fastscan amiko, alma

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

fastscan amiko, alma

Příspěvek od Kasr »

Ako funguje fastscan v sucasnej dobe?
Nemam po ruke ziaden skylink ready, na linuxe nechcem zbytocne do toho rypat.
Asi pred troma mesiacmi u almy 2220 mi fastscan naladil vsetko spravne. Pred tyzdnom ten isty typ stb (typ rovnaky, stb iny) s rovnakym fw uplne blbe zoradenie, nemecke z astry 19.2e pomiesane so skylinkom.
Amiko impulse bez zmeny fw, ten isty stb. Pred pol rokom ok, pred troma dnami (nastavene slovensko): skylink ochutnavka, ct1, ct2 a dalej pomiesane ceske a slovenske. Nemecke az na konci.
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
joe6pack
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 222
Registrován: 30.prosinec 2008 - 1:07

Re: fastscan amiko, alma

Příspěvek od joe6pack »

impulse s fastscanom sem-tam zblbne. zatial pomohlo tovarenske, natvrdo vypnut-zapnut a potom fastscan. tiez sa stane, ze po fastscane na TA3 nenabehne obraz, iba zvuk - staci natvrdo vypnut-zapnut...
z almy som urobil cb400 - len na softe s fastscanom nejde stabilne cccam

na nejakych softoch sa mi stalo, ze na sk fastscan zblblo poradie, ale cz fastscan isiel - presunut par kanalov nebol problem
fofak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 62
Registrován: 01.květen 2011 - 1:40

Re: fastscan amiko, alma

Příspěvek od fofak »

Na Amiko mam skusenost: vzdy pred ladenim fastscan vsetko vymazat potom OK
cmeliak
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 13.říjen 2018 - 16:21

ALMA S-2200 | FreeSat | STV1 - nenajdené

Příspěvek od cmeliak »

Dobrý deň,
ako z nazvu vypliva pouzivam prijmač Alma S-2200 a kartu FreeSat. Od 10.12.2018 FreeSat zmenil frekvencie pre STV1 a STV2, dal som preto vyhladavať tuto novu frekvenciu a naslo mi mnoho nových kanavalov a taktie STV2 avšak STV1 sa medzi týmito kanálmi nenachádzala. Volal som aj na podporu FreeSat tam mi však poradiť nevedeli. Vedeli by ste mi prosim vas poradit co by mohol byt problem, ak máte s týmto príjmčom skusenosti ?

Ďakujem.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: ALMA S-2200 | FreeSat | STV1 - nenajdené

Příspěvek od Steiner »

cmeliak píše:...dal som preto vyhladavať tuto novu frekvenciu...
Ale to nie je "táto nová frekvencia". STV1 /11938 H/ je na inej frekvencii ako STV2 /11727 V/.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
cmeliak
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 13.říjen 2018 - 16:21

Re: ALMA S-2200 | FreeSat | STV1 - nenajdené

Příspěvek od cmeliak »

Aaa jasné, pardon ja som si to zle pozrel v tom zozname. Bol som to prave skusit vyhladat a na tu frekvenciu je strasne nizky signal preto to nenaslo ani pred tym. Takze asi bude potrebne nejak doladit satelit. Dakujem za pomoc :)
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 09.duben 2022 - 15:09, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“