pozměnit a uvidím.
zizi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 24.duben 2009 - 16:25

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od zizi »

EmbreOnyx píše:Predne diky zb1 za ochotu a pomoc, jinak to co napsal vlado ohledne HDMI vstupu na TV Samsung je presne a dobre, na kazdem vstupu je mozne si nastavi vlastni parametry obrazu, nic vic nic min. Nikde zadna polozka v menu neni, proste ma kazdy vstup samostatne nastaveni. Prikladne HDMI 1-Sat ma neco nastaveno a HDMI 2-DVD ma nastaveno neco jineho atd.
Mněl jsem dojem že je rozprava o vstupech,jestliže o výstupech pak má vlado samozřejmně pravdu.Špatně jsem četl.(patrně)

:book:
EmbreOnyx
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 256
Registrován: 22.duben 2009 - 10:23

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od EmbreOnyx »

Puvodne byla rozprava o tom kdo bude ochotny mi nahrat neco z myzen :-), ale pak se to trosku zvrhlo na reseni, zda u Samsung TV lze nastavit na kazdy vstup (v TV) jine parametry. Nevim jak je to u jinych, ale konkretne na me to tak funguje, je mozne, ze u jine rady to bude jinak.
HD-BOX 9200 FW 1.11.57, Octagon 918 HD @ NEXT YE-2000 FW 109.53, Multibeam E-85, 3xLNB Chess Edition III 0.1dB, 1xQuad LNB Edision QSL-6 0,2dB, 1xLNB Head Digital 0.1dB, P.168-W V1, TV Samsung LE46B650, 1.0°W, 13.0°E, 19.2°E, 23.5°E, 28.2°E
Piller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 09.listopad 2008 - 18:55
satelitni prijimac: Optibox Koala

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Piller »

mezitím Ti zentv zmizel!
EmbreOnyx
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 256
Registrován: 22.duben 2009 - 10:23

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od EmbreOnyx »

To jsi se brzo probudil :-) uz nejede pomalu tyden, vybral jsem ho jen proto, ze pri blizkych zaberech na more se mi zdalo ze to dost kostickuje, aspon na HD kanal...
HD-BOX 9200 FW 1.11.57, Octagon 918 HD @ NEXT YE-2000 FW 109.53, Multibeam E-85, 3xLNB Chess Edition III 0.1dB, 1xQuad LNB Edision QSL-6 0,2dB, 1xLNB Head Digital 0.1dB, P.168-W V1, TV Samsung LE46B650, 1.0°W, 13.0°E, 19.2°E, 23.5°E, 28.2°E
Piller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 09.listopad 2008 - 18:55
satelitni prijimac: Optibox Koala

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Piller »

OK....
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Aldo »

Ztratil se mi seznam nahraných programů na HDD. Programy tam samozřejmě zůstaly, při připojení k počítači je vidím. Dá se seznam nějak obnovit? A druhý dotaz. Pokud se nadá obnovit (anebo nevíte jak) ví někdo co se stane když na disk budu dál nahrávat? Nezboří se mi již nahrané filmy?
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
Piller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 09.listopad 2008 - 18:55
satelitni prijimac: Optibox Koala

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Piller »

Aldo píše:Ztratil se mi seznam nahraných programů na HDD. Programy tam samozřejmě zůstaly, při připojení k počítači je vidím. Dá se seznam nějak obnovit? A druhý dotaz. Pokud se nadá obnovit (anebo nevíte jak) ví někdo co se stane když na disk budu dál nahrávat? Nezboří se mi již nahrané filmy?
Zdravím Aldo,ten stejný problém jsem řešil zhruba před třemi měsíci.Zničehonic se mi to taky ztratilo.Je to opět jeden z nepochopitelných negativních překvapení ze strany Octagonu a nic,zhola nic s tím nenaděláš.Musíš si prostě ty filmy přejmenovat ručně.Nahraj poslední fw a bude to normálně šlapat a nahrávat normálně.Budeš překvapený i tím,že po aktualizaci fw se ti informace o nahraném programu (novém ovšem,nahraném po nahrání posledního fw) zase zapíšou....nevím,jestli jsem to vyjádřil technicky správně...
Aldo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 21.září 2008 - 20:15

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Aldo »

Není co přejmenovat, seznam je prázdný. FW jsem měl poslední a chodil spolehlivě. Nepochybuji o tom, že u nových nahrávek bude se seznam zase tvořit. Jde mi teď hlavně o to, zda nově nahrané mi nepřepíše staré nahrávky, abych je nemusel všechny přetahovat do počítače. Mám jich cca 300 GB. Jinak jsi mi potvrdil moji obavu, že seznam nepůjde snadno (nebo vůbec) obnovit
OCTAGON SF918 HD, HOMECAST S 5001 CICR, Monoblok INVERTO 0,2dB Twin, FTE maximal 105 Al, motor SM3D12, PHILIPS 8404, PHILIPS 7403
zdent
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 47
Registrován: 02.listopad 2008 - 10:32

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od zdent »

Aldo píše:Není co přejmenovat, seznam je prázdný. FW jsem měl poslední a chodil spolehlivě. Nepochybuji o tom, že u nových nahrávek bude se seznam zase tvořit. Jde mi teď hlavně o to, zda nově nahrané mi nepřepíše staré nahrávky, abych je nemusel všechny přetahovat do počítače. Mám jich cca 300 GB. Jinak jsi mi potvrdil moji obavu, že seznam nepůjde snadno (nebo vůbec) obnovit
Naštěstí se mi toto nestalo, ale co není může být. Jinak o "výrobcích" firmware pro tento přijímač mám už jen ty nejhrubší výrazy. Stále je to po stránce teletextu, nahrávání a přehrávání vyloženě polotovar, který jak je vidět už nikdy nedodělají. Už si žádný Octagon nekoupím (ač jsem o tom uvažoval jako o 2.přijímači). Jejich 1008 a 1018 jsou předražené a opět podle diskuzí dost věcí nechodí. Takže raději Optibox, HD Box nebo něco podobného. Když budou chodit jako nové Octagony, tak alespoň ušetřím min 2000 Kč. A pokud bych už chtěl dát větší peníz, tak by to byl Technisat nebo Dreambox. Stejně nám KD už skoro všechny programy zakódoval novějším Nagravisionem, takže je mi EMU (snad mimo uni čtečku) celkem k ničemu. Motor nemám, abych EMU využil na Digi, takže o co go.
AB Cryptobox 700 HD, HD-BOX 9105, Monoblok INVERTO Twin 0,2dB, parabola 80 Fe, Philips 7603, Philips 8404
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od havana »

:( Když nad tím ted přemýšlím, tak se mi to stalo taky , ale s USBflash. Ne, že bych na ni nahrával, ale mel jsem na ni FW, settingi a další věci se sat nesouvisící(a dost důležité), a najednou všechno zmizelo, zůstalo tam pár podivných souborů, které nic nepřečetlo. A samozřejmě hláška, že fleška je plná. Přičítal jsem to tomu, že jsem vytahoval flešku z počítače bez použití programu "bezpečné odebrání HW", ale pravděpodobně to způsobil STB, při mých tehdejších pokusech s FW klonů. :( Budu si muset pořídit na STB speciální USBflash :(
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od havana »

Pánové, co by se dalo říct o tomto HDD:
http://pc.itek.cz/externi-3-5-usb-2-0-f ... IM-HDD-3-5

Chtěl bych ho jít odpoledne koupit. Tak nerad bych prohloupil.
P.S. : HDD se nebude nikde přenášet, takže na rozměrnosti zas tak nezáleží 8)
:thankyou: :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
zdent
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 47
Registrován: 02.listopad 2008 - 10:32

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od zdent »

havana píše:Pánové, co by se dalo říct o tomto HDD:
http://pc.itek.cz/externi-3-5-usb-2-0-f ... IM-HDD-3-5

Chtěl bych ho jít odpoledne koupit. Tak nerad bych prohloupil.
P.S. : HDD se nebude nikde přenášet, takže na rozměrnosti zas tak nezáleží 8)
:thankyou: :poklona:
Verbatim dělá co se týče CD a DVD dobrá média, ale s HDD od nich nemám žádné zkušenosti. Osobně bych zvolil buď komplet od Western Digital (poradïl by Ti aldo, nedávno koupil) nebo HDD od Samsunga a nějaké pouzdro (rámeček). Teď nemám po ruce domácí PC, ale odpoledne Ti mohu napsat přesně typy disku a pouzdra, co mám a co mi s Octagonem 918 chodí bez problémů.
AB Cryptobox 700 HD, HD-BOX 9105, Monoblok INVERTO Twin 0,2dB, parabola 80 Fe, Philips 7603, Philips 8404
Uživatelský avatar
frenk67
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: 23.říjen 2007 - 20:22

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od frenk67 »

Zdraví
Napájí se HDD přes e-sata, nebo musí být napájen extérním zdrojem? Bez externího napájení mi to totiž nefunguje, což znamená že ho mám neustále pod proudem.
VU+Solo 4K/PLI6.2
EmbreOnyx
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 256
Registrován: 22.duben 2009 - 10:23

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od EmbreOnyx »

Na SATA musi byt samozrejme disk napajen, pokud vypnes pristroj a mas nastaveno v menu a disk je jeden z kompatibilnich mel by se vypnout i HDD.
HD-BOX 9200 FW 1.11.57, Octagon 918 HD @ NEXT YE-2000 FW 109.53, Multibeam E-85, 3xLNB Chess Edition III 0.1dB, 1xQuad LNB Edision QSL-6 0,2dB, 1xLNB Head Digital 0.1dB, P.168-W V1, TV Samsung LE46B650, 1.0°W, 13.0°E, 19.2°E, 23.5°E, 28.2°E
Piller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 09.listopad 2008 - 18:55
satelitni prijimac: Optibox Koala

Re: Octagon SF-918 HD : HDD

Příspěvek od Piller »

tak se zase muj Octagon "vyznamenal".Měl jsem nahráno asi 70 nahrávek.V sobotu chci nahrávat Babicu,zmáčknu leve dolné tlačítko s červeným puntíkem,aby se vzbudil- a bum:naskočil nápis,že HDD spal a že poprobuzení začně nahrávání.Jenže -tabulkový nápis nezmizel ani po 5 min.Následovalo vypnutí síŤovým vypínačem,znovuzapnutí a s hrůzou zjištuji,že všechny nahrávky zmizely,do jedné.Přitom je vidět,že disk je obsazen z 500 asi 350 GB.Ale seznam není,zmizel..a dál nahrávám jako předtím.To už je podruhé,co se mnou takhle vyjebal.Už nevím,jak to nazvat.Šmejd je asi slabé slovo.Je zde prosím někdo,kdo je schopen mi nějak pomoci?
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“