nefungujje HDMI

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu HD-BOX FS-9105+ , FS-7119HD , Dreamsky HD6

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

Odpovědět
eraser17
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 02.červenec 2008 - 22:00

nefungujje HDMI

Příspěvek od eraser17 »

Zdravym vsetkych.
Mam doma jeden hd-box 9105+ a 7119. Dlhšiu dobu sa nepouživali. Prídával som jednu TV stým, že som vedel, že ich mám v zálohe a ich využije. Ani na jednom mi nefunguje HDMI výstup iba zek jack kábel obyčajný videosignál. skúšal som aj na druhej TV , to isté. Pritom HDMI mi na TV svieti , že je pripojený , ale žiadny signál.

Skúšal som aj rozlíšenie prepínať, na jednom som aj firmware skúšal prehodiť a nič.

Nestretol sa niekto z vás už stým. Nenapadá vás niečo čo by mohlo pomôcť? Vopred ďakujem.
AB IPBox PRISMCUBE RUBY,HD-BOX 7119, HD-BOX 7110,
Uživatelský avatar
svaco
Odborník
Odborník
Příspěvky: 383
Registrován: 22.srpen 2011 - 20:49
satelitni prijimac: AB Cryptobox 800
Bydliště: Trenčín

Re: nefungujje HDMI

Příspěvek od svaco »

Mne sa to už stalo.Pomohlo vypnutie satelitu vzadu vypinačom.
joe6pack
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 222
Registrován: 30.prosinec 2008 - 1:07

Re: nefungujje HDMI

Příspěvek od joe6pack »

nu, sa stava, ze hdmi kable dlhsie nez 2 metre = vypadky alebo no signal - mozu byt aj 100x zlatene
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: nefungujje HDMI

Příspěvek od hlustvisihak »

všechny příspěvky jsou zaujímavé ,
no některé sw mají přepínaní SD/ HD resp. SCART/cinch x HDMI resp. rozlišení výstupu


a je zcela běžné a bez problému použití HDMI kabelu o délce 10 či 15 metrů
joe6pack
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 222
Registrován: 30.prosinec 2008 - 1:07

Re: nefungujje HDMI

Příspěvek od joe6pack »

hlustvisihak píše:... a je zcela běžné a bez problému použití HDMI kabelu o délce 10 či 15 metrů
dnes je modne zavesit telku na stenu a kable schovat do sachty zapustenej v stene - samozrejme musia byt dlhsie...
riesil som viacero pripadov, ked to cez hdmi blblo a nepomohli ani super znackove, poriadne masne kable - a cuduj sa svete, pri testovacom priamom prepojeni TV - sat. prijimac tym najlacnejsim kratkym suntom, nebol ziadny problem... medzi nimi boli aj tacove telky a viac kilove sat. prijimace...
tymto samozrejme netvrdim, ze to nemusi ist a uz vobec nie, ze by mala byt 10-15 metrova dlzka hdmi problematicka...
pisal som: "sa stava" :)
Odpovědět

Zpět na „F O R T I S prijímače: HDbox 7119,9105+,Dreamsky HD6“