Octagon-Linux

Moderátoři: fuzak, misut

Odpovědět
zzaner
Odborník
Odborník
Příspěvky: 446
Registrován: 07.červenec 2007 - 13:15

Octagon-Linux

Příspěvek od zzaner »

Zdravím pánové,co je nového na těchto mašinkách??Nějak je zde ticho po pěšině.Běhá to alespoň tak dobře,jako výborná HD918,nebo už je vývoj někde jinde?Co kdyby sem majitelé plácli nějakou informaci o jejích experimentech aby to zde nezkomíralo. :poklona: :thankyou: :good:
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Octagon-Linux

Příspěvek od havana »

:) Bohužel , větší diskuze je rozjetá v sekci Optibox Koala - posléze Anaconda, a taky opensat S7- zřejmě kvůli ceně se jich více prodává. Ale vše sedí s Octagonem 10x8 + vylepšené verze, dokonce udajně i FW se dají zaměnit - nezkoušel jsem - jsou prakticky totožné - octagon o něco jiné barvy menu. HD Box 9xxx tu vůbec není stejně jako ostatní STB vycházející z Fortis :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Liska j
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: 20.březen 2008 - 4:48

Re: Octagon-Linux

Příspěvek od Liska j »

Můj Sab oslavý brzy třetí narozeniny a proto bych rozšířil diskuzy:Čim nahradit Saba(Octagona).Zzaner se ptal v podstatě na toto. :smoke:
Octagon SF 8008 E2 UHD 4K combo +1Tb HDD,100cm porabola na motoru,Sony 55XF 8596
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Octagon-Linux

Příspěvek od havana »

:( Popisy a nějaká diskuze tu v podstatě jsou viz
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=96&t=34139
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=96&t=37064
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=96&t=31740

a přímo se nabízí aby tu vznikla diskuzní podsekce pro nové Octagony.
Věřím tomu, že moderátoři by tomu nebránily :!:
Pravděpodobně je asi nemá tolik lidí jako dříve, nebo automaticky chodí do sekce Optiboxu Koala- dříve to bylo naopak, všicni majitelé klonů chodily\ diskutovat do Octagonu.
Navíc pro dvoutunerové Octagony 1018 (1028 a další upravené STB) popřípadě dvoutunerové HD box 9200, které mají samozřejmě svá specifika, tu nenajdete nikde nic.
Navíc velké diskuzní forum pro HD BOx a potažmo i Octagon najdete
tady :!:

Je mi taky líto, že je tu tak pusto a neveselo, alespoň vtípek by sem někdo mohl tu a tam dát. Ale bohužel se zdá, že není zájem.
Možná je to i proto, že Octagony jsou z rodinky přijímačů na bázi Fortis asi nejdražší :cry: :poklona:

P.S : možná pokud tu začnete dávat dotazy na tyto přijímače, ták se diskuze rozjede :!: =D> =D> =D>
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
gogob
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 30.říjen 2008 - 13:04
satelitni prijimac: Opticum 9500 HD 2CI 2CX E Plus

Re: Octagon-Linux

Příspěvek od gogob »

Ja mám octagon 1028 a po novom FW som relatívne spokojný. Až na to,že to má menšie problémy s prehrávaním mkv súborov - nejde zvoliť audio stopu. Čo sa týka nahrávania a prehrávania nahratých súborov, tak som ešte nenarazil na problém... Čo sa týka inštalácie FW z klonov, mám odskúšané, ale mám pocit, že najlepšie mu sedí originál FW. A enigma ešte pre tento príjmač pre naše končiny ešte nieje použitelná...
TV Samsung + NEOTION Skylink ready, OCTAGON SF 1028P HD - NOBLENCE, GLOBO Opticum 9500 HD 2CI 2CX E Plus, Maximum E-85 multifocus, my provider Skylink
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Octagon-Linux

Příspěvek od havana »

:) A jakým způsobem nahráváš FW z jiných STB, a co tím myslíš, že originál mu sedí nejlíp :?: Nikdy jsem Octagon 10x8 na stole neměl, ale z obrázků se zdá , že má barevnější (hezčí) menu :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
gogob
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 30.říjen 2008 - 13:04
satelitni prijimac: Opticum 9500 HD 2CI 2CX E Plus

Re: Octagon-Linux

Příspěvek od gogob »

Je tu možnosť vyskúšať FW iných príjmačov skupiny fortis. Slúži na to program Fortis Reseller Changer, naladíš si tam iný FW fortis príjmačov, zvolíš na ktorý príjmač ho chceš a dáš si ho uložiť. Potom ho už jednoducho nainštaluješ do príjmača. Že môjmu octagonu najlepšie sedí FW pre octagon som zistil prepínaním programov a jednoducho je lepšia reakcia príjmača s originál FW ako pri takto upravenom FW. Menu aj funkcie sú tie isté, len farebne je rozdiel a že sa hlási ako iná značka než octagon. A všimol som si aj, že vychádzajú FW pre túto modelovú radu v rovnakom čase, takže nevidím v tom nejaký zmysel robiť túto zmenu. :book:
TV Samsung + NEOTION Skylink ready, OCTAGON SF 1028P HD - NOBLENCE, GLOBO Opticum 9500 HD 2CI 2CX E Plus, Maximum E-85 multifocus, my provider Skylink
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Octagon-Linux

Příspěvek od havana »

:) Jo , já to ještě nezkoušel, jen vím o jiné barevnosti u Octagonu. Že to ale nemá smysl se všeobecně ví - že jsou všechny stejný. :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Jano55
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 27.březen 2009 - 20:24

Re: Octagon-Linux

Příspěvek od Jano55 »

Zháňam pre dcéru nejaký príjmač. Ja používam prevažne Octagony, od 908 po 1018. Však dcére sa vidí veľa dať za satelit 200 ečok.
Rozmýšľal som nad Optiboxom z dielne fortis, Kola,Anaconda alebo Openbox s5 aleboS7. Neviem však či obraz sa priblíži k Octagonu. Dcéra má Philipsa 42"
a nerád by som jej kúpil niečo také čo som skúšal -OpenboxS9 jednotuner, asi nejaký klon. Obraz bol hrozný.
Havana poraď máš asi najlepšie skúsenosti. Vďaka.
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Octagon-Linux

Příspěvek od havana »

:) Omlouvám se, včera jsem po sobotě neměl sílu na odpověď :D
Rozhodně nejsem znalec daných přiímačů, ale s optiboxama Koala a anakonda mám dobré zkušenosti. Teď bych doporučil spíše Anacondu je to vylepšená koala a je levnější. Dražší možnosti jsou potom HD BOx 9100 (jednotuner) a 9200(dvojtuner), či Octagon 1008 a 1018(dvojtuner). Optibox dvojtunery nedělá. Jsou to prakticky totožné přijímače , ale videl jsem je jen na prodejně, tudíž nemohu podrobně porovnat obrazy, ale zdály se být na všem velice dobré. S opensatem nemám zkušenosi žádné a ani jsem ho neviděl - pouze vím , že existuje. Optibox panthera a aligátor se sice stále prodávají, a určitě by nebyly špatné, ale vzhledem k anacondě jsou už zastaralé - a co mi nanich vadí nevíce -jsou vzhledově zcela stejné jako stareé octagony 918 čši optiboxi 8750 :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Jano55
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 27.březen 2009 - 20:24

Re: Octagon-Linux

Příspěvek od Jano55 »

Ešte som sa chcel opýtať či Optibox Anaconda má cs alebo sk menu. Niekde som totiž čítal,že namá a bola polemika o použití SW z Octagona, kde je Sk menu.
Predpokladám, že nahrávanie SW a používanie pluginov je podobné ako u Octagonov. ( MCAS EMU na kartu skylink....).

ďakujem za odpovede.
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Octagon-Linux

Příspěvek od havana »

:) CS menu má anaconda i koala určitě, SK předpokládám taky, ale na 100% to nevím.SW je zaměnitelné, a je to tady někde popsané, ale je třeba vědět které fw použít. :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Liska j
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: 20.březen 2008 - 4:48

Re: Octagon-Linux

Příspěvek od Liska j »

Řada z vás si již určitě pořídila příjmač z OS-linux.Po problémech z mím letitým Sabem začínám vážně uvažovat o změně příjmače.Na Saba SW podpora ještě nezkončila,což potvrzuje nový SW z minulého týdne,ale nevěřím,že přinese něco zásadního.Proto bych rád slyšel vaše zkušenosti z novými příjmači,abych se lépe zorientoval.Děkuji za zdělení vašich poznatků. :poklona:
Octagon SF 8008 E2 UHD 4K combo +1Tb HDD,100cm porabola na motoru,Sony 55XF 8596
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Octagon-Linux

Příspěvek od havana »

:) Pro tvé potřeby by možná stačilo něco od Fortis tzn. buď Optibox Anaconda, Octagon 10x8 , HD Box 9100 nebo jejich dvoutunerové verze(optibox nemá).
Na opravdu čistokrevný linux je jasný Dreambox DM 500HD, či DM 800HD. Velmi spokojený a cenově přijatelnější je VU+Uno(neplést ze Solo!!!).
V případě čistokrevného dvoutuneráku je Dreambox poněkud předražený(ale nejlepší). Osobně bych počkal(snad do vánoc - čekáme ho každou chvíli) Na VU+Ultimo (z tohoto pohledu už není koupě VU+Duo nejlepší volbou), a nebo , pokud se ti nechce čekat na ultimo tak maličko lepší stroj s maličko menší podporou je Clarke-Tech ET-9000.
Osobně doporučuju počkat na VU+Ultimo, i když se očekává cena okolo 13.000,-Kč. Já bych ho chtěl taky, ale doma mi to neprojde - ne dříve jak příští rok k vánocům :( :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
plachta
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 30.říjen 2007 - 19:23

Re: Octagon-Linux

Příspěvek od plachta »

prodávám Octagon SF 1008HD s namontovaným ventilátorem uvnitř recievru,včetně HDMI kabelu,ovladače...prostě komplet starý 18 měsíců,koupený v Německu.100% funkční.Nahrávání na disk či USB.PIP,multiview atd.

..cena..4500kč...možná sleva.
Přílohy
RIMG0008.JPG
RIMG0003.JPG
RIMG0015.JPG
#SkyStar HD&Octagon SF8008&Dreambox 500HD___Motor H-H#
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Octagon-Linux

Příspěvek od havana »

:D Kolega Plachta se jen chlubí a nechce prodat :)
Fungl nový, včetně záruky najdeš zde, prakticky za stejnou cenu
Jinak bych raději bral inovovanou verzi HD box 2105 za velmi přijatelnou cenu tady, nebo Optibox Anaconda zde.

18 měsíců starý octagon 1008 s neodborným zásahem do zapojení STB (ventilátor :arrow: záruka padá) za 4.500,-Kč - to si kolega Plachta fakt musel dělat srandu :Yahoo!:
Reálná je tak 2.500,-kč, a to mu ještě hodně fandím.
Ono ty ceny strašně rychle padají, stím se nic nedá dělat :(
:poklona:

for Liška J : Stejně bych raději být tebou šel do čistého linuxu - Dreambox. VU+ atd.
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
plachta
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 30.říjen 2007 - 19:23

Re: Octagon-Linux

Příspěvek od plachta »

ok,díky za odborný odhad...... snižuji na 3500kč
#SkyStar HD&Octagon SF8008&Dreambox 500HD___Motor H-H#
Liska j
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: 20.březen 2008 - 4:48

Re: Octagon-Linux

Příspěvek od Liska j »

habana-ten HD box 9105 mají i ve Zlíně.Sice je o 200,-dražší,ale je to blíž.
Octagon SF 8008 E2 UHD 4K combo +1Tb HDD,100cm porabola na motoru,Sony 55XF 8596
plachta
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 30.říjen 2007 - 19:23

Re: Octagon-Linux

Příspěvek od plachta »

tak si ho necham,a hold koupim jeste jeden octagonek,chtel jsem puvodne dvoutuner.A s tim hdbox Je hdbox a octagon Je octagon.Aby si pak nelitoval.
#SkyStar HD&Octagon SF8008&Dreambox 500HD___Motor H-H#
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Octagon-Linux

Příspěvek od havana »

plachta píše:....A s tim hdbox Je hdbox a octagon Je octagon.Aby si pak nelitoval.

Je to stejné. Enem jiná piksla. Dokonce to dělají stejní dělníci ve stejné továrně. A Dvoutuneráky jsou taky v pohodě -jak Octagon 1018(a jeho inovace), tak Hd box 9200,9300 a jejich inovace. Optibox dvoutuner nemá.
Stejně bych ještě doporučil kouknout se na ty čistokrevné linuxi.
:poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“