Xtrend 8000

Download k prijimacu X-TREND ET8000 a ET 10000

Moderátoři: Pastoman, mx3L

11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od 11chloe »

Ono neni jisté že to tak je,protože někdy v dubnu se přešlo na nové jádro a je tam psané i fix deepstandby. To by ale měli komentovat majitelé boxu. Co sem čet tak kromě růžové nebo černé obrazovky po probuzení byly problémy i s výpadky síťovky, ale někdo problém měl a někdo ne.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od liquere »

Miesto toho aby ste to vyskusali a napisali vysledok ? NAco taketo reakcie? Komu pomozu ? Alebo je len trapne priznat ze mam vlajkovu lod znacky a zakladnu vec nedokaze? :D
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od efendy55 »

hm ,práve to pozerám v tom bazmeku a vypol som ho cez D.O. počkal minútu potom som ho cez d.o. opäť zapol a nemá probléma . :good:
Všetko 4K
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od 11chloe »

mluvíš o et8000?
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od liquere »

Efendy musis vyskusat nahravanie cez casovac z deep standby, nie vypnut a zapnut. O tom bola rec, to je predsa uplne nieco ine,nie?
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od efendy55 »

no ked bude na to čas tak to špeciálne pre vás skúsim na 10000-ke . ja som toto veru nikdy na žiadnom satelite neskúšal a nikdy ich ani takto ako som písal nevypínam ,kedže u nás to frčí takmer nonstop :poklona:
Naposledy upravil(a) efendy55 dne 07.červen 2015 - 19:15, celkem upraveno 1 x.
Všetko 4K
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od liquere »

No hlavne Daxa by to zaujimalo, pripadne sa niekto ozve kto ma 8000-ku a bude tak ochotny aj "ked to nepouziva" ze to testne pre druhych, co mozno uvazuju o kupe. O to predsa ide....... :)
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Pepik71
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 102
Registrován: 26.únor 2008 - 22:38
satelitni prijimac: Dm 900/Xtrend ET9500/et 10000

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od Pepik71 »

liquere píše:Efendy musis vyskusat nahravanie cez casovac z deep standby, nie vypnut a zapnut. O tom bola rec, to je predsa uplne nieco ine,nie?
No tak jsem to zkusil,normálně vše funguje na ET10000.
XTREND 10000 XTREND ET9500 DM900UHD DVB-S2 FBC Twin Tuner / Sony KD-65AF8 oled / UK
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od liquere »

Super, tak este 8000-ka...... pripadne ak ma niekto 8500.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
dreteam
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 16.březen 2012 - 15:32

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od dreteam »

ruzova obrazovka po nahravani z deep standby trva, co znamena ze pristroj sa z deep standby prebudi podla casovaca, nahra program, znova sa uspi do deep standby, takto nahra postupne vsetko co je v casovaci a ostane v deep standby, ked ho potom clovek dialkovym zapne - hdmi vystup sa bud nechyti alebo je obraz ruzovy, ale pristroj zije - reaguje na dialkove - da sa pekne restartnut (20 sec) - ziadne tvrde vypinanie zadnym tlacitkom, celkovo by som to nepovazoval za nejaku zasadnu chybu "show stopper", velmi jednoduche riesenie tohto "problemu" je - ako napisal 11chloe - nepouzivat deep ale obycajny - pohotovostny rezim, z mojho pohladu je to kozmetika a tiez nepouzivam deep standby
co sa tyka podpory - na xtrend-alliance sa deje, bugy su normalne zaznamenavane - a tie co su uznane sa riesia (aktualizacia bootloaderov, driverov) - je prirodzene ze prioritu maju vacsie problemy - a vacsie trhy ako su tie nase
asi nikto nehovori ze Xtrend su dokonale, maju svoje muchy, ako vsetky ostatne prijimace, niekto sa moze popalit na vu, niekto na xtrend, niekto na dreambox
ET10000, DM900 Triple, OpenPLI, OpenATV...
xtreo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 15.srpen 2014 - 10:52

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od xtreo »

Ohledně růžové obrazovky při probuzení z deep-standby jsem zakládal samostatné vlákno a řešení jsem se doposud nedobral. Dělá to opravdu často a menu na displeji někdy naběhne a mohu provést restart ovladačem, ale trvá to i 5 minut což většinou nevydržím a provedu zadním vypínačem OFF a ON.

Při naprogramovaném nahrávání to naštve úplně nejvíc, protože když se pak chci dívat na něco jiného přes druhý tuner, tak kvůli nahrávání nemohu (nechci) restartovat...!

Zkouším teď OpenATV 5.0 když 4.3 se přestalo vyvíjet. Ale snad nejhorší to bylo s 4.2.

Jinak rada nepoužívat deep-standby je hezká, ale v tom pohotovostním režimu zařízení v podstatě stále běží, akorát se vypne tuner a HDMI výstup. Takže i spotřeba je stále cca 11 W. A já nechci aby to pořád běželo - už z principu.
dreteam
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 16.březen 2012 - 15:32

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od dreteam »

ET10000, DM900 Triple, OpenPLI, OpenATV...
xtreo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 15.srpen 2014 - 10:52

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od xtreo »

Díky za tip! Takže plugin, který po probuzení box restartuje, hmm... ale možná přijatelnější než současný stav, akorát se minimálně zdvojnásobí doba spuštění přístroje. Ozkouším a uvidím jak se to bude chovat třeba při naprogramovaném nahrávání.

Já to časem stejně zkusím reklamovat, akorát jsem to kupoval v Německu, jinak bych to už reklamoval dávno.
dreteam
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 16.březen 2012 - 15:32

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od dreteam »

rozmyslel by som si
20-30 s (restart prijimaca) vs mozno neuspesna,draha (doprava) reklamacia s neistym vysledkom, nakolko toto by sa uz dalo charakterizovat ako vlastnost vyrobku - a este ked sa to da opravit tlacitkom on/off ... ale - ked to stoji za tie nervy (cas) - proti gustu ziaden disputat .. :-)

to je to umenie - spravne sa rozhodnut - kedy treba byt nekompromisny a jednat principialne - a kedy je potrebne robit kompromisy a ucit sa snimi zit ...
ET10000, DM900 Triple, OpenPLI, OpenATV...
xtreo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 15.srpen 2014 - 10:52

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od xtreo »

Ozkouším ten plugin a třeba vychladnu. :-) Momentálně mě to totiž vždy dohání k šílenství. Každopádně díky.
pcwifi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: 13.březen 2008 - 17:51
Bydliště: Doma

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od pcwifi »

dnes sem pres menu updatoval SW, nejakych 89 updatu to tam nacpalo. Po restartu ale nenacita z DHCP IPčko... obnoveni ze zalohy, taky nic. Nakonec pomohlo obycejne vyp/zap ze zasuvky. Zajimalo by me proc se tak stalo, do dnesniho dne bylo v tomto smeru vsecko absolutne v pohode...
Skylink na 1TV, Full Telly skrz IPTV, VDSL 125/25M... Satelit zatím má své místo, ale je pomalu a jistě vytlačován do ústraní...
Uživatelský avatar
tokushawa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 20.duben 2010 - 12:35
satelitni prijimac: IP BOX 9900 HD+

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od tokushawa »

A jakou verzi SW jsi updatoval? 4.2, 4.3, 5.0 nebo 5.1. Tu 5.1 celou stáhly z webu, a protože zrovna němčina není můj šálek kávy, tak jsem nějak nepochopil, zda to je z důvodu bugu či jako precedens.

pan T.

P.S.
Huh, tak sory, ted jsem zjistil ze ji tam uz vratily, no stejne jsem z toho tak trochu zmateny, mam ještě co studovat.
FESTINA LENTE !
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 745
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od Pastoman »

pcwifi píše:dnes sem pres menu updatoval SW, nejakych 89 updatu to tam nacpalo. Po restartu ale nenacita z DHCP IPčko... obnoveni ze zalohy, taky nic. Nakonec pomohlo obycejne vyp/zap ze zasuvky. Zajimalo by me proc se tak stalo, do dnesniho dne bylo v tomto smeru vsecko absolutne v pohode...
1.často krát sa stane pri aktualizácii že padne enigma, oveľa lepšií spôsob je dať nový čistý image a nakonfigurovať siho ako online aktualizácia.
2. Netreba aktualizovať pokiaľ všetko šlape.
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
Uživatelský avatar
tokushawa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 20.duben 2010 - 12:35
satelitni prijimac: IP BOX 9900 HD+

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od tokushawa »

Ad 2. = souhlas.
No já tam mam v současnosti to co mi tam nahrál prodejce a tak uvazuji o té openATV verzi, proto jsem se dovolil optat. Samozřejmě ideální je cista image, jen snad setting bych si dovolil tam nahrnout. To by snad nemělo udělat nějakou paseku.

Na tu openATV jsou po internetu dost dobré reference, tak o ni velmi vážně uvazuji. Zatím jedu pravděpodobně na mírně poupravené verzi openPLi 4.0 a sem tam nějaká ta aktualizace.

Zatím studuji co a jak.

pan T.
FESTINA LENTE !
pcwifi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: 13.březen 2008 - 17:51
Bydliště: Doma

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od pcwifi »

update byl provaden na OATV 5 a updatuji, protoze by se snad mohla dostavit nejaka vylepseni ci vyladeni :) v nejhorsim bych to znovu cele flashnul pres USB, zadna krec.
Skylink na 1TV, Full Telly skrz IPTV, VDSL 125/25M... Satelit zatím má své místo, ale je pomalu a jistě vytlačován do ústraní...
Odpovědět

Zpět na „X-trend ET8000 , ET10000“