NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Moderátor: EnoSat

Odpovědět
clovek1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 29.říjen 2012 - 8:17

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od clovek1 »

jano73 píše:To jest OK.
Moja prvá bola tiež Skystar a keď som potestoval dvb viewer, tak od samého začiatku by som ho prirovnal tak k nejakému windows media playeru čo do schopnosti a dokonalosti niečo urobiť.
Každý player okrem ProgDVB mi robieval problémiky, hlavne pri skenovaní napr. DVB dream naskenoval samé nameless channels a Alt DVB zase nemal modul mojej usb karty a tuším ho už nikto
ani nevyvíja. ProgDVB vie aj 3D+IPTV a nemá problém spustiť niečo v emu . Ináč sa mi zdá ešte, že v počiatkoch bol progdvb zadarmo a ten dvb viewer mu vtedy nesiahal funkciami ani vzhľadom na polovic.
DVBViewer + EventGhost pouzivam spolu s dialkovym ovladanim ako nahradu Set Top Boxu. Navsteva casto ani netusi, ze na TV bezi obraz z pocitaca a ze prepina programy na nejakom pocitaci.
ProgDVB ma sice kopu funkcii, ale je stavany na ovladanie s mysou a klavesnicou, na pozeranie TV na monitore pocitaca. ProgDVB vyzera podla mna velmi skaredo. GUI z ProgDVB kazi moj zazitok z pozerania TV a ani netusim ako sa da pohodlne ovladat dialkovym ovladanim (Lirc->EventGhost->ProgDVB). Ako v ProgDVB pohodlne zobrazim vo full screen mode GUIDE, ako zobrazim zoznam buducich relacii na danej stanici atd.

Na prehravanie filmov je podla mna vhodnejsi KODI (XBMC). Tej ma ale strasne nesikovne ovladanie TV, takze potrebujem prepinat medzi 2 programami. Ak chcem pozerat TV a potom napr pozriet film z disku.
clovek1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 29.říjen 2012 - 8:17

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od clovek1 »

StanleySK1 píše:Zasielam aktualizovanú verziu pluginu DVBplug V2002 pre program DVBViewer Pro. V tejto verzii som sa pokúsil fixovať nasledovné chyby uvedené na fóre:
1. prepínanie CAID,
2. náhodný pád (crash) DVBPlug V2001.
Otestujte. Na mojom PC (Windows 10 x64) mi funguje stabilne, ide ORF aj prepínanie CAID.
CT1 uz ide v poriadku.
DVBplug.dll nepada nikdy.
ORF 1 HD, ORF 2 HD (Astra 19.2E frekvencia 11302.75) pise: Can't decode. Nenajde kluc. pri PMT svieti hodota, CAID a ECM len preblikne.
DVB Viwer Recording Service s verziami 2xxx nespolupracuje. Vratane verzie 2002.
Martin1234
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 108
Registrován: 17.září 2014 - 23:44

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od Martin1234 »

No nic moc....při ztrátě signálu a přepnutí ....zámrz a hledal jsem co ty bugy dělá...vzdal jsem to....no abych nelhal.....odinstaloval jsem to. Ale jinak díky.
StanleySK1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 43
Registrován: 10.prosinec 2008 - 16:24

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od StanleySK1 »

glowdown píše:Are there any log files or monitors available?
Yes, of course, from menu: DVBViewer -> Plugins -> DVB Plugin.
DVBplug monitor contains:
1. Information about PMT, CAID, ECM and EMM PID, current CW,
2. DVBPlug log.
Martin1234 píše: Ta identifikace providera,také buguje....jinak pokud se pohybuji pouze po jednom či žádném CAID pracuje to výborně. :wink:
Identifikácia providera (ProvID) je údaj, ktorý plugin získa z NewCamd servera (karty) na dotaz, t.j. plugin zobrazuje len údaje, ktoré obdržal. ProvID sa využíva len v prípade zasielania EMM, inak ho plugin nevyužíva.
clovek1 píše:ORF 1 HD, ORF 2 HD (Astra 19.2E frekvencia 11302.75) pise: Can't decode. Nenajde kluc. pri PMT svieti hodota, CAID a ECM len preblikne.
To signalizuje problém so serverom (parser zrejme ide, ak nájde CAID a ECM PID). Najčastejšou príčinou býva chybná odpoveď na ECM požiadavku. Možné príčiny, napr. :
1. Niektoré NewCamd servery nepošlú vždy obe CW naraz (len posledne zmenený). Najlepšie je na tom OSCam, ten má NewCamd protokol korektný.
2. DVBPlug akceptuje odozvy servera do 500ms, inak vyhodnotí odpoveď na správu ako chybu.
3. Satelita 2000HD ako server vracia odpoved 10 10 10 xx, má byť 80 10 10 xx, resp. 81 10 10 xx podľa typu ECM. Potom napr. nefunguje zdieľanie s prijímačni typu AB CryptoBox 600HD, ak je Satelita 2000HD ako server. V mojom plugine som to riešil tak, že testujem len dĺžku správy (19), nie hlavičku.
4. Niektorí komerční poskytovatelia sem tam pošlú chybnú odpoveď na ECM požiadavku, treba preposlať znova - opakované preposlanie môžem dorobiť v DVBPlug V2003.
clovek1 píše:DVB Viwer Recording Service s verziami 2xxx nespolupracuje. Vratane verzie 2002.
DVBViewer Recording Service som s DVBPlug 2002 netestoval. Momentálne mi nie je úplne jasné, prečo so samotnou aplikáciou DVBViewer spolupracuje a s DVBViewer Recording Service nie. API je rovnaké...
Martin1234 píše:No nic moc....při ztrátě signálu a přepnutí ....zámrz ...
Mohol by si mi poslať cez PM crash dump DVBViewer-a z Tvojho PC? Nájdeš ich v adresári: %LOCALAPPDATA%\CrashDumps.
Crash dump súbory pre DVBViewer sa začínajú: dvbviewer.exe.xxxx.dmp, kde xxxx je nejaké číslo. Dátum a čas vytvorenia súboru by mal zodpovedať zamrznutiu (pádu) DVBViever-a s pluginom DVBPlug 2002. Postačuje jeden (najnovší) crash dump súbor, ak ich je tam viac.
Martin1234
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 108
Registrován: 17.září 2014 - 23:44

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od Martin1234 »

Tak jsem hledal a nic nenašel....pro jistotu jsem odinstaloval dvbviewer a znova nainstaloval a vypadá to zatím dobře, tak nevím.
StanleySK1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 43
Registrován: 10.prosinec 2008 - 16:24

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od StanleySK1 »

Zasielam aktualizovanú verziu pluginu DVBplug V2003 pre program DVBViewer Pro. V tejto verzii som fixoval nasledovné chyby:

1. Oprava nefunkčného DVBViewer Recording Service, ďakujem za otestovanie / upozornenie na bug užívateľovi fóra clovek1.
2. Rýchle prepínanie kanálov pri zapnutom plugine (z numerickej klávesnice pomocou kláves + -) spôsobovalo zamrznutie DVBViewer-a.
3. Aktualizácia GUI rozhrania pluginu je teraz asynchrónna.
4. V prípade zmeny konfiguračného súboru 'dvbplug.conf', DVBPlug automaticky vykoná reload konfigurácie t.j. nie je potrebné reštartovať DVBViewer. Výhodné aj pri použití s DVBViewer Recording Service.
5. V niektorých prípadoch bol vykonaný nesprávny výpočet veľkosti ECM správy. Chyba sa prejavovala napr. vo verzii DVBPlug 2002, OSCam v. 11211 , Nova Sport 1 HD - DVBPlug program nezdekódoval.
Přílohy
DVBPlug_2003.rar
(139.01 KiB) Staženo 101 x
clovek1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 29.říjen 2012 - 8:17

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od clovek1 »

StanleySK1 píše:Zasielam aktualizovanú verziu pluginu DVBplug V2003 pre program DVBViewer Pro. V tejto verzii som fixoval nasledovné chyby:

1. Oprava nefunkčného DVBViewer Recording Service, ďakujem za otestovanie / upozornenie na bug užívateľovi fóra clovek1.
potvrdzujem, ze DVB Viewer Recording Service spolupracuje s novym DVBplug 2003 v poriadku.
pavelzhor
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 31.leden 2009 - 21:57

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od pavelzhor »

Při pokusu o stažení souboru DVBPlug_2003.rar program Windows Defender ve Windows 10 hlásí, že program obsahuje Trojan:Win32/Spursint.A.
Může to být pravda a nebo je to planý poplach?
holmatro
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 75
Registrován: 05.únor 2015 - 17:11

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od holmatro »

A akože čo čakáš,že sa ti autor zverí s umiestnením trojana?Ak ho tam dal,jeho vec.
A čo hlási nejaký Windows Defender,nikoho nezaujíma.
Inak Stanley,minule som tvoj plugin používal a nie celkom dobre išli emm na irdeto karty(rtvs),musel som sa vrátiť k nejakej staršej verzii.
StanleySK1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 43
Registrován: 10.prosinec 2008 - 16:24

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od StanleySK1 »

pavelzhor píše:Při pokusu o stažení souboru DVBPlug_2003.rar program Windows Defender ve Windows 10 hlásí, že program obsahuje Trojan:Win32/Spursint.A.
Může to být pravda a nebo je to planý poplach?
Skúsil som stiahnuť 'DVBPlug_2003.rar' pod Windows 10, mne Windows Defender nedetekoval žiadny vírus /trojan / malvér.
Testované s Windows Defender:
Definitions created on: 10.03.2016 at 2:20
Virus definition version: 1.215.1002.0
Spyware definition version: 1.215.1002.0

Skús manuálne aktualizovať Windows Defender na poslednú verziu antivírusových databáz. DVBPlug neobsahuje žiadny škodlivý kód.
StanleySK1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 43
Registrován: 10.prosinec 2008 - 16:24

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od StanleySK1 »

holmatro píše:Inak Stanley,minule som tvoj plugin používal a nie celkom dobre išli emm na irdeto karty(rtvs),musel som sa vrátiť k nejakej staršej verzii.
Spomínaná chyba s EMM sa vyskytuje aj v posledenej verzii DVBPlug ver. 2003?
holmatro
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 75
Registrován: 05.únor 2015 - 17:11

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od holmatro »

Takže tie EMM(0668) nakoniec s 2.0.0.2 chodia,len je tomu treba pomôcť prepnutím programu.S 1.0.0.9 sa EMM zapisujú hneď po konekte klienta a rozbehne sa to bez zásahu užívateľa..No je možné,že je to otázka nastavenia oscamu(v tomto prípade cygwin_oscam).
2.0.0.3 mi na XP seká.
paksi
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 28.prosinec 2010 - 18:26

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od paksi »

Spomínaná chyba sa týka všetkých 2-kových verzií.
Keď sa vrátim na poslednú jednotkovú verziu EMM spoľahlivo prechádzajú.
Georges1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 42
Registrován: 01.srpen 2010 - 22:44
satelitni prijimac: DreamskyNXP256HD

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od Georges1 »

Zdá se mi, že když je problém se signálem (mrak) nebo internetem (shar..), tak se to sekne a už zpátky nenaskočí. Až po přepnutí na jiný kanál a zpět. Máte to někdo taky tak?
et6500, et4000, NXP256HD, AZBOX710, Amiko MiniHD/V2, TBS 5922SE
StanleySK1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 43
Registrován: 10.prosinec 2008 - 16:24

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od StanleySK1 »

Prikladám aktualizovanú verziu DVBplug ver. 2.0.0.4. Táto verzia fixuje problém s EMM popísaný v príspevkoch vyššie. Ak je v konfiguračnom súbore aktivované zasielanie EMM, najsamprv je na kartu zaslaná minimálne jedna EMM inštrukcia, následne sú spracovávané ECM.
Přílohy
DVBplug_2004.rar
(134.05 KiB) Staženo 147 x
StanleySK1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 43
Registrován: 10.prosinec 2008 - 16:24

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od StanleySK1 »

Georges1 píše:Zdá se mi, že když je problém se signálem (mrak) nebo internetem (shar..), tak se to sekne a už zpátky nenaskočí ...
1. Pri strate signálu nie sú na server zasielané ECM, EMM správy (TS stream zo satelitu nie je k dipozícii). K odpojeniu DVBplugu príde po vypršaní timeoutu, ktorý je nastavený na serveri. DVBplug nevykonáva v tomto prípade žiadnu akciu.
2. V prípade výpadku internetu / počítačovej siete sa DVBplug pokúsi pripojenie obnoviť opätovným prihlásením na server, resp. skúsi pripojenie na iný server s rovnakým CAID, ak ho nájde v konfiguračnom súbore. Toto opakované prihlásenie sa vykoná len raz. Ak je počítačová sieť v okamžiku opätovného prihlásenia stále v chybovom stave nevykoná sa už žiadna akcia. Informáciu o neúspešnom prihlásení na server možno násjť v logu.
vxl
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 27.březen 2016 - 7:51

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od vxl »

Thank you for the work done!

OS: Win10 x64;
DVBViewer latest (5.6.1.0);

I cannot get plugin working - all plugin versions prior V2 could not connect to the server. All V2 versions establish connection successfully, but key field keeps blank. Green status indicator line keeps moving but nothing happens:

Is there any workaround to this problem?
monitor.png
andromediani
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 20.září 2014 - 13:43

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od andromediani »

už tam jdou dávat i C line?
kunta
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 12.listopad 2016 - 11:57

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od kunta »

Jasně že funguje.....všechno
Přílohy
DSC_0060.JPG
StanleySK1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 43
Registrován: 10.prosinec 2008 - 16:24

Re: NewCamd plugin pre DVBViewer Pro - novinka

Příspěvek od StanleySK1 »

Zasielam aktualizovanú verziu pluginu DVBplug V2005 pre program DVBviewer Pro.

Zmeny:
- upravený TS parser: optimalizovaný kód, doplnené spracovanie viacerých sekcií pre PSI tabuľky;
- doplnené spracovanie PAT tabuľky, chýbajúci PMT PID je dohľadaný v PAT;
- doplnená podpora pre DVBFastscan plugin.
Přílohy
DVBplug_2005.rar
(134.65 KiB) Staženo 104 x
Odpovědět

Zpět na „Software pre DVB príjem v PC“