Krok č.1. Doležité - uprava prijímača Vitamin

Fórum pre návody a postupy enigma2

Moderátoři: Steiner, By.Bob, k.o.h.u.t.

Pravidla fóra
Do tejto sekcie nepatria žiadne otázky. Slúži na ukladanie návodov a postupov !
Odpovědět
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Krok č.1. Doležité - uprava prijímača Vitamin

Příspěvek od revis »

V *.pdf prílohe je návod na jednoduchú úpravu prijímača Showbox Vitamín . Každý , kto uz Vitamín doma má a bude chcieť využívať nové verzie sw, tú upravu bude musieť vykonať.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
pavel00s
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 22.leden 2011 - 23:09

Re: 1. Doležité - uprava prijímača Vitamin

Příspěvek od pavel00s »

když jsem odpojil tento kabel a tak na displey my sviti ON a nejde nic prepnout.nevite poradit? diky
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: 1. Doležité - uprava prijímača Vitamin

Příspěvek od revis »

pripoj ho zpat a napis aku verziu fw mas v boxe.
pavel00s
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 22.leden 2011 - 23:09

Re: 1. Doležité - uprava prijímača Vitamin

Příspěvek od pavel00s »

v boxe mam 99.49 !
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: 1. Doležité - uprava prijímača Vitamin

Příspěvek od revis »

ideme vyskusat starsiu verziu fw, co mas ty.
pavel00s
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 22.leden 2011 - 23:09

Re: 1. Doležité - uprava prijímača Vitamin

Příspěvek od pavel00s »

ok. budu tady.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: 1. Doležité - uprava prijímača Vitamin

Příspěvek od revis »

ale ved nemusis cakat. staci ked pri zapojenom pine nahras original fw - poslednu verziu
:arrow: http://www.ab-forum.info/download/file.php?id=35870
potom uz staci odpojit kablik a postupovat podla navodu ...
Ale pozor, ak sa podari nahrat enigma2 , neviem kazdeho poucovat,ako sa nastavuje, ladi atd . !
Nechcite aby som sa zblaznil. Enigmu si nahravajte len vtedy, ak s nou viete pracovat, inak je vam na nic . Nieje v mojich silach kazdeho viest uvodnymi nastaveniami . to sa neda.
pavel00s
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 22.leden 2011 - 23:09

Re: 1. Doležité - uprava prijímača Vitamin

Příspěvek od pavel00s »

však me jede vitamin.ja psal ze tam mam 99.49. pak jsem odpojil kablik podle navodu a nejelo nic! neslo stim hnout. tak jsem ho zas pripojil spatky a jede v poradku. a vy my tu pišetš že to musi jet i bez toho kabliku.tak nevim proc to zrovna me nejede! a to klon nemam!
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: 1. Doležité - uprava prijímača Vitamin

Příspěvek od revis »

starsie verie fw som neskusal, nikdy ma nezaujimali .
je mozne, ze maju inu verziu uboot. Ale to este neviem potvrdit.
tve
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 66
Registrován: 07.srpen 2006 - 19:54

Re: 1. Doležité - uprava prijímača Vitamin

Příspěvek od tve »

pavel00s píše:však me jede vitamin.ja psal ze tam mam 99.49. pak jsem odpojil kablik podle navodu a nejelo nic! neslo stim hnout. tak jsem ho zas pripojil spatky a jede v poradku. a vy my tu pišetš že to musi jet i bez toho kabliku.tak nevim proc to zrovna me nejede! a to klon nemam!


JA mam 99.46,odpojil kablik ,mně všechno funguje bez problemu.(kolja.satelit)pro revis
pavel00s
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 22.leden 2011 - 23:09

Re: 1. Doležité - uprava prijímača Vitamin

Příspěvek od pavel00s »

to muzu zitra jeste zkusat prehodit soft a pak pokracovat podle navodu. ale nevim isto jestli to pujde.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: 1. Doležité - uprava prijímača Vitamin

Příspěvek od revis »

este je mozne, ze ak kablik odpoja, po zavreni prijimaca sa spoji s kostrou prijimaca . ostane pozrite na photo .
aj takto.jpg
no ked to takto necha visiet a nezatoci to tak , aby sa to po zavreti nezoskratovalo ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
pavel00s
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 22.leden 2011 - 23:09

Re: 1. Doležité - uprava prijímača Vitamin

Příspěvek od pavel00s »

tve: a jede ti to v pohode nebo jsou tam nejake zaseky atd. jde mi o server aby se nesekal a byl stabylni ? diky
tve
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 66
Registrován: 07.srpen 2006 - 19:54

Re: 1. Doležité - uprava prijímača Vitamin

Příspěvek od tve »

pavel00s píše:tve: a jede ti to v pohode nebo jsou tam nejake zaseky atd. jde mi o server aby se nesekal a byl stabylni ? diky
Zatim jenom testuji,ešče všechno ne vyzkušel,jinak běži dobre karta funguje,zitra budu skušet dal
abforumaf
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 26.duben 2010 - 14:54

Re: Krok č.1. Doležité - uprava prijímača Vitamin

Příspěvek od abforumaf »

Dobrý deň. Nedávno som aplikoval E2 do Vitaminu a na fórach som čítal problémy spravidla s USB kľúčmi. Po mojich skúsenostiach bola bezproblémová zmena bez ohľadu na použitý USB kľúč (tu niektori odporúčali/neodporúčali isté značky) použiť vždy formátovanie na súborvý systém FAT32. To nie je nič nového, ale všetko sa zmení a problémy s USB sa stratia ak pred formátovaním si zmeníte veľkosť alokačnej jednotky (nepoužiť defaultne nastavenie!) napr disk 4GB predvolená veľkosť 4096 bajtov. Nastavená na 2048 disk pracoval po zmene OK. Teda nastavenie veľkosti AJ je 50% pôvodného nastavenia pred formatovaním. Treba si vyskúšať vhodné nastavenie na konkrétnu veľkosť AJ. Stačí potom už len spustiť rýchle formátovanie USB a nahrať potrebné súbory pre inštalovanie E2.
charlie_k
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 17.červen 2012 - 18:17

Re: Krok č.1. Doležité - uprava prijímača Vitamin

Příspěvek od charlie_k »

abforumaf píše:Dobrý deň. Nedávno som aplikoval E2 do Vitaminu a na fórach som čítal problémy spravidla s USB kľúčmi. Po mojich skúsenostiach bola bezproblémová zmena bez ohľadu na použitý USB kľúč (tu niektori odporúčali/neodporúčali isté značky) použiť vždy formátovanie na súborvý systém FAT32. To nie je nič nového, ale všetko sa zmení a problémy s USB sa stratia ak pred formátovaním si zmeníte veľkosť alokačnej jednotky (nepoužiť defaultne nastavenie!) napr disk 4GB predvolená veľkosť 4096 bajtov. Nastavená na 2048 disk pracoval po zmene OK. Teda nastavenie veľkosti AJ je 50% pôvodného nastavenia pred formatovaním. Treba si vyskúšať vhodné nastavenie na konkrétnu veľkosť AJ. Stačí potom už len spustiť rýchle formátovanie USB a nahrať potrebné súbory pre inštalovanie E2.
S těma flashkama je to velký problém, já zkoušel 4GB micro TDK, 8GB micro Kingston. Ani jeden mi Vitamín nečte, čte mi jeden flash 1GB naformátovaný na FAT. Je to zoufalství, to jsem si to mohl poslat do Sapra, flashky už mě stály 380,- Kč ...
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Krok č.1. Doležité - uprava prijímača Vitamin

Příspěvek od revis »

USB disky treba dat do stavu, v akom si ich kupil . 99% ludi ma usb disky formatovane v PC s windows a windows si ich prisposobi . Pokial ti nefunguje vo vitamine nejaky USB disk, s velkou pravdepodobnostou bola na nom urobena zmena vo win . Obycajne, ked novy USB disk pripojis k PC a windows oznami,ze disk by mohol pracovat rychlejsie (a aj si ho sam windows upravi) , vedz, ze ho vlastne poskodi . Nespravi nic ine, len si sam prisposobi velkost alokacnej jednotky, zmeni zavadzaciu tabulku atd atd.
Odpovědět

Zpět na „Návody , postupy“