DVB titulky na Film Europe

Moderátoři: fuzak, misut

Odpovědět
ivan.hucek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 16.leden 2010 - 13:32

DVB titulky na Film Europe

Příspěvek od ivan.hucek »

Chcel by som sa spýtať ako vám idú DVB titulky na Film Europe?
Na Octagone 918 sa mi doteraz DVB napr. na Discovery Showcase HD zobrazuju OK (holandske) ale na Film Europe idú dobre iba zo začiatku, potom sa začnú prekrývať nové so starými a nakoniec sa neukážu aj 3 minúty dialógu. Myslel som, že chyba bude na ich strane ale diskusia na parabola.cz uvádza, že titulky idú OK. Čítal som tam jeden názor, že na dobrých mašinách idú OK.
Možno bude problém v tom, že Octagon mám pripojený k spoločnej satelitnej 3 parabolovej sústave inštalovanej v 5 podlažnom dome a signál na tomto transpondéri (12 110Mhz) mám sice 71% ale kvalitu iba 67%. Na príjem obrazu je to postačujúce, no môže to byť nedostatočné na DVB titulky?
Budem rád, ak mi napíšete vlasné skúsenosti s titulkami na Film Europe.
Vďaka
polulin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 91
Registrován: 19.říjen 2008 - 20:28
Bydliště: Moravia

Re: DVB titulky na Film Europe

Příspěvek od polulin »

S kvalitou signálu to opravdu nemá nic společného. Spíš bych viděl problém na straně Skylinku.
Edmond
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 01.únor 2011 - 16:05

Re: DVB titulky na Film Europe

Příspěvek od Edmond »

Film Europe mám predplatený cca týždeň. Pozeral som zopár filmov, titulky mi išli vždy synchronizovane s filmom (na SAT príjímač VU DUO). Problém by som skorej hľadal v SW podpore pre tvoj prijímač.
VU DUO - IMG BH 1.6.5 OSCAM - TV Samsung TA550
UNIBOX 9080 - sw 1.3.45 EMU - TV OVP
SKYLINK ICE - Parabola EMME ESSE 80 - LNB Inverto Black Ultra
Maximum E85 1W, 4.8E, 9/10E, 13E, 19,2E, 23,5E - LNB GT and Inverto
ivan.hucek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 16.leden 2010 - 13:32

Re: DVB titulky na Film Europe

Příspěvek od ivan.hucek »

Spravil som test,
doniesol som od suseda jeho Panasonic P42VT20E so zabudovaným satelitným tunerom a pripojili sme ho na moju zásuvku spoločného satelitného rozvodu v dome. Vstavaný satelitný tuner používa s CA modulom IRDETO SMIT Skylink Ready. DVB titulky na Film Europe šli úplne korektne a synchrónne.
Pokračoval som teda v pokuse.
Na Octagone 918HD som vymazal a znovu som dal načítať transpondér 12 109MHz, nepomohlo. Popisovaná chyba so zobrazovaním DVB bola stále. Nainštaloval som starší soft 10647, potom dal továrenské nastavenia a nastavil setting zo zálohy na USB. Nepomohlo. Tak som opäť vrátil soft 10690, ktorý som používal (+opäť továrenské nastavenia + setting z USB)
Chyba s DVB sa stále opakuje. Preto by som bol rád, keby ste povedali ako idú DVB z Film Europe vám. DVB z CT HD idú úplne korektne a synchrónne. Mám dojem, že uvedený kanál používa nejaké novšie kódovanie týchto titulkov na ktorú zatiaľ nemáme softvérovú podporu.
Niečo podobné sa stalo, keď server digizone.cz tiež asi pred pol rokom prešiel na nové kódovanie a na BlackBerry 9700 sa mi vo vstavanom internetovom prehliadači začali miesto niektorých písmen s diakritikou zobrazovať iné symboly. Niekedy bol text ťažko čitatelný, preto som musel do neho nainštalovať Operu mimi a daný web sa už zobrazuje korektne.
Chlapi, ktorí rozumiete SW, mrknite sa na DVB titulky na Film Europe a dajte vedieť ako ďalej. Bola by škoda dobrý kanál kvôli tomu nepozerať.
cemugi
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 18.červen 2009 - 19:04

Re: DVB titulky na Film Europe

Příspěvek od cemugi »

Mám stejné poznatky. Titulku tohoto programu na Octagonu korektně nejdou !!!

Chtěl bych se zeptat zda tento problém neřeší přeflaschování na jiný klon např. SAAB ???
kodal
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 17.prosinec 2008 - 21:05

Re: DVB titulky na Film Europe

Příspěvek od kodal »

Mám rovnaký problém,odpoveď neznáma...
ivan.hucek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 16.leden 2010 - 13:32

Re: DVB titulky na Film Europe

Příspěvek od ivan.hucek »

Skylink ochtnávka Film Europe na 10 dní

(od 13.12.2011 do 22.12.2011) za cenu 7 Kč/40 cent,
objednanie formou SMS:
SKYLINK FE číslo karty bez medzier na tel.číslo:
CZ 903 55 07
SK 7017.

Iba karty IRDETO ICE alebo IRDETO. Viac na http://www.skylink.sk.
Naposledy upravil(a) ivan.hucek dne 14.prosinec 2011 - 23:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
misut
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 176
Registrován: 02.prosinec 2007 - 11:41
satelitni prijimac: Octagon,918HD
Bydliště: Ostrava-Petřvald

Re: DVB titulky na Film Europe

Příspěvek od misut »

Odpověď známá :poklona:
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=96&t=22939
nebo
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=96&t=23177


takže podpora už není necelé dva roky, Vyřešíš pouze koupí nového
přístroje .Vývojáři už dávno dělají na jiných strojích.
Ale to je tady z diskuze patrno.
nebo si přečti můj příspěvek pro nick Jab
ale do staré 918 ti už nový soft nikdo neudělá, jsou to takové náklady, že
nový stroj je už od 2000,-Kč třeba ariva apod.
Octagon918 HD,CCCAm 2.0.11,Newcamd 5.25,95x100 Al Emme Motor BigSat SG2100BS,Diavolo 0,1 dB singl LNB,Přepínač EMP E112E 12V,95x100 Al Emme ,Multifeed Emme Esse 4,4xGolden Interstar GI 201 Singl LNB,DiSEqC Maximum 1216,
ivan.hucek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 16.leden 2010 - 13:32

Re: DVB titulky na Film Europe

Příspěvek od ivan.hucek »

Po tejto info, že SW už nebude viac upgrade beriem späť info o ponuke na ochutnávku Film Europe za 7 Kč/0,40 EUR SMS. Uvideli by ste to, čo ja popisujem vyššie. Keď som videl obraz na TV Panasonic P42VT20E so vstavaným sat tunerom musím konštatovať, že obraz z tohto vstavaného tuneru bol o 2 triedy horší ako z Octagona 918 HD. No na DAB titulky na Film Europe zobrazuje OK.
Octagon 918 zatiaľ nemienim dať do starého železa (kvôli obrazu). Mal som doma na skúšku Optibox Anakondu a aj na ňom bol HD obraz horší o 1 triedu. Jednoducho tak špicový HD obraz z Octagonu zatiaľ neviem nahradiť. Mám ho iba 2,5 roka, tak mi ešte poslúži. (aj keď bez DAB titulkov na Film Europe...)
Uživatelský avatar
misut
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 176
Registrován: 02.prosinec 2007 - 11:41
satelitni prijimac: Octagon,918HD
Bydliště: Ostrava-Petřvald

Re: DVB titulky na Film Europe

Příspěvek od misut »

Jen vzhledem k dotazu jsem si tento program pustil, titulky jsou opravdu časem překrývající,ale .../nebude nový soft/.. tak si člověk zvykne :Yahoo!:
eurosport HD titulky nemá :ROFL: :ROFL:
Octagon918 HD,CCCAm 2.0.11,Newcamd 5.25,95x100 Al Emme Motor BigSat SG2100BS,Diavolo 0,1 dB singl LNB,Přepínač EMP E112E 12V,95x100 Al Emme ,Multifeed Emme Esse 4,4xGolden Interstar GI 201 Singl LNB,DiSEqC Maximum 1216,
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“