e2 PKT - nahravanie na USB2 disk

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

Pravidla fóra
V tejto sekcii nieje dovolené diskutovať.
Odpovědět
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

e2 PKT - nahravanie na USB2 disk

Příspěvek od revis »

Pre nahravanie programov v e2 PKT treba nastavit miesto pre nahravky.
Postupujte podla tohto navodu.
Na kazdej polozke podla obrazku stlacte tlacidlo OK - potvrdenie volby
Menu - nastavenia.jpg
system.jpg
pevny disk.jpg
zaznamove cesty.jpg
predvolene umiestnenie filmov.jpg
usb2 drive.jpg
adresar recondigs.jpg
Adresar recording pridame samozrejme podla realnej adresarovej struktury na HDD ! Ja som zvolil recordings- do toho adresara nahrava standartny sw . Pridanie zaznamovej cesty vytvorite pomocou modreho tlacitka na dialkovom.
Nezabudnite volbu ulozit zelenym tlacitkom na dialkovom .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
orionban
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 62
Registrován: 21.září 2010 - 21:58
satelitni prijimac: Optibox Gekko HD, fw.2.10.29
Bydliště: Kosice

Re: e2 PKT - nahravanie na USB2 disk

Příspěvek od orionban »

Ahojte pani,

rad by som sa vás opýtal či mi neviete poradiť prečo mi nefungujú žiadne filmy v pkt nebule, nejdu ani mkv ani avi no proste nič. Na LED display sa mi zobrazi 1. a potom už len čierna obrazovka. Keby mi aspoň zelenú obrazovku vyhodilo, tak aspoň niečo zanalyzujem. Dakujem za odpoveď
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: e2 PKT - nahravanie na USB2 disk

Příspěvek od revis »

chyba drveru, nespravny player...
Uživatelský avatar
orionban
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 62
Registrován: 21.září 2010 - 21:58
satelitni prijimac: Optibox Gekko HD, fw.2.10.29
Bydliště: Kosice

Re: e2 PKT - nahravanie na USB2 disk

Příspěvek od orionban »

revis píše:chyba drveru, nespravny player...
Ahoj,

a nevies mi poradit, ako tento problem vyriesit? Skusil som prehrat film v Media Center a aj v prehravaci medii. Neviem ci je to rovnakz player, alebo nie ale ak nie je tak je asi problem v drivery. Existuje nejaky driver, ktory by som vedel niekde stiahnut a nainstalovat ho do HD Boxu?

Vdaka
Uživatelský avatar
kingz
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 10.leden 2011 - 23:29
Bydliště: Lipt. Mikulas

Re: e2 PKT - nahravanie na USB2 disk

Příspěvek od kingz »

Zdravim, ako sa ti tam podarilo dostat to sdb, mne primac HDD vidi, prehram aj nahravky urobene cez origo fw. ale nemozem nastavit zaznamovu cestu, moznost sdb tam proste nemam, alebo musi byt HDD naformatovany na ext3? lebo momentalne je na ntfs. Dik
Zgemma H9S
Octagon sf 108
uClan Ustym 4K Pro
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: e2 PKT - nahravanie na USB2 disk

Příspěvek od revis »

sdb tam budes mat vtedy,ked ho enigma bude vidiet . ak ho envidi - nepsravny format , tak to nepojde.
v ostatnej e2 pkt by zu mal byt funkcny aj ntfs disk .
gapik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 31.leden 2010 - 23:11

Re: e2 PKT - nahravanie na USB2 disk

Příspěvek od gapik »

Zdravím, úspěšně jsem rozchodil na mém HD-Box 9105 (no plus) E2 Hyperion v2, reakce na přepínání je svižnější než u v3, zda je to tím že nemám plusovou verzi, to nevím... Začínám se teprve orientovat v nastavování apod. Zásadní věc, se kterou si ale nevím rady po mnoha pokusech je nahrávání na USB HDD (zadní USB2). Disk je naformátován na NTFS, Enigma disk vidí, media soubory uložené na disku normálně přehraji v media playeru. Disk jsem moutnul, podle návodu najdu cestu, ta ale nelze potvrdit zeleným tlačítkem (viz obr.) Kde dělám chybu? Je to formátem disku NTFS? Děkuji všem enigma expertům za radu a případnou pomoc :thankyou:
CAM00532.jpg
CAM00533.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Xpeed lx1 - Cpu MHz: 751.507 - Kernel version: 3.12.1 - Egami-6.5-20141208 - Skins: KravenHD 5.4.6
13E, 19E, 23.5E
Mousak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 19.červenec 2011 - 21:58

Re: e2 PKT - nahravanie na USB2 disk

Příspěvek od Mousak »

gapik píše:Zdravím, úspěšně jsem rozchodil na mém HD-Box 9105 (no plus) E2 Hyperion v2, reakce na přepínání je svižnější než u v3, zda je to tím že nemám plusovou verzi, to nevím... Začínám se teprve orientovat v nastavování apod. Zásadní věc, se kterou si ale nevím rady po mnoha pokusech je nahrávání na USB HDD (zadní USB2). Disk je naformátován na NTFS, Enigma disk vidí, media soubory uložené na disku normálně přehraji v media playeru. Disk jsem moutnul, podle návodu najdu cestu, ta ale nelze potvrdit zeleným tlačítkem (viz obr.) Kde dělám chybu? Je to formátem disku NTFS? Děkuji všem enigma expertům za radu a případnou pomoc :thankyou:
CAM00532.jpg
CAM00533.jpg
Mám stejný problém u HD-Box 9105 (ne plus) E2 Hyperion v4 z USB-flešky. Přehrávat z HDD naformátovaného na NTFS(a používaného před enigmou na origo softu) bezproblému, ale nahrávat nejde. Když vybírám adresář pro ukládání napíše mi to, že nelze do adresáře ukládat. Laboruji s nastaveními už pěkně dlouho a nic. Poradíte prosím?
Při této příležitosti se zeptám, zda lze někde nastavit kam se ukládají informace do souboru o EPG, protože teď mi to ukládá na harddisk, což zpomaluje systém. Věřím, že rychlejší by bylo ukládání na flešku na které je i systém(což se při odpojeném HDD asi i děje).
Děkuji za případné rady...
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: e2 PKT - nahravanie na USB2 disk

Příspěvek od revis »

nastavenai nepomozu . ntsf support je tma ,ale len na read.
skus, ak sa dat staihnut cez Menu -plugins - zelene nejaky systemovy plugin - support ntfs rw - take cosi tam haldaj. myslim,ze to tma maju . default je v boxe len read podpora.
Mousak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 19.červenec 2011 - 21:58

Re: e2 PKT - nahravanie na USB2 disk

Příspěvek od Mousak »

revis píše:nastavenai nepomozu . ntsf support je tma ,ale len na read.
skus, ak sa dat staihnut cez Menu -plugins - zelene nejaky systemovy plugin - support ntfs rw - take cosi tam haldaj. myslim,ze to tma maju . default je v boxe len read podpora.
Díky Revis.
O tom, že nejde rw jsem někde četl, ale tam psali o starších verzích Hyperionu a že je tento problém v nových verzích odstraněn. Večer odzkouším najít ten plugin.
Ještě mě napadlo vytvořit na disku samostatný linuxový oddíl, ale to nevím jestli jde.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: e2 PKT - nahravanie na USB2 disk

Příspěvek od revis »

Ide aj vytvorenie linuxoveho oddielu , ale radsej kukni ten ntfs support.
iank, mam widlw spravene tak,ze dokazu citat aj linux oddiely ext 1,2,3 a aj zapisovat na ne . Tazke ak by si nasiel taky progrma do windowsu , mohol by si cely disk dat na ext3 a mas pokoj .
Mousak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 19.červenec 2011 - 21:58

Re: e2 PKT - nahravanie na USB2 disk

Příspěvek od Mousak »

revis píše:Ide aj vytvorenie linuxoveho oddielu , ale radsej kukni ten ntfs support.
iank, mam widlw spravene tak,ze dokazu citat aj linux oddiely ext 1,2,3 a aj zapisovat na ne . Tazke ak by si nasiel taky progrma do windowsu , mohol by si cely disk dat na ext3 a mas pokoj .
Ahoj. Našel jsem plugin ntfs3g(1.0)-mount and write on ntfs partitions. Nainstaloval jsem, ale nikde nic v nabídce se neobjevilo a co jsem zkoušel tváří se to pořád s nastavením hdd pro nahrávání stejně, prostě nelze zapisovat. Co jsem četl asi to není jednoduché rozběhnout.
Nezbývá než HDD rozdělit na část pro linux-ext3 a zbytek ponechat ntfs, ale musím nastudovat jak na to.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: e2 PKT - nahravanie na USB2 disk

Příspěvek od revis »

nie - restart prijimaca a pojde aj zapisovat . mam odskusane.
ale na ntfs nestiha zapisovat hd s vysokym bitrate, resp dost zatazuje procesor.
Mousak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 19.červenec 2011 - 21:58

Re: e2 PKT - nahravanie na USB2 disk

Příspěvek od Mousak »

revis píše:nie - restart prijimaca a pojde aj zapisovat . mam odskusane.
ale na ntfs nestiha zapisovat hd s vysokym bitrate, resp dost zatazuje procesor.
To jsem zkoušel, ale nepomohlo. Jestli není chyba, že při instalaci toho pluginu nemám připojený hdd, já totiž musím mít v zadním usb danou wi-fi pro připojení k netu.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: e2 PKT - nahravanie na USB2 disk

Příspěvek od revis »

urcite nie .
(ne) pripojeny disk nema vplyv na funkcnost.
Mousak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 19.červenec 2011 - 21:58

Re: e2 PKT - nahravanie na USB2 disk

Příspěvek od Mousak »

revis píše:urcite nie .
(ne) pripojeny disk nema vplyv na funkcnost.
Díky, ale mě to prostě fakt nejelo a dal jsem tomu moře času a nakonec proč zbytečně zatěžovat procesor.
A tak jsem udělal menší část disku s formátem ext3 a teď už to jede všechno správně. Šlo to udělat samozřejmě i s daty a bylo to neuvěřitelně rychlé. Box čte soubory z části naformátované ntfs v pohodě a do části s ext3 zapisuje a přehrává taky bez problému. Filmy nahrané satelitem nikam nepřenáším, jen zkouknu a pak mažu takže mě to takhle vyhovuje. A kdyby někdo chtěl vidět soubory na linuxové části disku ve Win tak existují možnosti jak naznačil Revis.
Vrásku na čele mě spíš vytvořila instalace Partition managera "EASEUS Partition Master 10.0". Přesto, že si hlídám co a jak instaluji, ruším zatržítka a čtu si i licence stejně mě to doinstalovalo do Firefoxu a Exploreru vyhledávání search.net a taky změnilo domovské stránky. Aspoň, že mě antitivir zachytil trojana. Pravděpodobně se to tam dostalo díky tomu, že jsem dal typickou instalaci(chce to raději dát vlastní instalaci).
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: e2 PKT - nahravanie na USB2 disk

Příspěvek od revis »

tie "vyhladavace" odinstaluj v ovladacom panely -odinstalovat program. a stranku si zas zmen na svoju .
Mousak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 19.červenec 2011 - 21:58

Re: e2 PKT - nahravanie na USB2 disk

Příspěvek od Mousak »

revis píše:tie "vyhladavace" odinstaluj v ovladacom panely -odinstalovat program. a stranku si zas zmen na svoju .
Díky Revis za rady.
Jen dodám po získaných zkušenostech, že to ještě chce odstranit pluginy od tohoto vyhledávače, zrušit vyhledávač z nabídky a pak změnit domácí stránku. V Firefoxu je možné ještě přes about: config vyhledat kde došlo ke změně a tam nastavit výchozí hodnotu. K těmto tématům se dají na netu nalézt postupy.
Měj se a ještě jednou díky, nejen za rady mě, ale i druhým, které jsem četl.
Mousak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 19.červenec 2011 - 21:58

Re: e2 PKT - nahravanie na USB2 disk

Příspěvek od Mousak »

Mousak píše:
revis píše:urcite nie .
(ne) pripojeny disk nema vplyv na funkcnost.
Díky, ale mě to prostě fakt nejelo a dal jsem tomu moře času a nakonec proč zbytečně zatěžovat procesor.
A tak jsem udělal menší část disku s formátem ext3 a teď už to jede všechno správně. Šlo to udělat samozřejmě i s daty a bylo to neuvěřitelně rychlé. Box čte soubory z části naformátované ntfs v pohodě a do části s ext3 zapisuje a přehrává taky bez problému. Filmy nahrané satelitem nikam nepřenáším, jen zkouknu a pak mažu takže mě to takhle vyhovuje. A kdyby někdo chtěl vidět soubory na linuxové části disku ve Win tak existují možnosti jak naznačil Revis.
Vrásku na čele mě spíš vytvořila instalace Partition managera "EASEUS Partition Master 10.0". Přesto, že si hlídám co a jak instaluji, ruším zatržítka a čtu si i licence stejně mě to doinstalovalo do Firefoxu a Exploreru vyhledávání search.net a taky změnilo domovské stránky. Aspoň, že mě antitivir zachytil trojana. Pravděpodobně se to tam dostalo díky tomu, že jsem dal typickou instalaci(chce to raději dát vlastní instalaci).
Na základě soukromé zprávy od jiného uživatele ještě poznamenám detailněji, že k rozdělení harddisku jsem použil program naistalovaný do PC "EASEUS Partition Master 10.0". V něm lze udělat část disku s linux formátem ext3 a zbytek ponechat s původním windowsovským ntfs. Takto jsem dělal 1TB disk i s daty a vše bylo rychle provedené a původní data zachována, to vše na win xp. Část formát.ext3 se pak dá použít na nahrávání satelitem a původní ntfs lze používat pro přehrávání již dříve uložených dat, která jsou čitelná běžně ve windows. Poznámku k instalaci si přečtětě výše ať tam nenainstalujete škodlivosti a nebo použijte jiný program na úpravu rozdělení disku.
Kuon
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 14.květen 2013 - 19:42

Re: e2 PKT - nahravanie na USB2 disk

Příspěvek od Kuon »

Dobrý den,

již nějaký čas používám E2 Nebula od PKT v Hd-box 7110. E2 mám na externím flash disku 512MB a na druhý flash disk nahrávám (1TB ext3) - připojeno přes takovou tu rozdvojku co byla v balení s boxem. Zatím se mi nepodařilo vyřešit 2 problémy: Když zapínám HD-box tak po najetí musím vždy přepnout na jiný program,aby naběhl obraz. Pokud mám připojený ext disk 1TB společně s flash diskem 512MB tak po vypnutí do deep stanby pokud chci box opět zapnout musím odpojit ext disk 1TB - jinak naběhne do původního firmware. Je na toto nějaké řešení nebo se jedná o vlastnost E2 v tomto typu boxu?

Předem dík za odpověď.
Odpovědět

Zpět na „Návody - HD-BOX pre enigma2 USB verzia“