Xtrend 8000

Download k prijimacu X-TREND ET8000 a ET 10000

Moderátoři: Pastoman, mx3L

11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od 11chloe »

Nevím přesně jak je dlouho gigablu quad plus v prodeji ,ale dřív byla ještě verze původní a ta je asi o rok starší. Dalo by se to například zjistit v té německé recenzi kde srovnávali s xpeed lx3. Koukal jsem že je další novinka podobná et7500.
Red Eagle TwinBox LCD Full HD Linux E2 Receiver 2x DVB-S2
I to je podle mě důvod proč zlevňovat. Trh zaplaví nové boxy kde nikdo neví jaká je podpora, ale hw je identický.
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od 11chloe »

A koukám že další hráč ve hře je i Octagon a v jeho základní verzi (SF108) nápadně podobný eniboxu. :D
OCTAGON-SF3038-HD-Triple-2x-13GHz-Dual-Core-E2-Linux-Receiver 199,00 €
Daxo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 04.srpen 2009 - 20:12

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od Daxo »

liquere píše:Potom je vsetko v poriadku, ked mas vsetko u riti, ja duplom, nic ti nebrani to kupit
Neviem prečo máš potrebu niečo prekrúcať. Písal som že mi sú u riti dôvody/problemy, ktoré by boli spojené len s iným trhom, spomenul som Nemecko.
liquere píše: Ked si cital zahranicne fora ako pises naco sa pytas?
V pôvodnom príspevku som písal, že ma zaujímajú skúsenosti z používania v NAŠICH končinách a či existuje nejaký zásadný dôvod prečo to nekúpiť. Na zahraničných fórach sa asi nedozviem veľa napr. o spoluprácii so Skylink kartou, nemyslíš? Pár problémov som vyčítal aj na tých zahraničných (napr.ružový obraz po starte z hlbokého spánku), ale tiež viem, že každý box má nejaké muchy. Pár som ich už mal.
liquere píše:Ja som to napisal len, preto lebo tu sa vsetko prezentuje ako najlespia znacka bez chyb, co je blbost, asi ma niekto vela na sklade?
Plne súhlasím. Práve preto ma zaujímajú skúsenosti užívateľov. Rôzne recenzie si dokážem nájsť aj sám.
liquere píše: ja tu nie som na to aby som niekoho odradzal alebo rlacil do kupy
Nič také som nikde nežiadal. Rozhodnúť sa dokážem sám. A ešte raz. Zaujímali ma len nejaké zásadné nedostatky, pre ktoré by som ET8000 nemal kúpiť. Ak nie sú, potom je rozhodnutie pre mňa jasné. A keďže tu doteraz nikto žiadne nenapísal, beriem to tak že buď nie sú, alebo tu nikto nemá s týmto boxom skúsenosti (okrem efendyho, ale ten nemal v ruke máloktorý box :D.) Efendymu samozrejme ďakujem za užitočné informácie.
dreteam
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 16.březen 2012 - 15:32

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od dreteam »

8000-ka za 199 Eur je vyborna cena v porovnani s ostatnymi strojmi, pomer cena/kvalita velmi vysoky
takisto 10000-ka za 299 nie je zle, ak porovnavame dvojtuner et7500 (240e) vs et8000 (3-tuner) tak je to velky nepomer a zdalo by sa ze to ma nejaky hacik, ibaze by sa uz et8000 nevyrabala (nahradena 8500) a predajca sa chce zbavit zasob, ale podpora je stale ziva - nedavno zvyseny kernel na 3.17, pricom et7500 stale 3.14, takisto tym ze je o cca 1 rok starsia - tak je odladenejsia

ruzova obrazovka po nahravani z deep standby stale trva (komu to nevadi - da sa s tym zit... - jeden soft restart navyse), normalne zobudenie zo hlbokeho spanku je OK

na buduci tyzden ma byt nejaky sat veltrh - a urcite vyrobcovia vybehnu s novymi vecami, momentalne asi bude v kurze H265 + 4K, android boxy sa uz predavaju s tymito parametrami - takze uz to pride aj na sat, a je otazka ci teraz nieco kupovat - alebo si chvilku pockat na dalsi vyvojovy stupen ...
ET10000, DM900 Triple, OpenPLI, OpenATV...
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od 11chloe »

dreteam píše: ... jak porovnavame dvojtuner et7500 (240e) vs et8000 (3-tuner) tak je to velky nepomer ...
Pokud srovnáváš cenu tak oba jsou za 200€ s dvouma tunerama. et8000 má ale navrch (gigabitlan, PIP,silnější procesor a paměť).
https://www.hm-sat-shop.de/xtrend/
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od liquere »

Podpora zo strany vyrobcu sa tyka driverov, ktore maju svoje muchy a ich oprava zjavne nie v zaujme nikoho. Napr nahravanie z deepstandby. To ze sa robia rozne img je vec ina. Ovladace si ale vycucat nevedia. A ze efendymu ide 10000-ka je predsa ina tema. Aj ked tento problem asi ma aj on,neviem. V kazdom pripade ked sa clovek pyta na spravnom mieste a odpoved je neprijemna, dostane odpoved ze to skoro nikto nepouziva, omyl toto dokazu stroje za polovicnu cenu. Potom mozeme ist rad radom od serie 9000 az doteraz a vypichavat chyby jednotlivych typov, aj slavnym hw problem druheho tunera v starsich modeloch. Je to uz dnes vyriesene, neviem a zda sa mi cudne, ze ked ich ma tolko ludi vraj kupenych, preco nikto nenapise ano, alebo nie? Jednoduche otazky, dreteam aspon nieco objasnil ...... To ze v nemecku clovek vyreklamuje viac ako u nas som u zazil, preto si myslim svoje o znackach ktore ziju z davnej slavy .....ale len moj nazor a nazory uzivatelov co som vnimal na nete.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od 11chloe »

liquere píše:... omyl toto dokazu stroje za polovicnu cenu ...
Nějaký příklad bych uvítal.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od liquere »

Takze ani u teba na et-4000 to nechodi ? Mne napr. to bezne chodi aj to pouzivam uz roky. Alebo nech napisu ludia, ved sa tolko predalo xtrendov .............. :D
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od 11chloe »

Nevím jestli to chodí u et4000 protože to nepoužívám. Nemám problém s tím že zaplatím za roční provoz o tři stovky víc. Nebudu čekat pokaždý až to nabootuje.
Daxo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 04.srpen 2009 - 20:12

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od Daxo »

11chloe píše:
liquere píše:... omyl toto dokazu stroje za polovicnu cenu ...
Nějaký příklad bych uvítal.
Chlapi nechcel som vyvolať žiadny flame. Nechajte to tak. Likérove názory si inak vážim, lebo sú moja krvná skupina (rátam aj tie na iných fórach).
Dreteam, Tebe tiež ďakujem za názor. A ešte raz ďakujem aj efendymu za SZ.
Ak sa najbližšie 2 týždne nič nezmení tak po návrate zo služobky objednám ten ET8000.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od liquere »

Tu nejde o to cakanie, ale ked napr. nie si doma, nastavis si nahravanie bud serialov, alebo hocicoho dopredu, pripadne v noci ked spis. Kvoli tomu nemusi byt stroj zapnuty cely tyzden, lebo nieco nedokaze o to ide. A miesto riesenia je odpoved ziadna......
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od toprun »

@Daxo:
A po jiné platformě si se nedíval? :) Třeba Neutrino?
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
jaoco
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: 30.prosinec 2011 - 16:37

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od jaoco »

Daxo píše:Má teda tento príjmač nejaké výraznejšie nedostatky pre bežné použitie v našich končinách (Skylink, sem-tam niečo nahrať na interný disk, sem-tam prehrať nejaký film, bezproblémový chod oscamu)? Z predchádzajúcej diskusie som to jednoznačne nepochopil :D.
V Nemecku je teraz konfigurácia s 2xDVB-S2 za 199€, tak ma to trošku láka, aj napriek tej nešťastnej batérii.
Pôvodne som chcel ísť do ET7500.
8000 som mal a je to super stroj, u mňa jedinou nevýhodou bola jeho farba, nepasoval do zostavy. Keby bol čierny tak ho nevymením za 10000, nebol iný dôvod.
Daxo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 04.srpen 2009 - 20:12

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od Daxo »

liquere píše:Podpora zo strany vyrobcu sa tyka driverov, ktore maju svoje muchy a ich oprava zjavne nie v zaujme nikoho. Napr nahravanie z deepstandby
Ahaaa, tak toto som nejako prehliadol. Takže to znamená že to nevie nahrať z deep standby? Lebo to mení situáciu úplne.
Samozrejme ak sa bude výnimočne niečo nahrávať, tak to bude väčšinou z deep SB.
Presne na takéto výtky som sa dopytoval.
Daxo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 04.srpen 2009 - 20:12

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od Daxo »

toprun píše:@Daxo:
A po jiné platformě si se nedíval? :) Třeba Neutrino?
Úprimne, aj nad tým som rozmýšľal, ale to by som išiel úplne do neznáma, aj keď nepochybujem, že aj tento systém má svoje +.
Možno skúsim v budúcnosti....
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od toprun »

Pro mě to byl taky krok do neznáma. Ale nelituji a rozdíl s E2 není nijak zásadní.
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od liquere »

V akom to je teraz stave neviem, bol s tym problem a nie je mi zname riesenie, preto ma nasrala odpoved aku som cital a preto by ma zaujimalo tiez, ze ci uz taka renomovana znacka dokazala toto odstranit za ....... za kolko to? Odkedy su tie stroje na trhu ???? A ako su na tom ostatne modely tohto renomovanemho vyrobcu? Aj mna to zaujima po pol roku, alebo kolko ....... :D ked som naposledy hladal info.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od 11chloe »

Nemusím nutně obhajovat xtrend a pokud má et8000 tyhle problémy tak je to na zvážení jestli nekoupit třeba gigablue nebo vu+. Je na každém jak se rozhodne.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od efendy55 »

hm , xtrend nedokáže nahrávať s depstandby ? ](*,) #-o no priznám sa ja žiadny box takto nikdy nevypínam a nenahrávam takmer vôbec . jedine čo si pamätám tak som to raz takto vypol a naštartoval tuším že bez problémov .
Všetko 4K
jaoco
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: 30.prosinec 2011 - 16:37

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od jaoco »

efendy55 píše:hm , xtrend nedokáže nahrávať s depstandby ? ](*,) #-o no priznám sa ja žiadny box takto nikdy nevypínam a nenahrávam takmer vôbec . jedine čo si pamätám tak som to raz takto vypol a naštartoval tuším že bez problémov .
efendy to len socky, čo sa chcú voziť v meďáku
Odpovědět

Zpět na „X-trend ET8000 , ET10000“