Amiko Viper

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

hamham
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 86
Registrován: 06.listopad 2007 - 21:45
Bydliště: Ubuntu 12.04

AMIKO VIPER COMBO S2/T2/C HEVC s OS Enigma2

Příspěvek od hamham »

Processor - BCM73625 - 742 Mhz (2000 DMIPS)
Full HD Digital Satellite and T2/C receiver
E2 Operating System - Linux Embedded
With S2 Satellite and T2/C Hybrid Tuner
HEVC Decoding support
One card reader slot
3D Ready (3D compliant Enigma 2 image installed is required)
Two High Speed USB2.0 connections
(10/100M) Ethernet connetion
Full HD HDMI 1.4 Connection
Dolby Digital Bit-Stream out via Coaxial S/PDIF and HDMI
DC 12V Power Supply

Ako na UPDATE SOFTWARE:
Na naformatovany usb kluc skopirujeme rozbaleny obsah zip suboru, adresar sa vola podla prijimaca "vipercombo", v adresari subor "noforce" premenovat na "force", kluc zasunut do prijimaca a zapnut prijimac. Po uspesnej aktualizacii na displeji zasvieti DONE.

:arrow: OPENATV images tu
:arrow: OPENPLI images tu
:arrow: VIX4E2 images po registracii tu
viper.jpg
viperb.jpg
IMG_20171225_114127.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Na otazky pouzivajte forum a nie SS !!!

AMIKO VIPER SLIM, IPBOX9000, ABIpbox Prismcube Ruby, Multibeam 85, 23,5E-19,2E-13E-1W, SG-2100
loop12
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 130
Registrován: 17.červen 2007 - 19:22

Re: AMIKO VIPER COMBO S2/T2/C HEVC s OS Enigma2

Příspěvek od loop12 »

Skusal si to ako rychlo to ako rychlo to pepina ak prepnes na iny program a aka je stabilita mrzne nerestartuje sa
hamham
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 86
Registrován: 06.listopad 2007 - 21:45
Bydliště: Ubuntu 12.04

Re: AMIKO VIPER COMBO S2/T2/C HEVC s OS Enigma2

Příspěvek od hamham »

Prepinanie SD - SD - cca 1,5 s a menej. HD - HD cca 2 s. Este mi nezamrzol ani sa nerestartoval. Skusal som ATV a PLI, PLI sa mi zda sviznejsie. Zblbnut sa mi ho podarilo pri pretacani nahravky, ale ta je na USB kluci, mozno je to rychlostou USB, disk som este neskusal. Ale musel som ho restartnut lebo uplne zblbol prehravac. V PLI je softcam priamo dostupny v pluginoch, bez nahratia feedu. ATV je potreba ho nahrat. V PLI je v pluginoch dostupny permanent timeshift, co ma najviac potesilo. Nepaci sa mi teplota procesora, na chladici som nameral 65 stupnov.... Na skrinke to citit velmi nie je, ale na chladici procesora je to dost...
Na otazky pouzivajte forum a nie SS !!!

AMIKO VIPER SLIM, IPBOX9000, ABIpbox Prismcube Ruby, Multibeam 85, 23,5E-19,2E-13E-1W, SG-2100
loop12
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 130
Registrován: 17.červen 2007 - 19:22

Re: AMIKO VIPER COMBO S2/T2/C HEVC s OS Enigma2

Příspěvek od loop12 »

Dakujem za onfo objedam aj ja na testovanie
Uživatelský avatar
jope
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 274
Registrován: 06.leden 2010 - 12:01

Amiko Viper Combo HDD

Příspěvek od jope »

Ako mnohí iný aj ja som sa začal v tomto Vianočnom období obzerať po novom sat. boxe. Po niekoľkých nelinux boxoch som sa chcel vrátiť K enigma2.Mal som Xtrend,VU+ a bol som max. spokojný.Vianočný rozpočet mi dovoloval cenu okolo 80 eur.Tak som pozrel na svoj obľúbený a spoľahlivý obchod ellano.Tu som za cenu 79.90 eur našiel Amiko Viper Combo HDD.Box má mipsel cpu BCM73625 dualcore 750 Mhz,H265 HEVC,256M flash,512 M ram.CI slot,linux E2,možnosť zabudovania interného 2,5 disku.Podporu má u OpenPLI,OpenATV,OpenVIX.Počas niekoľkých dní testovania som nenarazil na žiaden problem s image.Box pracuje bez nejakých reštartov,mrznutia,zelených obrazoviek.Nakoniec som ostal u OpenATV 6.2,tá mi vyhovovala najviac.Pluginy inštalujem len ktore naozaj využijem.Pre testovačov doporučujem sledovať zaplnenie FLASH pamäte,nakoľko iba image zaberie skoro polovicu.Aj napriek menšej flash môžem box vrelo doporučiť.Určite uspokojí nenaročného užívateľa ktorého prijorita je sledovanie satelitného a DVB-T/T2/C vysilania.
Krátka ukážka ako box pracuje tu:

https://www.youtube.com/watch?v=s9GfdcWC3OQ
Zero 4K
dugi00
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 14
Registrován: 08.prosinec 2008 - 21:40
satelitni prijimac: Prismcube Ruby
Bydliště: niekde od prešova

Re: Amiko Viper Combo HDD

Příspěvek od dugi00 »

Tak môžem potvrdiť celkom šikovna mašinka ja ho tak isto testujem skoro 2týždne mam ho s ellano.sk zatial som nič zle nepostrehol mam v nam HDD 500gb nainstalovany HD Glass 16 pracuje dobre bez sekania a mrznutia vyskušal som sw OpenAtv 6.2-6.3 a OpePli 7.0 všetky spolupracuju dobre ale vratil som sa k OpenAtv 6.2 da sa aktualizovať cez sieť na 6.3 bez akych kolvek problemou alebo cez USB navod je na ellano.sk zatial spokojnosť za tu cenu
DM 8000HD Prismcube Ruby Opticum 9500HD
Uživatelský avatar
jope
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 274
Registrován: 06.leden 2010 - 12:01

Re: Amiko Viper Combo HDD

Příspěvek od jope »

Presne tak.Nie každý potrebuje a aj využije box za 300-400 eur.Určite lepšia voľba ako o pár eur lacnejší Cryptobox alebo nová Ariva.
Veď OpenPLI by len tak nejaký šrot nepodporovalo.
Zero 4K
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Amiko Viper Combo HDD

Příspěvek od efendy55 »

presne tak ........ :good: vela šťastia s akým kolvek Amikom .... :o
Všetko 4K
Uživatelský avatar
jope
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 274
Registrován: 06.leden 2010 - 12:01

Re: Amiko Viper Combo HDD

Příspěvek od jope »

Popíšem ešte postup flashovania enigmy do boxu:
-na fat32 naformátovaný USB kľúč nakopírujeme zložku vipercombohdd
-odpojíme box od el. siete-vytiahneme externý zdroj
-USB kľúč vložíme do voľného usb portu,ostatné porty musia byť voľné
-pripojíme box k el. sieti
-keď sa na displeji objaví nápis EnUP zatlačíme a uvoľníme tlačidlo Power na prednom paneli boxu
-spustí sa nahrávanie enigmy,trvá asi 4 minúty
-po nahratí sa box reštartuje a nabehne s novou enigmou

Ja používam na flashovanie USB s kapacitou 4-8Gb( Transcend,Kingston).
Zero 4K
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: Amiko Viper Combo HDD

Příspěvek od hrotik »

efendy55 píše:presne tak ........ :good: vela šťastia s akým kolvek Amikom .... :o
Pánové nic proti, ale s amik jsem taky vyléčenej, konkrétně a3 mně nějakou dobu pila krev, :twisted: sem byl rád že jsem se jí zbavil, no je možný že ta podpora už je lepší A už nesleduju... :unknown:
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Amiko Viper Combo HDD

Příspěvek od efendy55 »

vidíš ... a ja sa stých amik neviem vyliečiť ani za boha .... obávam sa že zostanem s nich na invalidnom .... :D :o
dakujem neprosím ani TOP -model ...... ](*,)
Všetko 4K
Uživatelský avatar
MartinNR
Odborník
Odborník
Příspěvky: 416
Registrován: 16.únor 2011 - 13:16
satelitni prijimac: VU+ SOLO 2

Re: Amiko Viper Combo HDD

Příspěvek od MartinNR »

v porovnani s vu+ zero napriklad? to je o nieco drahsie, ale asi trochu "lepsia" znacka je vu+.
pre menej narocneho pouzivatela, standardne sledovanie, mozno nejaky ten stream do pc alebo andriodu, asi aj archivczsk, mozno dlna funkcie (server pre malu domacnost). mohlo by to stihat, nie?
VU+ Solo 2 - BH 2.x img + E-85 multifocus - 0.8W/13E/19.2E/23.5E ... AB Cryptobox 550HD ...
dugi00
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 14
Registrován: 08.prosinec 2008 - 21:40
satelitni prijimac: Prismcube Ruby
Bydliště: niekde od prešova

Re: Amiko Viper Combo HDD

Příspěvek od dugi00 »

Čo sa tyka archiv cz/sk funguje celkom dobre ju už predistalovany pri kupe priimača ja mnom mam nainštalovany HDD 500 gb a filmi mi krasne stahuje z Stream Cinema samozrejme móžte aj pozerať zatial žiadne mrznutie sekanie a samozrejme zaleži v akej kvalitr chcete pozerať
DM 8000HD Prismcube Ruby Opticum 9500HD
smilan1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 25.únor 2018 - 11:04

Re: Amiko Viper Combo HDD

Příspěvek od smilan1 »

Páni, funguje vám na DO tlačítko Context pri OpenATV 6.2? Predajca mi potvrdil, že na inom kuse sa to správa rovnako. Zaujímavé je, že z virtuálneho DO v OpenWebif to funguje normálne. Poprípade ak má niekto Formuler F3, F4 či to funguje tam.
DO podľa foto vyzerá úplne identicky s týmto Amikom.
Uživatelský avatar
jope
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 274
Registrován: 06.leden 2010 - 12:01

Re: Amiko Viper Combo HDD

Příspěvek od jope »

Context nefunguje,neriešim,s amiko max. spokojnosť.

Edit:Nahodil som OpenPLI 6.2 a aj tam nefunguje Context,všetko čo potrebujem fuguje výborne,amiko milo prekvapil.
Zero 4K
Uživatelský avatar
MartinNR
Odborník
Odborník
Příspěvky: 416
Registrován: 16.únor 2011 - 13:16
satelitni prijimac: VU+ SOLO 2

Re: Amiko Viper Combo HDD

Příspěvek od MartinNR »

mozem potvrdit velmi dobry prvy dojem z tohto boxu. venoval som sa mu zatial iba par hodin, ale zatial vsetko ok.
svoj podiel ma na tom urcite aj pouzity overeny hardver (procesor, resp. chipset), ale aj softver.
som pozitivne prekvapeny zo systemu openatv. na svojom vu solo2 som pouzival zatial len bh, ale zda sa mi openatv lepsi. pred casom som tiez skusil v jednom starom vu solo systemy vti, bh a openpli a ten openpli vysiel z toho najlepsie.
ale tento openatv sa mi zda mozno este lepsi ako openpli. co sa tyka aj nastaveni napriklad.
aj ked podiel ma na tom asi aj predinstalovanie uz od predajcu (vyssie spomenuty eshop, nechcem robit reklamu). je mozne, ze mnoho pluginov a nastaveni je uz vlozenych oproti cistemu systemu. ten som neskusal.
za mna zatial pomer cena/vykon vyborne.
VU+ Solo 2 - BH 2.x img + E-85 multifocus - 0.8W/13E/19.2E/23.5E ... AB Cryptobox 550HD ...
bubakk
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 13.květen 2008 - 13:06
satelitni prijimac: VU+ ZERO4K

Re: Amiko Viper Combo HDD

Příspěvek od bubakk »

Chtěl jsem levný linux , nahradu za dosluhující arivku a koupil jsem i kvuli dvb-t2 tuneru a pomeřu výkon/cena tohle combo amiko , nakonfigurovaný od prodejce s openATV , upravil jsem si settingy a nastavení . Vše funguje svižně , když jsem zkoušel funkci červené tlačítko Hbbtv tak u programů ct mi to nenačetlo ivysílaní a přijímači chvíli trvalo než se vrátil do režimu sledování programů a přepínání , u primy a novy vcelk ok ,nenašel jsem zatím jak , případně co aktualizovat , zatím se linux pořád učím , ještě postřeh k dálkovému ovladači tlačitka se musí více přimáčknout .
Naposledy upravil(a) bubakk dne 04.leden 2019 - 9:45, celkem upraveno 1 x.
VU+Zero4K Amiko Viper Combo HDD G.I. Xpeed LX2
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Amiko Viper Combo HDD

Příspěvek od liquere »

Tie creva budu aj v inych krabiciach,len pre ine trhy.O nic lepsie ani horsie,kazdy nepotrebuje delo alebo bager.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Amiko Viper Combo HDD

Příspěvek od peter54 »

Porovnanie s formuler f4 turbo.
Rozdiel - moznost zabudovania HDD, nema externy snimac pre dialkove ovladanie a drziak za televizor ani av vystup.
Cena hovori v prospech amika.
F4Turbo ma mozno lepsiu podporu, ale to som neskumal.
Pre velku cast pouzivatelov identicke boxy.
Kontakt v profile cez www.
dugi00
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 14
Registrován: 08.prosinec 2008 - 21:40
satelitni prijimac: Prismcube Ruby
Bydliště: niekde od prešova

Re: Amiko Viper Combo HDD

Příspěvek od dugi00 »

Po stlačeni modreho tlačidla mate ponuku online aktualizacia použivajte ho raz za par dni natiahne vam to nove aktualizacie nebujte sa priimaču sa nič nestane len doda mu nove upravy a je svižnejsi rychlejsie botuje je tam toho viacej stači spustiť raz tyždene po stiahnuti len potvrdiť ok reštartne sa a ide v pohode ďalej
DM 8000HD Prismcube Ruby Opticum 9500HD
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“