Sab Ultimate-závada

Moderátoři: fuzak, misut

Liska j
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: 20.březen 2008 - 4:48

Sab Ultimate-závada

Příspěvek od Liska j »

Po víc jak třech letech mě přestal fungovat můj Sab.Chtěl jsem si pořádně seřídit parabolu.Odšrouboval jsem jí a celý motor z držákem paraboly jsem na koaxiálu oddálil od stožáru,abych nastavil na motoru 0°.Děti se mezitím dívaly na HDD na film.Zkoušel jsem otočit motorem,samozdřejmě pomocí tlačítka,ale na motoru už nesvítila zelená dioda a motor se samozdřejmě netočil.MENU na příjmači jde normálně,jen už jsem bez signálu.Motor je v pořádku,otočil jsem ho na příjmači od DIGI.Poradíte někdo.Děkuji.
Octagon SF 8008 E2 UHD 4K combo +1Tb HDD,100cm porabola na motoru,Sony 55XF 8596
polulin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 91
Registrován: 19.říjen 2008 - 20:28
Bydliště: Moravia

Re: Sab Ultimate-závada

Příspěvek od polulin »

No, na tvém místě bych místo něj zkusil jiný stroj, popř. ten tvůj zkusil u souseda. Například.
zzaner
Odborník
Odborník
Příspěvky: 446
Registrován: 07.červenec 2007 - 13:15

Re: Sab Ultimate-závada

Příspěvek od zzaner »

Co limity u motoru?Pokud ti netočí motor,zruš v přijmači limity.
Liska j
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: 20.březen 2008 - 4:48

Re: Sab Ultimate-závada

Příspěvek od Liska j »

Zkoušel jsem to na parabole pro DIGI-Thor.Něco jde.Neviděli jste někde tabulku z nastavením?Jdu pátrat.
Octagon SF 8008 E2 UHD 4K combo +1Tb HDD,100cm porabola na motoru,Sony 55XF 8596
zzaner
Odborník
Odborník
Příspěvky: 446
Registrován: 07.červenec 2007 - 13:15

Re: Sab Ultimate-závada

Příspěvek od zzaner »

Otázka je,zda ti točí s motorem přijmač.
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Sab Ultimate-závada

Příspěvek od vlado.ucho »

Liska j píše:Zkoušel jsem to na parabole pro DIGI-Thor.Něco jde.Neviděli jste někde tabulku z nastavením?Jdu pátrat.
Nerozumiem,načo ti je nejaká tabuľka,myslíš ako manuál k motoru,alebo čo vlastne hľadáš?Ja na tvojom mieste,ako píše aj zzaner,točiť motorom manuálne, cez tlačítko na motore.Ak pôjde, nastav ho na nulu a resetni motor.Neviem presne aký máš motor,ale sú také, čo majú resetovacie tlačítko a sú také, čo stačí odpojiť na chvíľu napájanie a je resetovaný.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
Liska j
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: 20.březen 2008 - 4:48

Re: Sab Ultimate-závada

Příspěvek od Liska j »

Navíc mě začal zlobit internet,teď jedu přes mobilní a vzkaz píšu popáté.Nahoře jsem napsal,že motor netočí-ani ručně.Nahral jsem nový SW(právě vyšel) a na fix parabolu pro digi jsem konečně něco naladil.Možná nějaká skrytá chyba ve starých settingzích.Zítra budu pokračovat.Jen doufám,že není po příjmači.
Octagon SF 8008 E2 UHD 4K combo +1Tb HDD,100cm porabola na motoru,Sony 55XF 8596
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Sab Ultimate-závada

Příspěvek od vlado.ucho »

Liska j píše:Navíc mě začal zlobit internet,teď jedu přes mobilní a vzkaz píšu popáté.Nahoře jsem napsal,že motor netočí-ani ručně.Nahral jsem nový SW(právě vyšel) a na fix parabolu pro digi jsem konečně něco naladil.Možná nějaká skrytá chyba ve starých settingzích.Zítra budu pokračovat.Jen doufám,že není po příjmači.
Tak to vypadá na zdrojovú časť.Skontroluj všetky napätia na výstupe zdroja.Pozor na úraz elektrickým prúdom,ak je odkrytý STB.Taktiež ak máš možnosť zmerať, výstupné napätia na konektoroch tunera, či sa mení pri zmene polarizácie a či je tam potrebných 13-18 V.Skús napájať motor iným STB,či točí na ňom,ak nie,môže byť chyba aj v motore.Nepíšeš aký máš typ motoru,druh,názov?
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
Liska j
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: 20.březen 2008 - 4:48

Re: Sab Ultimate-závada

Příspěvek od Liska j »

Vlado motor máme stejný.Na druhem příjmači od DIGI točí.Ale to v už jsem psal.
Octagon SF 8008 E2 UHD 4K combo +1Tb HDD,100cm porabola na motoru,Sony 55XF 8596
zzaner
Odborník
Odborník
Příspěvky: 446
Registrován: 07.červenec 2007 - 13:15

Re: Sab Ultimate-závada

Příspěvek od zzaner »

Tak to je v přijmači,pokud tomu nerozumíš,pošli do opravy.Také mne by zajímala firma v Čechách,která opravuje sat.přijmače(kvalitně)?? :poklona: :thankyou: Nevíš kdo opravuje motory(zda se to vyplatí,jeden se mně tu válí,je to v elektronice,jinak je OK,po případě jej mohu darovat).
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Sab Ultimate-závada

Příspěvek od havana »

:( Pravděpodobně jsi zkoušel tovární nastavení případně opětovně nahrát FW (asi nejlépe přes RS 232) a otáčet motorem s čistým přijímačem :?: Můžu ze zkušenosti říct, že můj optibox se se svým x-krát zálohovaným a znovu nahraným settingem (navíc tu a tam konvertovaným pro jiné klony) měl taky tendenci chovat se nestandartně. :( Než to odneseš do opravy, určitě zkus. Ale asi jsi to už zkoušel - tato možnost se přímo nabízí. :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Liska j
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: 20.březen 2008 - 4:48

Re: Sab Ultimate-závada

Příspěvek od Liska j »

Zkoušel jsem měřit napětí na výstupu koaxiálu ke konvertoru,tam se mě neukázalo téměř žádné napětí.Přitom,celé menu i nahrátí nového SW nebo staršího settingu jde normálně.Dokonce to najde i nějaké programy,ale jen v jedné polaritě.Opravna mě asi nemyne?Znáte někoho solidního?
Octagon SF 8008 E2 UHD 4K combo +1Tb HDD,100cm porabola na motoru,Sony 55XF 8596
zizi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 24.duben 2009 - 16:25

Re: Sab Ultimate-závada

Příspěvek od zizi »

Liska j píše:Zkoušel jsem měřit napětí na výstupu koaxiálu ke konvertoru,tam se mě neukázalo téměř žádné napětí.Přitom,celé menu i nahrátí nového SW nebo staršího settingu jde normálně.Dokonce to najde i nějaké programy,ale jen v jedné polaritě.Opravna mě asi nemyne?Znáte někoho solidního?
V menu by mělo být nastavení výstupu 12/16 nebo 13/18 mrkni tam když s DIGI točí.

:book:
Jesti měříš napětí na výstupu koaxu k motoru ( špatně) změř prvně na výstupu z resívru !!!!!!
Naposledy upravil(a) zizi dne 16.září 2011 - 16:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Sab Ultimate-závada

Příspěvek od havana »

:D Proč nezkusíš našeho společného prodejce p. Kohoutka - já myslím že se tím zabývá :) Rozhodně bych u něj začal :!: Navíc to máš kousek od domu :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Liska j
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: 20.březen 2008 - 4:48

Re: Sab Ultimate-závada

Příspěvek od Liska j »

Dík za radu.Mám to domluvené,zítra mu ho vezu.
Octagon SF 8008 E2 UHD 4K combo +1Tb HDD,100cm porabola na motoru,Sony 55XF 8596
zzaner
Odborník
Odborník
Příspěvky: 446
Registrován: 07.červenec 2007 - 13:15

Re: Sab Ultimate-závada

Příspěvek od zzaner »

A co Mělnícko,dělá to zde někdo? :poklona: :thankyou:
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Sab Ultimate-závada

Příspěvek od vlado.ucho »

To zzaner,píšem ti SS.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
Liska j
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: 20.březen 2008 - 4:48

Re: Sab Ultimate-závada

Příspěvek od Liska j »

Příjmač mám opravený.Zkratoval jsem někde koax. a odešli dva tranzistory.Cena opravy 460,-.Na druhý den to bylo opravené.
Octagon SF 8008 E2 UHD 4K combo +1Tb HDD,100cm porabola na motoru,Sony 55XF 8596
knawi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 04.říjen 2007 - 18:33

Re: Sab Ultimate-závada

Příspěvek od knawi »

Fajn, nebylo to tedy příliš drahé ani časově náročné, p. Kohoutek je rychlý a slušný.
Ten zkrat pravděpodobně nebyl chvilkový natož mžikový, takového jsem se dopustil mnohokrát. Samozřejmě nemůžeš vědět jak dlouho jsi měl vedení do zkratu a ve kterém místě k tomu došlo. Zřejmě na f-konektoru, když jsi bezprostředně předtím manipuloval s motorem a sestavou. Nebo na ohybu kabelu vlivem tepla při nedodržení minimálního poloměru?
DM920uHD Triple Tuner, BA; DM800Se A8p, BA; Gib.1245/1335mm Motorized SG2100A
radek.plzen
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 10.listopad 2009 - 19:23

Re: Sab Ultimate-závada

Příspěvek od radek.plzen »

Zdravím,

mám problém, na některých transpondérech po zapnutí STB není signál.
Stačí projet transpondéry v nastavení antény, nebo prepnout na nejaký jiný kanál a pak naskočí. Napětí na výstupu anteny je i když je to bez signálu.
Změna firmware nemá vliv. Viděl bych chybu někde na boardu samotném.
Ze by problém v tuneru samotném ?

Díky za rady. R.
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“