Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

alben
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 08.prosinec 2016 - 12:16

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od alben »

chyba je vo VTI 13.X.Neodladeny image s viacerymi detskymi chybami.Dobre si spravil,ze si sa vratil spet na VTI 11.X.Tam zatial vsetko ide ok.
VU+ Ultimo 4k,OpenAtv 6.4
radin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 05.březen 2011 - 19:03
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K , Dreambox 920
Bydliště: Vyškov

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od radin »

Alben díky za potvrzení,alepoň vím,že dělám vše dobře :Yahoo!:
brkulin

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od brkulin »

alben píše:chyba je vo VTI 13.X.Neodladeny image s viacerymi detskymi chybami.Dobre si spravil,ze si sa vratil spet na VTI 11.X.Tam zatial vsetko ide ok.
Blbost!
VTi za to nemůže. Jen se pro VTi 13x.x. změnila verze samby (vyšší zabezpečení) a malinko změnil automount. Proto to při návratu na VTi 11 funguje. Chce to jenom správně nastavit. Zkuste si pohrát ve správci připojení s volbou MountProcess (Classic Mount/AutoFS).
Mě to funguje bez problémů. Ale už si nepamatuju, jakou volbu jsem použil, jenom vím, že teď nemám sdílené disky v /etc/auto.network, ale v /etc/auto.network_vti a cesta k souborům je /media/net/autonet/ (Ve VTi 11 jsem to měl v /media/net/autofs/). Zřejmě mám tedy použit Classic Mount.
alben
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 08.prosinec 2016 - 12:16

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od alben »

skus usb moutnut a nasledne restart,ci ti ostane automaticky moutnuty.Je tam vela chyb a neodladenych veci za tym si stojim.
VU+ Ultimo 4k,OpenAtv 6.4
brkulin

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od brkulin »

Já si zase stojím za tím, že neodladěné VTi je blbost!
Naučte se pánové při každé změně hlavního čísla verze image nastavit si vše od prvopočátku a nebudete mít problémy. V rámci verze už potom můžete obnovovat nastavení ze zálohy (jinak max. nastavení programů a bouquetů).
Já osobně vždy při velké změně provádím obnovení do továrka, instalace image z USB a vše nastavím od začátku a jen naimportuju programy (přes DreamboxEdit). Nikdy jsem potom neměl nějaké větší potíže se základními funkcemi, jen občas nějaká nekompatibilita dodatečných pluginů.
V rámci změn v jedné verzi (např. VTi 13.0.0 -> VTi 13.0.2) už používám obnovení z VTi zálohy ( i tyto změny ale instaluju z USB a ne updatem z běžícího image). Většině problémů se takto vyhnu. Když chci prostě nejnovější funkce, musím tomu věnovat trochu víc času.
radin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 05.březen 2011 - 19:03
satelitni prijimac: VU+ Ultimo 4K , Dreambox 920
Bydliště: Vyškov

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od radin »

Já vždy při novém VTI dělám čistou instalaci a nastavuji vše od znova,tak jak jsem uvedl nezabere to zase tolik času,ale šlo mi o připojení na vzdálený disk přes NFS,tak jak jsem uvedl.Pomohlo připojení přes CIFS vše bez hesla a jména,tak nevím jestli jde o vyšší zabezpečení,ale NFS nefunguje.
vlastvs499
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: 11.květen 2011 - 9:41
satelitni prijimac: Zero/ET7000/DM7080HD/DM900 4K

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od vlastvs499 »

Takhle funguje samba u openatv od verze 6.1.
Je nová a teď teda dorazila i na VTI.
NFS lze sice použít a tváří se jako funkční, ale přístup na vzdálený disk není možný.
Je třeba použít CIFS, důležité: nevyplňovat heslo a jméno už při požadavku v prohlížení sítě (případně ho musíme smazat, pokud jsme jej už zadali).
Pak zadat CIFS sdílení, ale pole s heslem a jménem nechat prázdné.
Dát připojit - a připojený bod při prvním připojování sám vyplní ve správci připojení poslední dva řádky takhle:
Výstřižek samba.PNG
Dříve tam muselo být root/openatv, jinak to nejelo - s tím to už ale pro změnu nejede teď.
Takže nechat prázdné.

Soubor auto.network v /etc po stránce hesel teď vypadá takhle:
auto.net.png
...a automounts.xml v /etc/enigma2 takhle:
vyst2.PNG
Funguje na 100%, jiný způsob přístupu na vzdálené disky jsem u této samby neobjevil.
A musím říct, že jsem si to na podzim pěkně užil, než jsem na to přišel.
...a krásný nový rok !!! :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zero, DM7080HD, DM920
Kosheen
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 12.únor 2011 - 11:12

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od Kosheen »

Ja sa na to mozem...Pri rescan mi najde v sieti len PC. Ked dam expertny a dam vyhladat ip VU+ tak mi to tam ukaze. nakonfigurujem to presne jak kolega popisuje, ukaze ze je to v sieti aktivovane ale pripojit sa neda. Idem naspet, dam rescan a znova len PC v sieti vidiet. U mna vyzera automounts takto. u mena a hesla nieco chyba. v nastaveni som nic nezadaval a pisalo tam username "guest" a bez hesla
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od Foolproof »

Hm..

Mám Vti 13, nemám žádný Automount a vždycky mi sdílení fungovalo a funguje, aniž bych na to šáhl.

Ve Windows 10 musí být adresář, který chci sdílet ke sdílení povolený a na uživatele Guest to nefunguje, PC je vidět, ale nejde procházet.
Proto jsem vytvořil dalšího uživatele, jméno a heslo a pro tohoto uživatele povolil k výše uvedenému adresáři sdílení s právy čtení i zápisu.
Jednou se to mountne a je to navěky, u mě asi 2 roky.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
brkulin

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od brkulin »

Foolproof píše:Hm..

Mám Vti 13, nemám žádný Automount a vždycky mi sdílení fungovalo a funguje, aniž bych na to šáhl.

Ve Windows 10 musí být adresář, který chci sdílet ke sdílení povolený a na uživatele Guest to nefunguje, PC je vidět, ale nejde procházet.
Proto jsem vytvořil dalšího uživatele, jméno a heslo a pro tohoto uživatele povolil k výše uvedenému adresáři sdílení s právy čtení i zápisu.
Jednou se to mountne a je to navěky, u mě asi 2 roky.
Přesně! Toto je správný postup!
Zálesí
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 26.říjen 2016 - 9:12

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od Zálesí »

Foolproof, můžeš mi s tím poradit? Chci sdílet adresář D:/_Foto na počítači "PC" s W10, který sdílím jako "foto". K němu mám uživatele "tuner" s heslem. Co mám přesně napsat do pole "Sdílený server"? Dříve mi to chodilo bez problému, teď jsem vyzkoušel bezvýsledně vše. Díky
Zálesí
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 26.říjen 2016 - 9:12

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od Zálesí »

Foolproof píše:Hm..

Mám Vti 13, nemám žádný Automount a vždycky mi sdílení fungovalo a funguje, aniž bych na to šáhl.

Ve Windows 10 musí být adresář, který chci sdílet ke sdílení povolený a na uživatele Guest to nefunguje, PC je vidět, ale nejde procházet.
Proto jsem vytvořil dalšího uživatele, jméno a heslo a pro tohoto uživatele povolil k výše uvedenému adresáři sdílení s právy čtení i zápisu.
Jednou se to mountne a je to navěky, u mě asi 2 roky.

Mám podobný problém: Vidím svůj PC s W10, ale nevidím jeho disk. Mám VTi 13.0.9. Po delší době jsem se zkoušel připojit na PC, a nejde to - disk nevidím. Z PC vidím VU SOLO4k v pohodě. Na PC mám výjimku ve firewallu, zkoušel jsem Firewall i vypnout, i antivirus AVG, nic nepomáhá.

Přípojný bod konfiguruji takto:

Aktivace povoleno
Název pc
Typy připojení CIFS sdílení
Server ip 192.168.200.186
Sdílený server $d (zkoušel jsem i adresář „foto“)
(na počítači disk d: i jeho adresář d“\_foto nasdílený mám pod názvem „foto“)
Použít jako náhradu HDD ne (zkoušel jsem i ano)
Možnost připojení rw
Uživatel jméno
Heslo *******
Připojování Auto FS
Zkoušel jsem i guest bez hesla

Nešlo mi rušení přípojných bodů, tak jsem je smazal editací \etc\enigma2\automounts.xml a \etc\aut.network_vti, ani to mi nepomohlo.

Jestliže mám nasdílený jenom adresář d:\_foto, a to jako "foto", jak to musím do konfigurace přípojných bodů napsat? foto, nebo d$foto?
Dříve mi to chodilo. Měl bys prosím nějaký nápad?
pas
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 12.říjen 2006 - 14:38
Bydliště: Pardubice

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od pas »

Foolproof píše:Hm..

Mám Vti 13, nemám žádný Automount a vždycky mi sdílení fungovalo a funguje, aniž bych na to šáhl.

Ve Windows 10 musí být adresář, který chci sdílet ke sdílení povolený a na uživatele Guest to nefunguje, PC je vidět, ale nejde procházet.
Proto jsem vytvořil dalšího uživatele, jméno a heslo a pro tohoto uživatele povolil k výše uvedenému adresáři sdílení s právy čtení i zápisu.
Jednou se to mountne a je to navěky, u mě asi 2 roky.
Taky mi to nefunguje. Dřív to bylo OK několik let taky. Na solo to šlo až do nějaké aktualizace.
VU+DUO, DM800, SG 2100,VU+solo4K, LG 65UJ634V, NAS Synology
brkulin

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od brkulin »

To není problém aktualizací VUček, ale WIN10!
Microsoft postupně aplikoval plno bezpečnostních aktualizací a teď je s tím problém. Zkontrolujte ve WIN10 nastevení služeb: Hostitel poskytovatele rozpoznávání funkce a Publikování prostředků rozpoznávání funkcí. Obě služby musí být spuštěné a nastaveny na Automaticky (zpožděné spuštění).
Zkuste si pročíst toto (bohužel je to jen v němčině): https://www.vuplus-support.org/wbb4/ind ... ost1660068

Z tohoto mi pomohla následující informace co změnit ve VUčku:

V mnoha případech pomáhá změnit řádek v /etc/samba/smb.conf:
security = user
na
security = share
Zálesí
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 26.říjen 2016 - 9:12

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od Zálesí »

brkulin píše:To není problém aktualizací VUček, ale WIN10!
Microsoft postupně aplikoval plno bezpečnostních aktualizací a teď je s tím problém. Zkontrolujte ve WIN10 nastevení služeb: Hostitel poskytovatele rozpoznávání funkce a Publikování prostředků rozpoznávání funkcí. Obě služby musí být spuštěné a nastaveny na Automaticky (zpožděné spuštění).
Zkuste si pročíst toto (bohužel je to jen v němčině): https://www.vuplus-support.org/wbb4/ind ... ost1660068

Z tohoto mi pomohla následující informace co změnit ve VUčku:

V mnoha případech pomáhá změnit řádek v /etc/samba/smb.conf:
security = user
na
security = share

To jsem provedl - tedy změnil nastavení obou služeb ve WIN10 a nastavil "security=share". Výsledek je, že nyní nemohu z PC na VUSOLO4K. Můžeš mi poradit, jak mohu zpět upravit smb.conf? Zpětné nastavení obou služeb ve Windows mi nepomohlo.
brkulin

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od brkulin »

Zálesí píše:
brkulin píše:To není problém aktualizací VUček, ale WIN10!
Microsoft postupně aplikoval plno bezpečnostních aktualizací a teď je s tím problém. Zkontrolujte ve WIN10 nastevení služeb: Hostitel poskytovatele rozpoznávání funkce a Publikování prostředků rozpoznávání funkcí. Obě služby musí být spuštěné a nastaveny na Automaticky (zpožděné spuštění).
Zkuste si pročíst toto (bohužel je to jen v němčině): https://www.vuplus-support.org/wbb4/ind ... ost1660068

Z tohoto mi pomohla následující informace co změnit ve VUčku:

V mnoha případech pomáhá změnit řádek v /etc/samba/smb.conf:
security = user
na
security = share

To jsem provedl - tedy změnil nastavení obou služeb ve WIN10 a nastavil "security=share". Výsledek je, že nyní nemohu z PC na VUSOLO4K. Můžeš mi poradit, jak mohu zpět upravit smb.conf? Zpětné nastavení obou služeb ve Windows mi nepomohlo.
No úplně stejně, jako když jsi měnil security = share. To znamená připojit se ftpkem, stáhnout soubor, upravit a zase ftpkem poslat zpět. FTPkem to musí jít, to nemá se sambou nic společného!

Ještě předtím bych ale doporučil ve WIN10 spustit Správce pověření a tam smazat všechny přihlašovací údaje k VUčku. Pak restart a mělo by připojení fungovat i s tím, co máš teď nastaveno (security=share).
pas
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 12.říjen 2006 - 14:38
Bydliště: Pardubice

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od pas »

vu.jpg
brkulin píše:To není problém aktualizací VUček, ale WIN10!
Microsoft postupně aplikoval plno bezpečnostních aktualizací a teď je s tím problém. Zkontrolujte ve WIN10 nastevení služeb: Hostitel poskytovatele rozpoznávání funkce a Publikování prostředků rozpoznávání funkcí. Obě služby musí být spuštěné a nastaveny na Automaticky (zpožděné spuštění).
Zkuste si pročíst toto (bohužel je to jen v němčině): https://www.vuplus-support.org/wbb4/ind ... ost1660068

Z tohoto mi pomohla následující informace co změnit ve VUčku:

V mnoha případech pomáhá změnit řádek v /etc/samba/smb.conf:
security = user
na
security = share
Díky za návod. Bohužel, udělal jsem vše a výsledek je stejný. Tak už nevím.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+DUO, DM800, SG 2100,VU+solo4K, LG 65UJ634V, NAS Synology
brkulin

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od brkulin »

Tak ještě ve WIN zkontrolovat síť.
Ve vlastnostech připojení by měl být profil sítě Privátní a ne Veřejný.
WIN10 nepovolují anonymní přihlášení, takže je nutné mít vytvořeného uživatele s heslem (s příslušnými právy) pro sdílení složek.
PC i Vu ve stejné pracovní skupině (ve VU se nastavuje zase v smb.conf).
Dále ve VU v síťových sdíleních nastavit připojení na AutoFS a ne Classic Mount.

Jestli nic z toho nepomůže, tak už nevím! Mně to při takovém nastavení funguje. Ale Windows jsou Windows a to je něco mezi Nebem a Zemí a na každém PC se to chová malinko odlišně a většinou podivně (a s každou aktualizací WIN se to mění).
pas
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 12.říjen 2006 - 14:38
Bydliště: Pardubice

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od pas »

brkulin dík za tipy. Bohužel nic nepomáhá. Už se s tím nebudu trápit. Pojedu přes NAS tam to chodí. Třeba se to po nějaké aktualizaci win nebo vu spraví. Ještě jednou dík za snahu.
VU+DUO, DM800, SG 2100,VU+solo4K, LG 65UJ634V, NAS Synology
brkulin

Re: Po najnovsich aktualizacii VTI sa neviem dostat na disk

Příspěvek od brkulin »

To mě mrzí, že to nejde. Od aktualizace VU nic nečekej - ta to nevyřeší. A pokud jde o windows, tak to bude asi čím dál horší (Mrkvosoft nemá zájem na spolupráci s jinými systémy).
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“