Skylink provedl změny v kódování

Moderátoři: EnoSat, Steiner, toprun, Farell

Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: Skylink provedl změny v kódování

Příspěvek od Spacer »

Aj lopatou udretý už chápe politiku Skylinku. Každé dva roky ťahať peniaze na nákup nového boxu, novej dekódovacej karty, alebo modulu a do toho každoročné zvyšovanie cien... Neviem či to nie je cesta skôr urobiť z M7 group M0 group. :)
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Skylink provedl změny v kódování

Příspěvek od marecek29 »

dlhe_pole píše:ano to mozno u vas v cechach, ale na slovensku neni za cim ist.. sice su aj tu lokality kde ma v dvb-t 56 kanalov z ktorych je prevazna vacsina cz, ale smerom na vychod to klesa k 11-stim a niekde nemaju ani komplet neplatene muxy.
neboj s nastupom dvb-t2 u vas a zakodovaniu bude pohyb zase z dvb-t na dvb-s
No nevim s tim dvb-s.Vidim ze se u nas docela hodne prosazuje IPTV.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Skylink provedl změny v kódování

Příspěvek od toprun »

Pokud máš optiku, tak učitě, čili většinou ve městech. Ale ne všude jede IPTV jak má.
A docela bych věřil, že Nova s nástupem T2 začne kódovat. Možná ne všechny své programy a možná přidá do pozemáku svoje sportovní kanály. Jsem zvědavý, jak se k tomu postaví Prima.
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Skylink provedl změny v kódování

Příspěvek od 11chloe »

Pokud Nova a ostatní zakódují, tak si musí nejdříve spočítat jestli se jim to vyplatí. Doteď jim provoz plně hradí reklama a pokud bude po zavedení poplatku výrazný propad v sledovanosti, tak to pro ně může být finančně spíše problém.
Opět to může být impuls pro výrazný přechod na novou technologii a to IPTV (OTT). S posílením internetu v celé EU se už nakonec počítá a dlouho se o tom mluví. V dalších letech to bude výrazně zadotované.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Skylink provedl změny v kódování

Příspěvek od peter54 »

Vzdy budú lokality so slabším internetom. Tam iptv nepôjde. Dvbt zavisi od miestnych podmienok a zatienene miesta su bez sance. Satelit je istota. Stačí vyhlad na druzicu. Blbe je ze kazde 4 roky musis menit pomerne drahu techniku. Analog, mpeg2, h264, h265 a najnovsie uhd.
Kontakt v profile cez www.
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Skylink provedl změny v kódování

Příspěvek od gusto1 »

Podobne je to aj u dvb-t to sa vyvija ruka v ruke s dvb-s. Akurat do terestrialu sa do dostane o nieco pozdejsie
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Skylink provedl změny v kódování

Příspěvek od toprun »

No aspoň nemusíš tak často přelaďovat jako u Skylinku. V tom je určitě rekordman. :D
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
brbo
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 25.listopad 2007 - 17:23

Re: Skylink provedl změny v kódování

Příspěvek od brbo »

Skylink si zrejme naplanoval hromadnu stratu zakaznikov. U mna to budu vsetci, ktorych som montoval. Ani jednemu som nekupoval drahe srajlink prijimace.
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Skylink provedl změny v kódování

Příspěvek od dlhe_pole »

brbo píše:Skylink si zrejme naplanoval hromadnu stratu zakaznikov. U mna to budu vsetci, ktorych som montoval. Ani jednemu som nekupoval drahe srajlink prijimace.
jasne lebo si pako.. jaky je rozdiel ked das staremu cloveku thomson 813 alebo srackove amiko alebo abshitobox ? len jediny.. si vychcany a zaradas na staroskou na preladzovackach, preto si daval srakoty bez fastscanu
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: Skylink provedl změny v kódování

Příspěvek od vensan »

dlhe_pole píše:
brbo píše:Skylink si zrejme naplanoval hromadnu stratu zakaznikov. U mna to budu vsetci, ktorych som montoval. Ani jednemu som nekupoval drahe srajlink prijimace.
jasne lebo si pako.. jaky je rozdiel ked das staremu cloveku thomson 813 alebo srackove amiko alebo abshitobox ? len jediny.. si vychcany a zaradas na staroskou na preladzovackach, preto si daval srakoty bez fastscanu
No svojho casu to amiko malo vacsie opodstatnenie napriklad pre moznost Flixu ktory neparoval karty s boxom co na tom Thomsone nehrozilo no kedze presli na Hevc 265 tak to stratilo opodstatnenie ale zase jeden by musel mat kristalovu gulu aby vedel kde sa vyvoj poberie no s teba sa stal nejaky zastanca vredy boxov :)
Sice sa to netyka mna no ked ide o Fastscan tak sitne amika ho maju uz niekolko rokov.
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
joe6pack
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 222
Registrován: 30.prosinec 2008 - 1:07

Re: Skylink provedl změny v kódování

Příspěvek od joe6pack »

lehce patkou:
na viacerych starsich "srajlink" ready prijimacoch fastscan nefunguje - niekedy pomoze upgrade softu, ale niektore sa storcnu a v tych nenaladis niektore TP ani rucne...
"srackove amiko alebo abshitobox" nema problem nielen so "srajlink" ale ani s freesat fastscanom :)
a pravdepodobne na vacsine linuxoch bude onedlho "srajlink" fastscan tiez zbytocny - a uz teraz nejaky "vychcany pako" na tebe zaryzuje s freesat fastscanom :lol:
postove_p
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 29.listopad 2016 - 17:42

Re: Skylink provedl změny v kódování

Příspěvek od postove_p »

dlhe_pole píše:
brbo píše:Skylink si zrejme naplanoval hromadnu stratu zakaznikov. U mna to budu vsetci, ktorych som montoval. Ani jednemu som nekupoval drahe srajlink prijimace.
jasne lebo si pako.. jaky je rozdiel ked das staremu cloveku thomson 813 alebo srackove amiko alebo abshitobox ? len jediny.. si vychcany a zaradas na staroskou na preladzovackach, preto si daval srakoty bez fastscanu
Taky je rozdiel, ze ked aktualnemu operatorovi strihne(co sa par krat stalo), moze prejst na ineho a nemusi nic kupovat. Keby som mu kupil certifikovanu sracku so softverom z roku 2000, tak si ju moze akurat odlozit do police.

Vychcanec si ty, ak predavas prijimace so softverom z doby kamennej, a ked skonci irdeto, budes tlacit svojim zakaznikom dalsie s certifikatom viaccess. Nehovoriac o ich cene.
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: Skylink provedl změny v kódování

Příspěvek od vensan »

joe6pack píše:lehce patkou:
na viacerych starsich "srajlink" ready prijimacoch fastscan nefunguje - niekedy pomoze upgrade softu, ale niektore sa storcnu a v tych nenaladis niektore TP ani rucne...
"srackove amiko alebo abshitobox" nema problem nielen so "srajlink" ale ani s freesat fastscanom :)
a pravdepodobne na vacsine linuxoch bude onedlho "srajlink" fastscan tiez zbytocny - a uz teraz nejaky "vychcany pako" na tebe zaryzuje s freesat fastscanom :lol:
Inac ked pridal sitlink joj v HD tak jeden z tych ready boxov v case predaja mal certifikat no nech si robil co si chcel tak dane programi z tohto TP neulozil len si neviem spomenut ako sa ten zazrak volal tusim Deep model si uz nespominam SW podpora nulova a dedkovy zostali oci pre plac kedze to mal doma viac ako dva roky.
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Skylink provedl změny v kódování

Příspěvek od dlhe_pole »

vensan píše:
joe6pack píše:lehce patkou:
na viacerych starsich "srajlink" ready prijimacoch fastscan nefunguje - niekedy pomoze upgrade softu, ale niektore sa storcnu a v tych nenaladis niektore TP ani rucne...
"srackove amiko alebo abshitobox" nema problem nielen so "srajlink" ale ani s freesat fastscanom :)
a pravdepodobne na vacsine linuxoch bude onedlho "srajlink" fastscan tiez zbytocny - a uz teraz nejaky "vychcany pako" na tebe zaryzuje s freesat fastscanom :lol:
Inac ked pridal sitlink joj v HD tak jeden z tych ready boxov v case predaja mal certifikat no nech si robil co si chcel tak dane programi z tohto TP neulozil len si neviem spomenut ako sa ten zazrak volal tusim Deep model si uz nespominam SW podpora nulova a dedkovy zostali oci pre plac kedze to mal doma viac ako dva roky.
a deep mal niekedy certifikat ? alebo to bola len dalsia prvotna srakota ako kaon, luna a dizipia ? tie made by resetka sroty tiez mali vybaveny certifikat ale m7-micku nikdy nepodporovali
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: Skylink provedl změny v kódování

Příspěvek od vensan »

dlhe_pole píše:
vensan píše:
joe6pack píše:lehce patkou:
na viacerych starsich "srajlink" ready prijimacoch fastscan nefunguje - niekedy pomoze upgrade softu, ale niektore sa storcnu a v tych nenaladis niektore TP ani rucne...
"srackove amiko alebo abshitobox" nema problem nielen so "srajlink" ale ani s freesat fastscanom :)
a pravdepodobne na vacsine linuxoch bude onedlho "srajlink" fastscan tiez zbytocny - a uz teraz nejaky "vychcany pako" na tebe zaryzuje s freesat fastscanom :lol:
Inac ked pridal sitlink joj v HD tak jeden z tych ready boxov v case predaja mal certifikat no nech si robil co si chcel tak dane programi z tohto TP neulozil len si neviem spomenut ako sa ten zazrak volal tusim Deep model si uz nespominam SW podpora nulova a dedkovy zostali oci pre plac kedze to mal doma viac ako dva roky.
a deep mal niekedy certifikat ? alebo to bola len dalsia prvotna srakota ako kaon, luna a dizipia ? tie made by resetka sroty tiez mali vybaveny certifikat ale m7-micku nikdy nepodporovali
Jeden model mal no za nedlho sa s toho zoznamu stratil ale konkretne tento pripad som si spomenul volalo sa to Evolve ale softwarovo to vyzeralo rovnako.Dedko mal odkial vediet ze je to srakota ked na budke mal napis Skylink ready.
http://m.satelity.ellano.sk/data/showob ... vyber=9585
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
fajfi244
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 21.únor 2016 - 9:21

Re: Skylink provedl změny v kódování

Příspěvek od fajfi244 »

Spominam si na jeden prijimac ,koncil oznacenim..... 7900 bol to skylink ready (2013)a dal som ho rodine .Chodil som k nemu ako na klavir a po 2 rokoch ho skylink sam vyradil zo zoznamu certifikovanych prijimacov.
Daco priserne.
Samozrejme ze som ostal za blbca
Dal som tam amiko s ci slotom a bol pokoj
To ze ostanem aj teraz za blbca ,uz som si zvykol 8)
fajfi244
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 21.únor 2016 - 9:21

Re: Skylink provedl změny v kódování

Příspěvek od fajfi244 »

Opravujem.Bolo to Amiko Ird7800,neskutocny srot
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: Skylink provedl změny v kódování

Příspěvek od vensan »

fajfi244 píše:Opravujem.Bolo to Amiko Ird7800,neskutocny srot
DI-WAY ICE 7000HD IRDETO alebo Optibox Pony to boli masiny za vsetky peniaze.
Ja som kazdemu odporucal ked zacali s tou certifikaciou ked uz si kupuju nieco lacne necertifikovane tak nech to ma CI slot ironia je ze s tych Opticum a Amik uz maloktore funguje a je vymenene kedze maloktore vydrzi dlhsie ako 5 rokov no ten co isiel najlacnejsou necertifikovanou cestou tak vyhral ma uz druhy spolahlivy prijimac ktorych cena dokopy je nizsia ako jeden problemovy ready box.
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
fajfi244
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 21.únor 2016 - 9:21

Re: Skylink provedl změny v kódování

Příspěvek od fajfi244 »

Nebudes mi verit doma mam uz 7 rok ariva 200hd a obraz oproti amikam neporovnatelny.nevyhoda soft skapal pes.
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: Skylink provedl změny v kódování

Příspěvek od vensan »

Z arivami co sa zivotnosti tyka mam tiez dobre skusenosti no amika a opticum tam je to slabsie no dobre skusenosti mam z opticum 9500HD moze mat odhadom dobrych sedem rokov a slape pod linuxom u otca bez problemov vyradi ho asi az hevc 265.
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
Odpovědět

Zpět na „Skylink, Antena+“