Opticum HD X403p

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od peter54 »

mipechac píše:Elyt filtruje napětí 3,3V, tak dát minimálně na 6,3V a více (aby se vešel)
Povodny je na 16V. Naozaj stačí 6.3V?
Práve som ho vymenil a nič to nepomohlo. Prehodil som tam tuner z druhého čo sa mi v lete uvaril a vsetko ide ako ma.
Kontakt v profile cez www.
trgtrhty2
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 06.listopad 2010 - 23:42

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od trgtrhty2 »

X402 fungoval takmer 5 rokov bez akychkolvek problemov, pred par dnami zacal nahodne vypisovat Karta odebrana a prestal dekodovat. Najprv pomohlo vybrat kartu a znovu ju vlozit, teraz to uz nepomaha. Vie niekto poradit, ci sa s tym da nieco urobit? Dakujem.
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od hlustvisihak »

trgtrhty2 píše:X402 fungoval takmer 5 rokov bez akychkolvek problemov, pred par dnami zacal nahodne vypisovat Karta odebrana a prestal dekodovat. Najprv pomohlo vybrat kartu a znovu ju vlozit, teraz to uz nepomaha. Vie niekto poradit, ci sa s tym da nieco urobit? Dakujem.

kontrola zdroje ,

kontrola (vyčištění , nastavení) spínače detekujícího vloženou kartu

přehrát sw

8)
trgtrhty2
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 06.listopad 2010 - 23:42

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od trgtrhty2 »

Dakujem. Ale keby bol problem so zdrojom, tak by asi nesli ani FTA kanaly. Je tam spinac, ktory detekuje kartu? Myslel som, ze to detekuje softwarovo samotna citacka, ktora zisti, ci komunikuje s kartou, alebo nie. Najprv skusim znovu nahrat fw a naladit.
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od hlustvisihak »

no možná máš pravdu ??? možné je vše nic netvrdím !
co se týče kontaktu vložení karty tak je tam mechanický , při vložení karty spojené kontakty !!!
fenno
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 29.listopad 2010 - 21:55

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od fenno »

Ahojte, prosím o radu. Švagrovi sme kedysi kúpili dva prijímače 403p, boli spolu prepojené sieťovým káblom a spoľahlivo si sharovali kartu. Lenže obidva sa neopraviteľné pokazili. Známa aj tu popisovaná chýba. Potrebujeme spraviť rovnaké riešenie čo najlacnejšie, samozrejme tiež v hd. Môžete poradiť nejaký bezproblémový prijímač tiež vhodný na sharing. Vopred ďakujem.
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od hlustvisihak »

fenno jakékoliv AMIKO (8150)
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od mmiriboy »

S tých lacnejších - buď nejaké Amiká (presný model si vyber sám, podrobnejšie info, skúsenosti užívateľov o jednotlivých stb nájdeš aj tu na fóre), alebo Cryptobox 6xxHD.
Samozrejme sú aj iné riešenia - a aj drahšie s použitím linuxov (na túto tému je tu toho habadej...), prípadne s tých lacnejších by pravdepodobne stáli za reč aj stb od Edision (tu doporučujem samoštúdium na nemeckých fórach)! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
fenno
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 29.listopad 2010 - 21:55

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od fenno »

Dakujem za odporucania.
trgtrhty2
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 06.listopad 2010 - 23:42

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od trgtrhty2 »

Vraciam sa k problemu s Opticum X402p, ktory som tu nedavno spominal. Predtym som mal o tom len neuplnu informaciu z pocutia, teraz uz mam prijimac k dispozicii. Problem nema nic spolocne s kodovanim, prejavuje sa aj na FTA kanaloch. Zda sa, ze to suvisi so zahriatim prijimaca, pretoze najprv vsetko funguje normalne, potom cca po 30 min po zapnuti sa najprv zacne zasekavat zvuk, potom aj obraz a nakoniec to skonci uplne statickym obrazom alebo ciernou obrazovkou. Prijimac pritom reaguje na DO velmi spomalene. Je to ovela horsie na HD kanaloch, na SD sa obraz uplne nezasekne, len zvuk. Celkove sa mi to zda dost nelogicke spravanie, vyzera to, ako keby procesor nestihal, co nedava zmysel.

Prijimac fungoval takmer 5 rokov bez najmensich problemov a toto zacalo asi pred mesiacom. Skusil som uz znovu nahrat firmware (1.4.98) a naladit kanaly, ale nepomohlo to. Vie niekto poradit, co s tym?
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od peter54 »

Najjednoduchšie je kupit na bazosi druhy opticum. Dost ludi to predava ked si dajú zaviesť kábel. Dalsia možnosť ist do nového amika ale Opticum 403p je neprekonany stroj vo svojej kategórii. Kvalitne sa da nahradit jedine linuxom.
Kontakt v profile cez www.
trgtrhty2
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 06.listopad 2010 - 23:42

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od trgtrhty2 »

Nie je to pre mna a nejde o to, aby som pokazeny prijimac nahradil rovnakym, ale o jeho vymenu za nejaky spolahlivy prijimac s co najjednoduchsim ovladanim umoznujucim prijem zo satelitu na 1 TV, ziadne nahravanie apod. nie je potrebne. Vie niekto poradit? Mohla by byt napr. AB Cryptobox 652HD dobra volba?
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od peter54 »

Potom to mas jednoduche. Najlacnejsie je najlepsie.
Kontakt v profile cez www.
rominomino
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 01.červenec 2011 - 20:36

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od rominomino »

Ahojte .. prosím potreboval by som poradiť lebo v tomto som úplná lama .. mám dva problémy, ktoré možno spolu súvisia .... 1.Po zmene vysielania STV na HD ho neviem nájsť. Dám autoinstalace, ale v zozname kanálov STV HD nemám :-(, sú tam staré resp "prelad". 2. Mám dva rovnaké prijímače z dvomi kartami, platím len sevispolplatok. Na jednom mi ide aj napr.PrimaMax, ale na druhom nie, resp ju neviem vôbec nájsť v zozname programov. Ostatné HD programy som nikdy nemal problém nájsť..... Mám ovládanie bez zúženého stredu, SW 06020200_1.3.87 EMU posledný update 2011 :-). "Kde udelali soudruzi z NDR chybu?" Jáj a ešte som mimo SR. (HU) :-)
Ďakujem ....
kolotoc
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 246
Registrován: 03.únor 2011 - 8:35

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od kolotoc »

rominomino píše:Ahojte .. prosím potreboval by som poradiť lebo v tomto som úplná lama .. mám dva problémy, ktoré možno spolu súvisia .... 1.Po zmene vysielania STV na HD ho neviem nájsť. Dám autoinstalace, ale v zozname kanálov STV HD nemám :-(, sú tam staré resp "prelad". 2. Mám dva rovnaké prijímače z dvomi kartami, platím len sevispolplatok. Na jednom mi ide aj napr.PrimaMax, ale na druhom nie, resp ju neviem vôbec nájsť v zozname programov. Ostatné HD programy som nikdy nemal problém nájsť..... Mám ovládanie bez zúženého stredu, SW 06020200_1.3.87 EMU posledný update 2011 :-). "Kde udelali soudruzi z NDR chybu?" Jáj a ešte som mimo SR. (HU) :-)
Ďakujem ....
Zadej ručně 12363/V 3/4 29500. Také bych dal novější FW , např. 1.4.98.rar nebo 1.5.67.
fenno
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 29.listopad 2010 - 21:55

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od fenno »

Caute! Prosim o info, ze aku rychlost musi mat USB medium, aby fungoval timeshift aj par hodin spolahlivo (prehladal som forum, no nenasiel som). Pichol som tam nejaky USB aluc, tesil som sa, ze to funguje, no po par minutach pokracovania v pozerani mi to napisalo, ze nemam dostatocne rychle medium. Mam 403p, ktore inak funguje v pohode. Najjednoduchsie by bolo pripjit tam USB kluc, skusal som externy HDD WD Passport 128 GB, no ten sa vobec nepripojil. Neviem preco. Zeby mu nestacilo napajanie cez to USB? Moznost externeho napajania ten disk nema. Bude tam fungovat aj USB 3.0 kluc? Aky velky by mal byt, aby fungoval timeshift par hodin? Je to viac otazok, vopred dik za info.
kolotoc
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 246
Registrován: 03.únor 2011 - 8:35

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od kolotoc »

fenno píše:Caute! Prosim o info, ze aku rychlost musi mat USB medium, aby fungoval timeshift aj par hodin spolahlivo (prehladal som forum, no nenasiel som). Pichol som tam nejaky USB aluc, tesil som sa, ze to funguje, no po par minutach pokracovania v pozerani mi to napisalo, ze nemam dostatocne rychle medium. Mam 403p, ktore inak funguje v pohode. Najjednoduchsie by bolo pripjit tam USB kluc, skusal som externy HDD WD Passport 128 GB, no ten sa vobec nepripojil. Neviem preco. Zeby mu nestacilo napajanie cez to USB? Moznost externeho napajania ten disk nema. Bude tam fungovat aj USB 3.0 kluc? Aky velky by mal byt, aby fungoval timeshift par hodin? Je to viac otazok, vopred dik za info.
Bude , např. SanDisk Extreme USB 3.0 32GB.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od mmiriboy »

fenno píše:Caute! Prosim o info, ze aku rychlost musi mat USB medium, aby fungoval timeshift aj par hodin spolahlivo (prehladal som forum, no nenasiel som). Pichol som tam nejaky USB aluc, tesil som sa, ze to funguje, no po par minutach pokracovania v pozerani mi to napisalo, ze nemam dostatocne rychle medium. Mam 403p, ktore inak funguje v pohode. Najjednoduchsie by bolo pripjit tam USB kluc, skusal som externy HDD WD Passport 128 GB, no ten sa vobec nepripojil. Neviem preco. Zeby mu nestacilo napajanie cez to USB? Moznost externeho napajania ten disk nema. Bude tam fungovat aj USB 3.0 kluc? Aky velky by mal byt, aby fungoval timeshift par hodin? Je to viac otazok, vopred dik za info.
HDD by ti mal ísť! Samozrejme tu odporúčam sformátovať (NTFS) ten HDD priamo cez stb!
A taktiež USB kľúč pôjde, tu je podstatné, aby takýto kľúč mal dostatočnú rýchlosť pre zápis - na tie lacné a pomalé kľúče zabudni, tie budú blbnúť!
Veľkosť kľúča? To je otázne, pretože nikto z nás nevie, že do akej miery budeš ten kľúč využívať, ja osobne preferujem HDD - rýchlosť a veľkosť takéhoto média je zvyčajne dobrá a preto nieje s tým problém!
A ešte čosi! Keďže to Opticum 403p je už staršieho dáta výroby (starší a slabší procesor), tak mám taký dojem (kedysi som vlastnil tento stb), že tu bolo ohľadom pripojenia USB kľúča aj nejaké kapacitné obmedzenie - t.j. neporadil si zo všetkými veľkosťami kľúčov! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
fuxo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 28.březen 2006 - 14:15

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od fuxo »

fenno píše:Ahojte, prosím o radu. Švagrovi sme kedysi kúpili dva prijímače 403p, boli spolu prepojené sieťovým káblom a spoľahlivo si sharovali kartu. Lenže obidva sa neopraviteľné pokazili. Známa aj tu popisovaná chýba. Potrebujeme spraviť rovnaké riešenie čo najlacnejšie, samozrejme tiež v hd. Môžete poradiť nejaký bezproblémový prijímač tiež vhodný na sharing. Vopred ďakujem.
Mýliš sa, sú opraviteľné,už som ich opravil hafo asi (20ks)
fenno
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 29.listopad 2010 - 21:55

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od fenno »

HDD by ti mal ísť! Samozrejme tu odporúčam sformátovať (NTFS) ten HDD priamo cez stb!

Da sa to, aj ked po pripojeni ledka na HDD len v pravidelnych intervaloch zosiluje a zoslabuje a stb vobec nespristupni volbu USB v menu??? Asi nie podla mna.

A taktiež USB kľúč pôjde, tu je podstatné, aby takýto kľúč mal dostatočnú rýchlosť pre zápis - na tie lacné a pomalé kľúče zabudni, tie budú blbnúť!

Co si napisal, viem aj sam, a preto som sa pytal. Pytal som sa na rychlost, ktora sa da pri niektorych klucoch v parametroch vidiet. Je ich vela typov s roznymi rychlostami. Napriklad zaujimava by bola aj informacia, ci USB 3.0 alebo 3.1 kluce tento stb zoberie, resp. ci to nie je zbytocne taky tam pchat. Ale uz niekto napisal, ze USB 3.0 mu funguje bez problemov.

Veľkosť kľúča? To je otázne, pretože nikto z nás nevie, že do akej miery budeš ten kľúč využívať, ja osobne preferujem HDD - rýchlosť a veľkosť takéhoto média je zvyčajne dobrá a preto nieje s tým problém!

Velkost kluca som chcel vediet presne na moj ucel, ktory som napisal. Timeshift niekolko hodin. Nahravat si filmy nepotrebujem. Ale keby si napisal, ze napriklad 3 h HD zaznamu z JOJ HD je X GB, aj to by pomohlo. :-)

A ešte čosi! Keďže to Opticum 403p je už staršieho dáta výroby (starší a slabší procesor), tak mám taký dojem (kedysi som vlastnil tento stb), že tu bolo ohľadom pripojenia USB kľúča aj nejaké kapacitné obmedzenie - t.j. neporadil si zo všetkými veľkosťami kľúčov! :)

Myslim, ze na moje pouzitie to obmedzenie nebude problem. ;-)
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“