Octagon SF-918HD - ziadne napatie na F-konektore

Moderátoři: fuzak, misut

Odpovědět
jbenadik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 23.červenec 2014 - 15:36

Octagon SF-918HD - ziadne napatie na F-konektore

Příspěvek od jbenadik »

Zdravim.

Viem, ze je to uz dobry dedusko, ale doteraz mi stale sluzil k spokojnosti. Po jednej z mnohych letnych burok zrazu prestal bezat prijimac (menu stroja normalne funguje, ale neukazuje ziadny signal). Zistil som, ze na F-konektore nenameram ziadne napatie a teda nejde napajanie na konvertor.

Moja otazka je - stretol s niekto s niecim podobnym?
F-konektor je priamo na tuneri, takze asi bude treba vymenit tuner - ma s tym niekto skusenosti na Octagone?

Neraz by som sa s mojim Octagonom lucil - mam ho rad ...:-)

Vopred vdaka za inspiraciu

J.B.
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Octagon SF-918HD - ziadne napatie na F-konektore

Příspěvek od hlustvisihak »

ještě máš naději že to bude zdroj , nebo spíše řízený stabilizátor LM 317 či něco okolo

ale pokud neumíš pájet a měřit tak to raději někomu dej (opravit )
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Octagon SF-918HD - ziadne napatie na F-konektore

Příspěvek od vlado.ucho »

jbenadik píše:Zdravim.

Viem, ze je to uz dobry dedusko, ale doteraz mi stale sluzil k spokojnosti. Po jednej z mnohych letnych burok zrazu prestal bezat prijimac (menu stroja normalne funguje, ale neukazuje ziadny signal). Zistil som, ze na F-konektore nenameram ziadne napatie a teda nejde napajanie na konvertor.

Moja otazka je - stretol s niekto s niecim podobnym?
F-konektor je priamo na tuneri, takze asi bude treba vymenit tuner - ma s tym niekto skusenosti na Octagone?

Neraz by som sa s mojim Octagonom lucil - mam ho rad ...:-)

Vopred vdaka za inspiraciu

J.B.
Ako už bolo spomenuté,treba sa zamerať na zdrojovú časť napájania tuneru,alebo prepínacieho IO-LM-317,ja som musel meniť raz aj 2 kusy tranzistorov vedľa tuneru,ale to nie je asi nič pre teba,daj si to skontrolovať niekomu čo má na to patričné vybavenie,OK?Nech sa darí.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
jbenadik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 23.červenec 2014 - 15:36

Re: Octagon SF-918HD - ziadne napatie na F-konektore

Příspěvek od jbenadik »

Pani, merat viem a uz som si zdroj niekolkokrat opravoval sam ...

Zo zdroja odchadzaju vsetky napatia v poriadku - chyba vyzera byt v tuneri.
Co ma teda nejako zvlast netesi ...:-(
jbenadik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 23.červenec 2014 - 15:36

Re: Octagon SF-918HD - ziadne napatie na F-konektore

Příspěvek od jbenadik »

J.B.[/quote]
Ako už bolo spomenuté,treba sa zamerať na zdrojovú časť napájania tuneru,alebo prepínacieho IO-LM-317,ja som musel meniť raz aj 2 kusy tranzistorov vedľa tuneru,ale to nie je asi nič pre teba,daj si to skontrolovať niekomu čo má na to patričné vybavenie,OK?Nech sa darí.[/quote]

Vdaka za nasmerovanie - tie trandaky skusim prevetrat. Na vystupe zdroja vsetky napatia sedia, ale blizsie k tuneru som uz nemeral.

Neviem odkial ste vsetci zistili, ze to nie je nic pre mna - mam SPSE a co - to si este pamatam (ani vybavenie nie je problem, len sa mi nechcelo v tom vrtat hlbsie) ... :-)
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Octagon SF-918HD - ziadne napatie na F-konektore

Příspěvek od dlhe_pole »

jbenadik píše: Neviem odkial ste vsetci zistili, ze to nie je nic pre mna - mam SPSE a co - to si este pamatam (ani vybavenie nie je problem, len sa mi nechcelo v tom vrtat hlbsie) ... :-)
az to dodrbes budiš mas priemyslovku, tak vedz, ze opravu po domacich kutiloch ciachujem s extra prirazkou a to aj ked mam len SOUE :smoke:
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Octagon SF-918HD - ziadne napatie na F-konektore

Příspěvek od vlado.ucho »

dlhe_pole píše:
jbenadik píše: Neviem odkial ste vsetci zistili, ze to nie je nic pre mna - mam SPSE a co - to si este pamatam (ani vybavenie nie je problem, len sa mi nechcelo v tom vrtat hlbsie) ... :-)
az to dodrbes budiš mas priemyslovku, tak vedz, ze opravu po domacich kutiloch ciachujem s extra prirazkou a to aj ked mam len SOUE :smoke:
Ty aj niečo a po niekom opravuješ?A kto opravuje po tebe,ak si len vyučený elektrofušer,há?však ty o tom vieš veľké kulové,len drístaš a sa chváliš a ešte by si chcel extra príplatok,za to že to dodrbeš načisto,chudák,daj si pohov.Nech sa ti nedarí.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
janob
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 13.leden 2009 - 10:08

Re: Octagon SF-918HD - ziadne napatie na F-konektore

Příspěvek od janob »

az to dodrbes budiš mas priemyslovku, tak vedz, ze opravu po domacich kutiloch ciachujem s extra prirazkou a to aj ked mam len SOUE :smoke:
Pozri sa - na vrtanie sa v technike je - podla mojho nazoru - ta Tvoja SOUE asi aj lepsia nez SPSE, ale to neznamena, ze som uplny debil. Minimalne jedna z podmienok "slahnuty presne" a "slahnuty silno" nie je v mojom pripade splnena (aspon si to hrdo namyslam).

A neboj - ak sa mi ho nahodou aj podari nadobro odfajcit, tak Teba s tym otravovat nebudem ...
Pekny den prajem
================================================
Panasonic TH-37PX80, Octagon SF-918, Multibeam e85 (1W, 13E, 19.2E, 23.5E), 4xGI201, Sigmatek 700XM, Genius Home Theatre 5.1, Lumix FZ50 ...:-)
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Octagon SF-918HD - ziadne napatie na F-konektore

Příspěvek od vlado.ucho »

jbenadik píše:J.B.
Ako už bolo spomenuté,treba sa zamerať na zdrojovú časť napájania tuneru,alebo prepínacieho IO-LM-317,ja som musel meniť raz aj 2 kusy tranzistorov vedľa tuneru,ale to nie je asi nič pre teba,daj si to skontrolovať niekomu čo má na to patričné vybavenie,OK?Nech sa darí.[/quote]

Vdaka za nasmerovanie - tie trandaky skusim prevetrat. Na vystupe zdroja vsetky napatia sedia, ale blizsie k tuneru som uz nemeral.

Neviem odkial ste vsetci zistili, ze to nie je nic pre mna - mam SPSE a co - to si este pamatam (ani vybavenie nie je problem, len sa mi nechcelo v tom vrtat hlbsie) ... :-)[/quote]No nikde sme nič nezisťovali,občas máme požičanú krištáľovú guľu a ta nám dá typ,kto na to má,alebo nemá.Ale to nerieš.Ak si na to trúfaš,fajn,budeš to mať lacnejšie,ako by si to zaniesol experetovi na fušerinu/dlhe_pole/.Nech sa ti darí.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Octagon SF-918HD - ziadne napatie na F-konektore

Příspěvek od dlhe_pole »

vlado.ucho píše:No nikde sme nič nezisťovali,občas máme požičanú krištáľovú guľu a ta nám dá typ,kto na to má,alebo nemá.Ale to nerieš.Ak si na to trúfaš,fajn,budeš to mať lacnejšie,ako by si to zaniesol experetovi na fušerinu/dlhe_pole/.Nech sa ti darí.
sa cudujem ze radis otvorene na fore a nie za 20 € cez PM ..
a dalej mi je tiez cudne ze si objavil LM 317 a nie nejaku flash kde je zazrate openpli .. zrejme tuto asi tiez do LM-ka sa zakuslo to openplicko ze trnavy :lol: :lol:

@janob

jj, ja viem ze ty nebudes otravovat - na to si moc hrdy.. ty posles kamarata, alebo manzelku :D
kazdopadne ked nic ine, trafopajke sa vyhybaj na 100 honov..
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Octagon SF-918HD - ziadne napatie na F-konektore

Příspěvek od hlustvisihak »

užásné kam se debata o chybějícím napájení může dostat,

spíše si myslím že je zde ztráta soudnosti neřku li inteligence , cha honit si triko na tom jakou
školu se mistrovi podařilo prolezt :unknown:

:Yahoo!:
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Octagon SF-918HD - ziadne napatie na F-konektore

Příspěvek od vlado.ucho »

hlustvisihak píše:užásné kam se debata o chybějícím napájení může dostat,

spíše si myslím že je zde ztráta soudnosti neřku li inteligence , cha honit si triko na tom jakou
školu se mistrovi podařilo prolezt :unknown:

:Yahoo!:
No a čo sa čuduješ,ak sa do odbornej diskusie zamieša diletant a amatér,čo o tom nemá šajnu o Octagone SF-918/dlhe_pole/.ten ak sa dostane do švungu,tak si nedá pokoj a začne z invektívami,urážkami a ponižovaním,každého nicka,ktorý nežobroní o jeho rady,ktoré by si samozrejeme dal rád draho zaplatiť,kšeft,je kšeft,no nie?Nech sa darí.P.S.neboj, mód to rád premaže.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Octagon SF-918HD - ziadne napatie na F-konektore

Příspěvek od dlhe_pole »

vlado.ucho píše:
hlustvisihak píše:užásné kam se debata o chybějícím napájení může dostat,

spíše si myslím že je zde ztráta soudnosti neřku li inteligence , cha honit si triko na tom jakou
školu se mistrovi podařilo prolezt :unknown:

:Yahoo!:
No a čo sa čuduješ,ak sa do odbornej diskusie zamieša diletant a amatér,čo o tom nemá šajnu o Octagone SF-918/dlhe_pole/.ten ak sa dostane do švungu,tak si nedá pokoj a začne z invektívami,urážkami a ponižovaním,každého nicka,ktorý nežobroní o jeho rady,ktoré by si samozrejeme dal rád draho zaplatiť,kšeft,je kšeft,no nie?Nech sa darí.P.S.neboj, mód to rád premaže.
ty si sa este v uhlaku na banika hraval ked ja som abcomacke optiboxy 8750 a a850 prerabal na octagony 918

@ hlustvisihak

to neno o honeni trika ale o tom jako kazdy co ma v prdeli diru sa snazi byt majstrom sveta a opravarom jak dad.. vid tuto senilny dedecelk ze trnavy ucho... a potom z toho lezu take perly jako: " openpli sa tak zahryzlo do flashky ze ho bolo problem dat prec" koniec citatu..
zrejme asi uchan musel pouzit zubara :D :D

domaci kutil moze urobit vyse skody ako ten co vie vo co go, budis ide vymenil len dbva nafuknute kondiky a pouzije k tomu trafopajku ..
janob
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 13.leden 2009 - 10:08

Re: Octagon SF-918HD - ziadne napatie na F-konektore

Příspěvek od janob »

Pani, ak dovolite, rad by som ukoncil tuto sirokorozchodnu a nikam neveducu debatu.

Dal som do placu jednoduchu otazku a prosbu o nasmerovanie. Mam nejaky ten slabsi technicky background, tak som to po prejave urcitych pochybnosti o mne jemne naznacil (nie vsetko som uviedol hned do prveho prispevku, pretoze su veci, ktore su z mojho hladiska samozrejme a nezatazujem s nimi okolie, ako napr. pouzivanie trafopajky, zmeranie zdroja, ak si nieco odfajcim, tak je to MOJ problem a podobne).

Vlado.ucho ma nasmeroval jednoducho a bez zbytocnych serepeticiek okolo, za co mu dakujem. Ostatne zalezitosti uz nemienim komentovat a poprosil by som o vybijanie si emocii a invektiv na nejakom inom vlakne.

Dakujem.

J.B.
================================================
Panasonic TH-37PX80, Octagon SF-918, Multibeam e85 (1W, 13E, 19.2E, 23.5E), 4xGI201, Sigmatek 700XM, Genius Home Theatre 5.1, Lumix FZ50 ...:-)
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Octagon SF-918HD - ziadne napatie na F-konektore

Příspěvek od vlado.ucho »

To janob,nemáš za čo,rado sa stalo,na to sme tu.To ostatné preskoč,to nerieš,na to sú tu módi,aby to prečistili od balastu.Nech sa darí.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
Odpovědět

Zpět na „Octagon HD SF 918, SF 1008, ...“