Octagon SF-1028P HD Noblence

Moderátoři: fuzak, misut

gogob
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 30.říjen 2008 - 13:04
satelitni prijimac: Opticum 9500 HD 2CI 2CX E Plus

Re: Octagon SF-1028P HD Noblence

Příspěvek od gogob »

knavi je to môj prvý linux prístroj (neživím sa predajom a ani montážou sat. techniky) a ako povedal havana, zoznamovanie s linuxom je tu pozvolné. :) Takže ak si už niekedy niekto aktualizoval soft na svojom prijímači cez USB, tak si celkom bez obáv môže tento prijímač zakúpiť. Menu obsahuje 4 položky:
Systémové nástroje
Konfigurácia
Inštalácia
Doplnky
Softu sa dá zatial vytknúť len jedna vec a to, že miesto slova hľadanie má hžadanie, čo verím bude v ďalšom upgrade opravené. No a sprevádzkovanie prístroja (naladenie programov a sprevádzkovanie uni čítačiek - už som to tu písal) mi trvala cca. 2 hod. Príkazy sú podobné s opticom 9500, takže celkové nastavenie bolo pre mňa trochu intuitívne. :)
TV Samsung + NEOTION Skylink ready, OCTAGON SF 1028P HD - NOBLENCE, GLOBO Opticum 9500 HD 2CI 2CX E Plus, Maximum E-85 multifocus, my provider Skylink
gogob
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 30.říjen 2008 - 13:04
satelitni prijimac: Opticum 9500 HD 2CI 2CX E Plus

Re: Octagon SF-1028P HD Noblence

Příspěvek od gogob »

Čo sa týka obrazu, som spokojný, na ovládač a celkové ovládanie si treba zvyknúť, ako u každého noveho ovládača. Zatial som ho pripojil na internet. Nemusel som zadávať žiadnu ip adresu, všetko si nastavil sám. Funguje tu youtube prehliadač. Webzeal som musel preinštalovať, neviem či ho tam dával predajca alebo výrobca, ale po preinštalovaní je z toho slušný prehliadač internetu. Teraz mám možnosť aj stiahnuť z internetu aj aktualizáciu FW, pričom mi píše aktuálnu verziu. V ponuke je však len posledná verzia tohto FW a keďže mám poslednú verziu, tak nemám dôvod túto funkciu skúšať. :)
TV Samsung + NEOTION Skylink ready, OCTAGON SF 1028P HD - NOBLENCE, GLOBO Opticum 9500 HD 2CI 2CX E Plus, Maximum E-85 multifocus, my provider Skylink
gogob
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 30.říjen 2008 - 13:04
satelitni prijimac: Opticum 9500 HD 2CI 2CX E Plus

Re: Octagon SF-1028P HD Noblence

Příspěvek od gogob »

Čo sa týka HDD, tak interný je ešte len na ceste. Skúšal som k nemu pripojiť externý 2TB HDD Samsung, avšak ho nedokázal načítať. Zrejme to bude podla informácie, HDD do 1TB. No 320 GB HDD Toshiba rozpoznal okamžite. Mkv, avi a divix prehráva bez problémov. Dokonca aj nahrávky z opticuma 9500HD. Viac som zatial netestoval, proste nebol čas. :)
TV Samsung + NEOTION Skylink ready, OCTAGON SF 1028P HD - NOBLENCE, GLOBO Opticum 9500 HD 2CI 2CX E Plus, Maximum E-85 multifocus, my provider Skylink
joe75
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 09.květen 2007 - 9:33
Bydliště: Slovakia

Re: Octagon SF-1028P HD Noblence

Příspěvek od joe75 »

Ma niekto skusenost s Octagon SF-1028P HD Noblence a E2? Chcel by som don dostat sf1028_GIT-3448_PKT-1571.ird. Akosi sa neviem dopracovat k tomu ako postupovat. Preto prosim skusenejsich o pomoc. Dakujem.
joe75
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 09.květen 2007 - 9:33
Bydliště: Slovakia

Re: Octagon SF-1028P HD Noblence

Příspěvek od joe75 »

Tak som si poradil nakoniec sam. Rozbehal som na tom pomocou TGZ-USB-Installer E2. No bootuje z USB. Mam este otazku. Mate niekto nainstalovanu E2 priamo v internej flashke? Ak ano, ako ste ju tam nainstalovali? Dakujem.
gogob
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 30.říjen 2008 - 13:04
satelitni prijimac: Opticum 9500 HD 2CI 2CX E Plus

Re: Octagon SF-1028P HD Noblence

Příspěvek od gogob »

Skús E2 s ird koncovkou. Treba le vedieť, aký loader treba. Myslím, že na zmenu loaderu máš v downloade všetko, čo potrebuješ. :book:
TV Samsung + NEOTION Skylink ready, OCTAGON SF 1028P HD - NOBLENCE, GLOBO Opticum 9500 HD 2CI 2CX E Plus, Maximum E-85 multifocus, my provider Skylink
joe75
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 09.květen 2007 - 9:33
Bydliště: Slovakia

Re: Octagon SF-1028P HD Noblence

Příspěvek od joe75 »

Ano dakujem. Podarilo sa mi nakoniec dostat E2 Nebula do flashky. Je potrebny loader 5.04
SF1028P_LD_504_230200A0.rar
(116.5 KiB) Staženo 80 x
Enigma 2

Kód: Vybrat vše

http://www.2shared.com/complete/sN1mZgQS/PKT_SF1028_E2_NEBULA_v1_Image_.html
http://www.2shared.com/file/Z3IJXkcS/PKT_SF1028_E2_HAARP_v3a_Image_.html
yaro007
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 28.červenec 2011 - 11:07

Re: Octagon SF-1028P HD Noblence

Příspěvek od yaro007 »

Hledám někoho na radu ohledně nahrávání...

Mám SF-1028 Noblence, SW v2.10.29, MCAS z 1.5.2012, kartu Skylink.
Na parabole mám twin LNB pro 23.5E a dva svody ke každému tuneru.
Vše funguje relativně v pohodě - relativně = STB se občas při přepnutí programu "sekne" a hlásí zakódovaný signál, někdy se z toho "probere" dřív či později a někdy je potřeba natvrdo vypnout/zapnout.

Nefunguje mě ale nahrávání z časovače. Ručně není problém nahrávat tři záznamy a na další se dívat. Z časovače se mi to zatím nepodařilo:
- nastavím nahrávání pomocí časovače (1) např. na ČT1
- nastavím nahrávání pomocí časovače (2) např. na Markízu (o pár minut později)
- přepnu program např. na Novu
- vypnu STB
-chvilku před nastaveným časovačem (1) se STB zapne, samozřejmě na programu, na kterém byl vypnut, tedy na Nově
- v čase naprogramovaném časovačem (1) se buď objeví hláška, že se bude nahrávat (pokud je zapnuto v menu, hláška před nahrávání) a hned nato se objeví hláška "Záznam selhal" (to samé se děje když je hláška o nahrávání před vypnuta)
- po celou dobu nastavenou oběma časovači se stále objevuje hláška "Záznam selhal", nic se nenahraje

Jediné na co jsem přišel je, že nahrávka z časovače se podaří pokud STB vypnu na programu, ze kterého se bude časovačem nahrávat.... Tedy z mého příkladu, když STB vypnu na ČT1, nahraje se pouze pořad z ČT1, když STB vypnu na Markíze, nahraje pořad z ní, druhý časovač vždy hlásí záznam selhal...

Kvůli nezávislému nahrávání jsem koupil dvoutuner, ale tohle mě štve...
Noro C
Odborník
Odborník
Příspěvky: 308
Registrován: 01.leden 2010 - 11:17

Re: Octagon SF-1028P HD Noblence

Příspěvek od Noro C »

Ja by som skusil starsi mcas
yaro007
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 28.červenec 2011 - 11:07

Re: Octagon SF-1028P HD Noblence

Příspěvek od yaro007 »

Noro C píše:Ja by som skusil starsi mcas
Až bude čas, zkusím... ale nejde mi nahrávat ani z nezakódovaných programů, tam se taky MCAS nějak účastní "akce"?
yaro007
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 28.červenec 2011 - 11:07

Re: Octagon SF-1028P HD Noblence

Příspěvek od yaro007 »

yaro007 píše:Hledám někoho na radu ohledně nahrávání...

Tak už mi to nahrávání chodí, poslední FW (54), MCAS z 1.5., továrko a kompletní nové naladění a zkopírování stanic do druhého tuneru (původně jsem kopíroval některé programy mezi tunery pomocí editoru v PC, taky musí být v okně programů podsvícené oba tunery)...

Jediné co mě přestalo makat, je připojení z PC - disk šel připojit jako síťová jednotka - \\IP adresa\storage. Teď už ani ťuk, nejlépe funguje FileZila a trochů hůř win commander (tady musím překlikat přes root na adresář s nahrávkami). Neporadí někdo?
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“