Amiko A3 v.2.0.78

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
davecv
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 04.říjen 2016 - 9:55

Amiko A3 v.2.0.78

Příspěvek od davecv »

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli nemá někdo z Vás starší firmware Amiko A3 v.2.0.77 po upgrade na Amiko A3 v.2.0.78 se mi stává to, že se z ničeho nic "kousne" tak že ho musím vytáhnout z proudu.
Od včera googlim ,ale jediný poslední firmware jsem našel Amiko A3 v.2.0.72.
gladius
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 12.říjen 2010 - 15:43

Re: Amiko A3 v.2.0.78

Příspěvek od gladius »

72 používam doteraz a nebál by som si ju tam dať. Podľa mňa je to posledný stabilný sw.
78 mi robila to isté čo Tebe.
VU+ UNO 4K SE, VTI 13.0.9, Amiko A3, Unicable LNB Inverto, OSCAM: 1.20-unstable_svn Build: r11086, Archivczskpremium
davecv
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 04.říjen 2016 - 9:55

Re: Amiko A3 v.2.0.78

Příspěvek od davecv »

gladius píše:72 používam doteraz a nebál by som si ju tam dať. Podľa mňa je to posledný stabilný sw.
78 mi robila to isté čo Tebe.

Moc děkuji za informaci. Je tu někde postup na downgrade ? :-)
gladius
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 12.říjen 2010 - 15:43

Re: Amiko A3 v.2.0.78

Příspěvek od gladius »

Ja som urobil reboot recovery z usb. sw zozipuj, ak už nie je zozipovaný a premenuj. Musí mať názov update.zip.
Vytiahni a3 zo zásuvky a pripoj usb so súborom update.zip. Potom stlač a drž tlačidlo pod displejom a pripoj A3 do zásuvky. Po pár sekundách Ti naskočí okno reboot recovery. Môžeš pustiť tlačidlo a najprv z resetuj všetky dáta. Môžeš aj dvakrát a potom dáš instal from zip file a sw sa Ti nainštaluje.
Samozrejme , že A3 musíš nastaviť nanovo.
Pred tým všetkým si urob zálohu settingu, aby si nemusel ladiť a presúvať kanály. (misc. settings-database transform-export database. Po inštalácii si ju potom cez import databuse načítaš.
VU+ UNO 4K SE, VTI 13.0.9, Amiko A3, Unicable LNB Inverto, OSCAM: 1.20-unstable_svn Build: r11086, Archivczskpremium
davecv
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 04.říjen 2016 - 9:55

Re: Amiko A3 v.2.0.78

Příspěvek od davecv »

Děkuji za návod. Tak jsem úspěšně provedl downgrade na v.2.0.72. a dnes se mi stalo to, že opět zamrzl tak, že jsem ho musel vytáhnout z proudu :-( :-/
gladius
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 12.říjen 2010 - 15:43

Re: Amiko A3 v.2.0.78

Příspěvek od gladius »

Tak to vyzera na nejaku aplikaciu. Skus tam nechat len cisty fw a mcas,alebo oscam, podla toho, co pouzivas.
Ked to sekne a bude sa dat, tak skus ist do aplikacii a restartni len tieto aplikacie, ci sa to rozbehne.
Mne mrzol takto mcas, tak som presiel na oscam a odvtedy je to ok.
VU+ UNO 4K SE, VTI 13.0.9, Amiko A3, Unicable LNB Inverto, OSCAM: 1.20-unstable_svn Build: r11086, Archivczskpremium
Uživatelský avatar
tras
Odborník
Odborník
Příspěvky: 333
Registrován: 15.prosinec 2009 - 21:24

Re: Amiko A3 v.2.0.78

Příspěvek od tras »

Ja keď som nepoužíval v A3 HDD nemal som problém, s HDD už 3 krát. Možno je to náhoda, hľadám súvislosti, prijímač som kúpil mesiac po začatí predaja, disk som dal po asi15-tich mesiacoch, nie nový a problém sa vyskytol iba v 2.0.77 a 2.0.78. Vymenil som ho za ďalší, tiež použitý a javí sa bezproblémovo, skoro stále mám pripojený aj usb kľúč. Zopakujem že hľadám súvislosti, teraz idem na 2.0.78.
Bežný užívateľ
~*uClan USTYM 4K PRO TWIN *Openbox AS4K CI*Amiko Alien A3 Combo*~
***Emme Esse 100cm - 85°E~30°W, Maximum e85***
davecv
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 04.říjen 2016 - 9:55

Re: Amiko A3 v.2.0.78

Příspěvek od davecv »

HDD nemám, USB připojené nemám a běží mi jen OScam. Musím říct, že je to celkem otravné a přemýšlím, že ho vyměním za linux.
Uživatelský avatar
tras
Odborník
Odborník
Příspěvky: 333
Registrován: 15.prosinec 2009 - 21:24

Re: Amiko A3 v.2.0.78

Příspěvek od tras »

Linux už máš, asi máš na mysli Enigmu. Daj na novo FW 78, najprv však všetko povyhadzuj, továrenské nastavenie a vrátiť iba Oscam. Stanice nalaď na novo. Škoda je prísť o apku KODI, ak si si zvykol pozerať filmy z netu tak v E2 budeš riešiť Archívy CzSk.
Bežný užívateľ
~*uClan USTYM 4K PRO TWIN *Openbox AS4K CI*Amiko Alien A3 Combo*~
***Emme Esse 100cm - 85°E~30°W, Maximum e85***
davecv
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 04.říjen 2016 - 9:55

Re: Amiko A3 v.2.0.78

Příspěvek od davecv »

tras píše:Linux už máš, asi máš na mysli Enigmu. Daj na novo FW 78, najprv však všetko povyhadzuj, továrenské nastavenie a vrátiť iba Oscam. Stanice nalaď na novo. Škoda je prísť o apku KODI, ak si si zvykol pozerať filmy z netu tak v E2 budeš riešiť Archívy CzSk.

Amiko A3 je snad android .....
Uživatelský avatar
tras
Odborník
Odborník
Příspěvky: 333
Registrován: 15.prosinec 2009 - 21:24

Re: Amiko A3 v.2.0.78

Příspěvek od tras »

davecv píše:
tras píše:Linux už máš, asi máš na mysli Enigmu. Daj na novo FW 78, najprv však všetko povyhadzuj, továrenské nastavenie a vrátiť iba Oscam. Stanice nalaď na novo. Škoda je prísť o apku KODI, ak si si zvykol pozerať filmy z netu tak v E2 budeš riešiť Archívy CzSk.

Amiko A3 je snad android .....
Android u Enigma sú Linux.
Bežný užívateľ
~*uClan USTYM 4K PRO TWIN *Openbox AS4K CI*Amiko Alien A3 Combo*~
***Emme Esse 100cm - 85°E~30°W, Maximum e85***
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“