e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 21.Září 2018 - 22:44

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 46 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3
Autor Zpráva
PříspěvekOdeslal: 13.Listopad 2016 - 9:34 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Místo/Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice
Poděkoval: 382 krát
Poděkováno: 612 krát
:( To nepůjde!!! Má box přeflashovaný na Octagon a settingy nejsou kompaktibilní. Existoval na převod nějaký prográmek, ale už je to velmi dávno, tak nevím kde hledat (a jsem líný).
Myslím, že je třeba vyzkoušet ten demontův seznam NIT TP. Pokud to nepomůže, tak ručně.
Další možnost je přeflashovat přijímač opět na Optibox 8750 a následně nainstalovat setting od mzahalka (poměrně jednoduché, ale je třeba mít kabel křížený rs232 , počítač s RS 232 nebo redukci RS 232-USB).Pokud se nepletu. tak novější FW pro tebou naflashovaný Octagon 918 už nebyl. Alternativ pro jiné klony však bylo hodně a pokud si pamatuju, tak končily až na čísle 11.123, ale i takový FW bude asi hodně starý a TP nebudou aktuální.
Navíc by měl mzahalka raději potvrdit, že je to setting opravdu pro Optibox 8750, že tam stejně nemá flashnutý jiný FW.

@mzahalka
:D Bože, doktore - to byly doby, kdy jsem se hrál s tímto strojkem :) Po dvou boxech od DIGI TV to byl vlastně můj první solidní přijímač...

PříspěvekOdeslal: 13.Listopad 2016 - 17:43 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

:( Ještě jsem si vzpomněl, že tento přijímač při NIT síťovém vyhledávání sice našel nové TP, ale nedokázal si opravit změny na starých TP - nedokázal změnit na dvb-s2, změny FEC - prostě, pokud seděla frekvence a rychlost, další parametry nekontroloval - musel jsem dělat ručně.
Ale je možné, že to nedělají všechna FW na všech klonech...
:poklona:

PříspěvekOdeslal: 13.Listopad 2016 - 20:07 
Veterán fóra
Veterán fóra

Místo/Bydliště: Doma
Poděkoval: 13 krát
Poděkováno: 26 krát
No keď už iné nie tak aspoň ste mi pripomenuli prečo mám navštíviť svokru :-D

Vlastním:
GigaBlue HD x1
Obrázek
Octagon SF918 HD, clon SAB
Mám v opatere:
VU+ Zero
AB Cryptobox 650 HD
AB Cryptobox 600 HD

PříspěvekOdeslal: 14.Listopad 2016 - 8:55 
Znalec fóra
Znalec fóra

satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Místo/Bydliště: Vysočina
Poděkoval: 6 krát
Poděkováno: 4 krát
FW je optibox 8750, už dávno jsem zjistil, že přeflešováním na jiné FW k žádnému profitu nedošlo. A pokud jde o změny na transponderech, tak nejlepší je tp smazat a znovu založit a naskenovat. Setting pak upravuji na Setedit a ukládám ještě před tím, než udělám 2O změn. A jak už jsem říkal optibox 8750 má jeden z nejlepších obrazů sd i hd. Po výměně kondenzátorů ve zdroji mi šlape jak hodinky jako klient v domácí síti

VU+ Solo2, Gigablue quad plus-openATV 5.3-doscam 0.25, Amiko Alien-openATV 5.3-oscam current, Optibox 8750 HDCICX-cccamd 2.1.4, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE

PříspěvekOdeslal: 14.Listopad 2016 - 11:23 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

:) S tím přeflashováním máš samozřejmě pravdu - žádnému velkému profitu nedošlo - tu a tam nějaká zbytečná minifunkcička v menu, později octagon přestal vydávat update FW, ale u jiných (včetně optiboxe) nové FW vycházely, ale prakticky už obsahovaly jen změny na TP a Keys pro emu
Přeflashování mělo jeden jediný, čistě desingový profit . mohli jsme si vybrat cca ze 4 typů grafických rozhraní - Optibox měl svůj specificky, Octagon (SAB ultimate)a spoustu dalších měl takový "dětský" design, OnLien a další měli design s tlačítky (to jsem používal já) a jeden z přístrojů měl opravdu minimalistický, strohý design..
Krásné to časy :D S tímto přijímačem jsem se opravdu vyhrál, naučil jsem ho i sebe používat motorickou anténu, cardsharing a to nemlivím o EMU, vkládáním keys, autokeys u Digi TV.....
Letos jsem se ho definitivně zbavil výměnou za quad LNB. :cry:

PříspěvekOdeslal: 10.Leden 2017 - 22:05 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Zdravím,

opravím tyto vadné STB. Octagon 918 SF, Optibox 8750 / 7750, Koscom

R.

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 46 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3

Všechny časy jsou v UTC+02:00