Optibox Gekko HD

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od helix26 »

jacky035
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 15.leden 2011 - 10:47

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od jacky035 »

Mam taky problem kupil som si usb wifi adapter a chcem stb prepojit s notebookom. Skusal som to tak ze som vytvorio wifi siet na notebooku v ktorom mam len klasicku wifi kartu atheros a skusal som tam pripojit stb. Stb mi moju vytvorenu siet nasiel ale nepripojil. Ps. Nemam router.kde moze byt problem?
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od helix26 »

jacky035 píše:Mam taky problem kupil som si usb wifi adapter a chcem stb prepojit s notebookom. Skusal som to tak ze som vytvorio wifi siet na notebooku v ktorom mam len klasicku wifi kartu atheros a skusal som tam pripojit stb. Stb mi moju vytvorenu siet nasiel ale nepripojil. Ps. Nemam router.kde moze byt problem?
nevytvoril si bridge (prepojenie Lan sietovej karty a wifi adaptera)
jacky035
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 15.leden 2011 - 10:47

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od jacky035 »

Vytvoril som aj bridge ale ked ho vytvorim aj tak mi pod nimpise ze sietovi kabel je odpojeny ale to je normalne ne?
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od helix26 »

jacky035 píše:Vytvoril som aj bridge ale ked ho vytvorim aj tak mi pod nimpise ze sietovi kabel je odpojeny ale to je normalne ne?
ked ti vypise ze sietovy kabel je odpojeny znamena to ze nemas co zdielat do wifi adapteru ... internet ti ide prave cez ten sietovy kabel, je tam konflikt zariadeni alebo IP adries
jacky035
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 15.leden 2011 - 10:47

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od jacky035 »

A ako sa cez to daju zdielat subory? Akoze chapem ta ja mam net cez ethernet kabel tem pripojim do notebooku a cez bridge to dam zdielat a ako dalej?
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od helix26 »

jacky035 píše:A ako sa cez to daju zdielat subory? Akoze chapem ta ja mam net cez ethernet kabel tem pripojim do notebooku a cez bridge to dam zdielat a ako dalej?
jednoduchsie riesenie je wifi router, v tomto pripade musis ma vzdy zapnuty notebook ... bridge je premostenie dvoch rozhrani nesuvisi so zdielanim.
chces zdielat subory v PC ? tak aby si ich nacital optibox ?
jacky035
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 15.leden 2011 - 10:47

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od jacky035 »

Naopak chcem zdielat subory v stb
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od helix26 »

ok tak to je jednoduchsie, staci mat optibox pripojeny na Lan siet je jedno ci kabolom alebo cez wifi adapter a v casti sietove nastavenia zistit IP adresu, tu zadat do FTP klienta uzivatel: root, heslo: gekko a hotovo prikladam ukazku nastavenia v total commanderi (IP 192.168.1.100) v menu siet - pripojit sa na FTP server a Nove spojenie (CTRL+F)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Milos999
Odborník
Odborník
Příspěvky: 384
Registrován: 14.červen 2006 - 8:38

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od Milos999 »

helix26 píše:
jacky035 píše:A ako sa cez to daju zdielat subory? Akoze chapem ta ja mam net cez ethernet kabel tem pripojim do notebooku a cez bridge to dam zdielat a ako dalej?
jednoduchsie riesenie je wifi router, v tomto pripade musis ma vzdy zapnuty notebook ... bridge je premostenie dvoch rozhrani nesuvisi so zdielanim.
chces zdielat subory v PC ? tak aby si ich nacital optibox ?

Mna by tiez zaujimalo ako nastavit zdielanie v pc aby ich onacital optibox ??? Vopred diky
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od helix26 »

Milos999 píše:
helix26 píše:
jacky035 píše:A ako sa cez to daju zdielat subory? Akoze chapem ta ja mam net cez ethernet kabel tem pripojim do notebooku a cez bridge to dam zdielat a ako dalej?
jednoduchsie riesenie je wifi router, v tomto pripade musis ma vzdy zapnuty notebook ... bridge je premostenie dvoch rozhrani nesuvisi so zdielanim.
chces zdielat subory v PC ? tak aby si ich nacital optibox ?

Mna by tiez zaujimalo ako nastavit zdielanie v pc aby ich onacital optibox ??? Vopred diky
od verzie FW 2.xx.xx je mozne spustat priamo z grafickeho skrateneho menu sluzbu media klient ... pozor na to optibox nie je dreambox :) tych 256 Ram sa rychlo zahlti pokial sa zdiela adresar vo filesystem NTFS, radsej pripojit USB kluc alebo externy USB disk na ktory to nakopirujes
Uživatelský avatar
Milos999
Odborník
Odborník
Příspěvky: 384
Registrován: 14.červen 2006 - 8:38

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od Milos999 »

od verzie FW 2.xx.xx je mozne spustat priamo z grafickeho skrateneho menu sluzbu media klient ... pozor na to optibox nie je dreambox :) tych 256 Ram sa rychlo zahlti pokial sa zdiela adresar vo filesystem NTFS, radsej pripojit USB kluc alebo externy USB disk na ktory to nakopirujes[/quote]

Lenze tam je nastavene DLNA a hlasi mi server nie je dostupny server...
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od helix26 »

Milos999 píše:od verzie FW 2.xx.xx je mozne spustat priamo z grafickeho skrateneho menu sluzbu media klient ... pozor na to optibox nie je dreambox :) tych 256 Ram sa rychlo zahlti pokial sa zdiela adresar vo filesystem NTFS, radsej pripojit USB kluc alebo externy USB disk na ktory to nakopirujes
Lenze tam je nastavene DLNA a hlasi mi server nie je dostupny server...[/quote]

ano treba nastavit vo windows podla verzie jednoduche zdielane a nastavit pristupove prava ... napriklad mam na vnutornej sieti kde mam optibox dva PC, desktop na ktorom je windows 7 32bit a notebook na ktorom je windows 7 64bit s tym ze nastavenia som presiel rucne a nastavil rovnako obidva, optibox dokazal citat iba obsah win7 32bit, win7 64bit pisal chybu
vytiahnem konfiguraciu PC na ktorom to islo a dam to sem, napis mi aky mas OS verziu presne, firewall, antivirus pripadne antispyware
Uživatelský avatar
Milos999
Odborník
Odborník
Příspěvky: 384
Registrován: 14.červen 2006 - 8:38

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od Milos999 »

[quote="ano treba nastavit vo windows podla verzie jednoduche zdielane a nastavit pristupove prava ... napriklad mam na vnutornej sieti kde mam optibox dva PC, desktop na ktorom je windows 7 32bit a notebook na ktorom je windows 7 64bit s tym ze nastavenia som presiel rucne a nastavil rovnako obidva, optibox dokazal citat iba obsah win7 32bit, win7 64bit pisal chybu
vytiahnem konfiguraciu PC na ktorom to islo a dam to sem, napis mi aky mas OS verziu presne, firewall, antivirus pripadne antispyware[/quote]

Mam v PC :
windows vista home premium 64-bit
eses smart security 4
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od helix26 »

Milos999 píše:[quote="ano treba nastavit vo windows podla verzie jednoduche zdielane a nastavit pristupove prava ... napriklad mam na vnutornej sieti kde mam optibox dva PC, desktop na ktorom je windows 7 32bit a notebook na ktorom je windows 7 64bit s tym ze nastavenia som presiel rucne a nastavil rovnako obidva, optibox dokazal citat iba obsah win7 32bit, win7 64bit pisal chybu
vytiahnem konfiguraciu PC na ktorom to islo a dam to sem, napis mi aky mas OS verziu presne, firewall, antivirus pripadne antispyware
Mam v PC :
windows vista home premium 64-bit
eses smart security 4[/quote]

eset smart security so zapnutym inteligentnym firewallom ?
jacky035
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 15.leden 2011 - 10:47

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od jacky035 »

Okej uz tomu chapem a este by som sa chcel spytat taku banalitu ze ako sa tu zadavaju biss kluce? Lebo zoberiem si taky idman tv ktory ma kluc1234560065432100 zadam to do coconutu a potom idem na pravu stranu kde su take tri kolonky. Tam zadavam hodnoty ktore su na idman tv -info no aj napriek tomu mi to nejde.kde bude problem? Prosim napiste mi niekto ten postuo ns biss klucd ak to viete
Uživatelský avatar
Milos999
Odborník
Odborník
Příspěvky: 384
Registrován: 14.červen 2006 - 8:38

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od Milos999 »

helix26 píše:
Milos999 píše:[quote="ano treba nastavit vo windows podla verzie jednoduche zdielane a nastavit pristupove prava ... napriklad mam na vnutornej sieti kde mam optibox dva PC, desktop na ktorom je windows 7 32bit a notebook na ktorom je windows 7 64bit s tym ze nastavenia som presiel rucne a nastavil rovnako obidva, optibox dokazal citat iba obsah win7 32bit, win7 64bit pisal chybu
vytiahnem konfiguraciu PC na ktorom to islo a dam to sem, napis mi aky mas OS verziu presne, firewall, antivirus pripadne antispyware
Mam v PC :
windows vista home premium 64-bit
eses smart security 4
eset smart security so zapnutym inteligentnym firewallom ?[/quote]

Ano pri instalacii ESS 4 som dal zdielanie...
jojo63
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 13.červenec 2008 - 22:24

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od jojo63 »

Som čerstvým majiteľom Gekka,po pripojení pomocou TC FTP vidím len zložku Modules a Bin .Ako dopniť Var/Key pre aktualizáciu bez použitia dialkového ovl.
jojo63
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 13.červenec 2008 - 22:24

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od jojo63 »

Konečne som na to prišiel.Je tam všetko,čo tam patrí a hlavne funkčné !
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Gekko HD

Příspěvek od helix26 »

sorry ale vobec nestiham neviem kedy sa dostanem k tomu zdielaniu :(
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“