DVBkarty do PC

Moderátor: EnoSat

Odpovědět
ski1961
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 22.březen 2011 - 23:36

DVB-S2 PC USB tuner - rada ?

Příspěvek od ski1961 »

Zdravím,
uvažuji o koupi tohoto tuneru :
http://www.olmi.tv/d/dvbsky-s960-usb-tv-tuner-1000723/
Nejsem v téhle problematice tak znalý, ale jiný eshop v ČR jsem snad nenašel, který by tohle prodával, pokud existuje, budu rád za tip. Ze zahraničí se mi objedávat kvůli případným problémům nechce.

Máte někdo s tímto tunerem zkušenost ? Jde mi hlavně o to, že jsem slyšel názor, že tyto usb tunery mohou mít často problém s korektním zobrazováním HD stanic, údajně kvůli tomu, že jsou jen přes USB2. Tak mě za tento názor hned nekamenujte a budu rád, za nějaký názor, zdali to tak opravdu může být nebo zda je to blbost apod. děkuji
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: DVB-S2 PC USB tuner - rada ?

Příspěvek od decik »

ski1961 píše:Zdravím,
uvažuji o koupi tohoto tuneru :
http://www.olmi.tv/d/dvbsky-s960-usb-tv-tuner-1000723/
Nejsem v téhle problematice tak znalý, ale jiný eshop v ČR jsem snad nenašel, který by tohle prodával, pokud existuje, budu rád za tip. Ze zahraničí se mi objedávat kvůli případným problémům nechce.

Máte někdo s tímto tunerem zkušenost ? Jde mi hlavně o to, že jsem slyšel názor, že tyto usb tunery mohou mít často problém s korektním zobrazováním HD stanic, údajně kvůli tomu, že jsou jen přes USB2. Tak mě za tento názor hned nekamenujte a budu rád, za nějaký názor, zdali to tak opravdu může být nebo zda je to blbost apod. děkuji
Lepší USB sat. tunery jsou poměrně drahé a náročné na výkon PC. Z tohoto důvodu jich moc v nabídkách není...
Tebou vybraný model umí rozlišení do 1080i...
Jsou i profi kousky, ovšem za jiný peníz:
http://www.olmi.tv/sk/d/tbs5927-profess ... b-1000952/

Už je to přes čtyři roky, co jsem si s tím hrál, ale nebylo to ono... Samostatný box to plně nenahradí... :-)
ski1961
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 22.březen 2011 - 23:36

Re: DVB-S2 PC USB tuner - rada ?

Příspěvek od ski1961 »

@decik

díky za odpověd..nejsem tak v tomhle znalý, ale říkáš, že jsou náročné na výkon PC, ale když se u toho tuneru podívám na HW požadavky, tak zas takové teoreticky nejsou..těch 1080i by mě stačilo..spíš mě brzí v tom si to pořídit ta info, že může být problém u těch HD stanic, kvůli tomu usb2..nesetkal jsi se s tím ? nebo v čem to u tebe nebylo ono ? budu rád za jakékoliv info..
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: DVB-S2 PC USB tuner - rada ?

Příspěvek od decik »

ski1961 píše:@decik

díky za odpověd..nejsem tak v tomhle znalý, ale říkáš, že jsou náročné na výkon PC, ale když se u toho tuneru podívám na HW požadavky, tak zas takové teoreticky nejsou..těch 1080i by mě stačilo..spíš mě brzí v tom si to pořídit ta info, že může být problém u těch HD stanic, kvůli tomu usb2..nesetkal jsi se s tím ? nebo v čem to u tebe nebylo ono ? budu rád za jakékoliv info..
Když jsem si s tím hrál, tak bylo HD ještě v plenkách...
Mělo to víc problémů - potřeba zvlášť čtečky karet, ovládání, dost se hřálo usb... :-)
holmatro
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 75
Registrován: 05.únor 2015 - 17:11

Re: DVB-S2 PC USB tuner - rada ?

Příspěvek od holmatro »

ski1961 píše:Zdravím,
uvažuji o koupi tohoto tuneru :
http://www.olmi.tv/d/dvbsky-s960-usb-tv-tuner-1000723/
Nejsem v téhle problematice tak znalý, ale jiný eshop v ČR jsem snad nenašel, který by tohle prodával, pokud existuje, budu rád za tip. Ze zahraničí se mi objedávat kvůli případným problémům nechce.

Máte někdo s tímto tunerem zkušenost ? Jde mi hlavně o to, že jsem slyšel názor, že tyto usb tunery mohou mít často problém s korektním zobrazováním HD stanic, údajně kvůli tomu, že jsou jen přes USB2. Tak mě za tento názor hned nekamenujte a budu rád, za nějaký názor, zdali to tak opravdu může být nebo zda je to blbost apod. děkuji
Záleži čo od toho očakávaš a na akom OS to chceš používať.
USB2(480 Mbit/s) porty nie sú problém.Problém môže byť s ovládačmi,najmä v Linuxe,kde môže nastať práve tebou spomínaný "problém s korektním zobrazováním HD stanic".
Vo windows by to malo s origo ovládačmi ako tak šlapať.
ski1961
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 22.březen 2011 - 23:36

Re: DVB-S2 PC USB tuner - rada ?

Příspěvek od ski1961 »

@holmatro

no chtěl bych pouze to, abych přehrával v pohodě HD..mám to na Win 7 64 bit.. Ted jsem si zase na jednom německém foru přečetl, že USB se silně zahřívá a důsledkem toho je ztráta signálu a nefunkční tuner u mnoha uživatelů tohoto boxu, konkrétně se jedná o USB Box Terratec Cinergy S2..tak jsem z toho všeho nějakej zmatenej :-)
holmatro
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 75
Registrován: 05.únor 2015 - 17:11

Re: DVB-S2 PC USB tuner - rada ?

Příspěvek od holmatro »

Isteže,zahrievanie takýchto zariadení,kde na relatívne malej ploche tečú vysoké dátové toky,je bežné(najviac je to badateľné u CAM_ov).Poctivé usb karty to majú riešené alebo celokovovým púzdrom(napr. TT-connect),alebo masívnym chladičom vnútri(napr. Skystar).Ako je to u tej dvbsky neviem.
DJJaro18
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 29.prosinec 2009 - 13:47

Re: Zkušenost s USB multitunerem TBS5520 SE- funkční i na HEVC/DVB T2

Příspěvek od DJJaro18 »

Skusal si ten tuner aj na linuxe? Neviem ci mi poslali vadny kus, ale mne to par minutach, alebo hodinach prestane fungovat, je pravdou, ze ju pouzivam v unicable mode... Skusim ju este na windowse a s beznym lnb...
ferda132
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 14
Registrován: 06.září 2019 - 16:50

Re: DVBkarty do PC

Příspěvek od ferda132 »

Sice je to staré téma ale snad můžu něco přidat.

Zahřívání karty TBS 5925 jsem vyřešil vyvrtáním několika otvorů do krytu a přišroubováním malého větráčku z grafické karty.

Větráček je sice na 12V, ale napájím ho USB kabelem 5V z PC.

Ještě jsem zvětšil boční otvory pro lepší odvod vzduchu.
Přílohy
DSC03361.JPG
DSC03360.JPG
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: DVBkarty do PC

Příspěvek od EnoSat »

rev2 mala uz novy kryt ako tvoj :D
Obrázek
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Odpovědět

Zpět na „Hardware pre DVB príjem v PC“