Problém EPG na Skylinku

Moderátoři: EnoSat, Steiner, toprun, Farell

lubko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 16.červen 2008 - 9:31
satelitni prijimac: VU+Solo2
Bydliště: Soblahov

Problém EPG na Skylinku

Příspěvek od lubko »

Už viacero mesiacov má Skylink problém s EPG. Vedia o tom, vraj to riešia s externým dodávateľom ale fyzicky sa nič nedeje. Popis: EPG u niektorých staníc nie je kompletné na 7 dní, niekedy chýbajú posledné dni, niekedy chýba časť dňa alebo aj celý deň. Keď to blbne nepomáha ani EPG refresh ani polhodinové načítanie. Dnes mi bolo na zákazníckej linke zase prisľúbené že technici na tom pracujú a ak to urobia dajú mi vedieť. Takže ak k predajcovi príde zákazník že mu predal šmejd a nefunguje mu EPG, tak chyba nie je v prístroji ani v softe ale u Skylinku. Na moju požiadavku aby info o tomto probléme dali aspoň svojim dílerom a predajcom po ich prihlásení do Skylink systému nereagovali. Môjho predajcu to stálo týždeň špekulácií, mňa 30 Eur a mysleli sme že to EPG refresh opraví. Z pôvodného nastavenia som upravoval až na 600 sekúnd, a ani nahrávanie 30 min. z každého tp nepomohlo.
Rozoberané to bolo tu: https://www.parabola.cz/forum/topic-98377/
A ešte aj nezávisle tu: https://www.parabola.cz/forum/topic-98585/
VU+Solo2 1TB+poz+tiahlo/d140 +fix d80 A23
VU+Solo2 1TB+fix d80 A23,
VU+Solo2 500GB+fix d80 A23,
SirMax
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 53
Registrován: 18.září 2017 - 8:44
satelitni prijimac: VU+ Duo2, QVIART Lunix 4K

Re: Problém EPG na Skylinku

Příspěvek od SirMax »

EPG na 7 dní je aktuálně pouze u kanálů České televize a Barrandova, zde také trvá načtení kompletního EPG do 2 minut. U ostatních stanic je na 6 dní, a pokud něco opomenou tak i méně (dnes, v pondělí, např. u Nova 2 a Prima ZOOM zůstalo EPG ve stavu z neděle a je tedy pouze na 5 dnů). Podle mých informací, požadavky na konkrétní vady EPG (chybějící číslování a názvy epizod u seriálů a dokumentů ; čeština ; menší počet dnů EPG atd.) byly zaslány na kompetentní místa. Co se týká špatného načítání EPG, tak problém trvá už od jara, kdy se "díry" v EPG objevovaly každý den i u dat, která byla načtena předchozí den. Nyní pozoruji, že dříve načtené EPG zůstává celé a dočítá se pouze další den, což nyní trvá tak 1-3 hodiny. Problém je, když je potřeba načíst EPG znovu celé např. po smazání mezipaměti z disku - to mi minulý týden trvalo tak 6 hodin, než bylo vše načtené komplet.
VU+ Duo2, QVIART Lunix 4K
Uživatelský avatar
1801
Odborník
Odborník
Příspěvky: 336
Registrován: 01.listopad 2007 - 15:30
satelitni prijimac: DM 920

Re: Problém EPG na Skylinku

Příspěvek od 1801 »

ať jdou někam, za tak dlouho dobu to nejsou schopny vyřešit, třeba Eurosport 2 má v EPG pěkné nesmysli, třeba že budou dávat Bundesligu
Dreambox DM 920 1x Triple MultiStream DVB-S2X/DVB-T2/DVB-C
1x parabola Tele System 109x99cm multifeed 23,5°E+19,2°E+16°E+13°E LNB Inverto Black MultiConnect
1x parabola Gibertini 102x95cm motor Stab HH120 LNB Inverto Black Ultra
relé Spaun SUR 211 F, TV Sony Bravia KDL-48W605B
AwayFromKeyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 25.květen 2017 - 16:02

Re: Problém EPG na Skylinku

Příspěvek od AwayFromKeyboard »

Stiahnite si plugin EPG-Refresh a nechajte si oskenovat kazdu noc v case neaktivity svoj zoznam kanalov (kompletny balik). Algoritmus pluginu samozrejme poprepina vsetky transpondery, ale nie aj tie ktore sa opakuju - laicky povedane: ked uz bol transponder raz prepnuty resp. konkretny kanal, tak sa znova uz neprepne a pokracuje sa na dalsi transponder, takze to netrva tak dlho. Nastavte si cas trvania prepnuteho kanalu (transpondera) na 2 minuty. A mate po problemoch.

Vzhladom na to ze EPG-Refresh plugin nie je mozne nastavit tiez na spustenie raz za 3 dni, ale musi sa spustit kazdy den, tak mozte pouzit aj simple python script od mojho kolegu - https://github.com/s3n0/e2scripts/blob/ ... refresh.py , kde si najprv musite upravit cestu k vasmu userbouquet suboru a potom tento python script pridat do planovaca CRON.
lubko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 16.červen 2008 - 9:31
satelitni prijimac: VU+Solo2
Bydliště: Soblahov

Re: Problém EPG na Skylinku

Příspěvek od lubko »

AwayFromKeyboard píše:Stiahnite si plugin EPG-Refresh a nechajte si oskenovat kazdu noc v case neaktivity svoj zoznam kanalov (kompletny balik). Algoritmus pluginu samozrejme poprepina vsetky transpondery, ale nie aj tie ktore sa opakuju - laicky povedane: ked uz bol transponder raz prepnuty resp. konkretny kanal, tak sa znova uz neprepne a pokracuje sa na dalsi transponder, takze to netrva tak dlho. Nastavte si cas trvania prepnuteho kanalu (transpondera) na 2 minuty. A mate po problemoch.

Vzhladom na to ze EPG-Refresh plugin nie je mozne nastavit tiez na spustenie raz za 3 dni, ale musi sa spustit kazdy den, tak mozte pouzit aj simple python script od mojho kolegu - https://github.com/s3n0/e2scripts/blob/ ... refresh.py , kde si najprv musite upravit cestu k vasmu userbouquet suboru a potom tento python script pridat do planovaca CRON.
Asi si nečítal môj popis, refresh som natiahol na 10 minút a k tomu som spúšťal aj nahrávanie 20 min. z každého TP a EPG nebolo v poriadku. Možno máš jeden z unikátnych prístrojov ktoré tento problém s EPG nemajú.
Ak je u mňa v EPG chyba tak sa stane že ani v priebehu dňa pri zmenách tp sa nenačíta žiadna zmena, stalo sa mi že mi načítalo nedeľu a zmazalo sobotu.
VU+Solo2 1TB+poz+tiahlo/d140 +fix d80 A23
VU+Solo2 1TB+fix d80 A23,
VU+Solo2 500GB+fix d80 A23,
SirMax
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 53
Registrován: 18.září 2017 - 8:44
satelitni prijimac: VU+ Duo2, QVIART Lunix 4K

Re: Problém EPG na Skylinku

Příspěvek od SirMax »

AwayFromKeyboard píše:Stiahnite si plugin EPG-Refresh a nechajte si oskenovat kazdu noc v case neaktivity svoj zoznam kanalov (kompletny balik). Algoritmus pluginu samozrejme poprepina vsetky transpondery, ale nie aj tie ktore sa opakuju - laicky povedane: ked uz bol transponder raz prepnuty resp. konkretny kanal, tak sa znova uz neprepne a pokracuje sa na dalsi transponder, takze to netrva tak dlho. Nastavte si cas trvania prepnuteho kanalu (transpondera) na 2 minuty. A mate po problemoch.

Vzhladom na to ze EPG-Refresh plugin nie je mozne nastavit tiez na spustenie raz za 3 dni, ale musi sa spustit kazdy den, tak mozte pouzit aj simple python script od mojho kolegu - https://github.com/s3n0/e2scripts/blob/ ... refresh.py , kde si najprv musite upravit cestu k vasmu userbouquet suboru a potom tento python script pridat do planovaca CRON.
V tomto konkrétním případě EPG refresh nepomáhá, jedině, že by byl nastavený tak na 2-3 hodiny. EPG refresh stačí na ČT (aktualizace EPG na další den cca po 3. ráno) a Barrandov (nejlépe po 9. hodině ráno). U Ostatních kanálů se EPG načítá i když jsou na jiném TP, takže by teoreticky stačilo nahrávat několik hodin jeden TP.
VU+ Duo2, QVIART Lunix 4K
lubko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 16.červen 2008 - 9:31
satelitni prijimac: VU+Solo2
Bydliště: Soblahov

Re: Problém EPG na Skylinku

Příspěvek od lubko »

SirMax píše: V tomto konkrétním případě EPG refresh nepomáhá, jedině, že by byl nastavený tak na 2-3 hodiny. EPG refresh stačí na ČT (aktualizace EPG na další den cca po 3. ráno) a Barrandov (nejlépe po 9. hodině ráno). U Ostatních kanálů se EPG načítá i když jsou na jiném TP, takže by teoreticky stačilo nahrávat několik hodin jeden TP.
Tak to teda nestačilo. V nedeľu som mal EPG refresh nastavený na 10 minút a nahrával som STV 2 od 00:05 do 08:00 a chýbali dáta v EPG na Nove, Prime, JoJ Family, Viasat History, Spectrum...
VU+Solo2 1TB+poz+tiahlo/d140 +fix d80 A23
VU+Solo2 1TB+fix d80 A23,
VU+Solo2 500GB+fix d80 A23,
AwayFromKeyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 25.květen 2017 - 16:02

Re: Problém EPG na Skylinku

Příspěvek od AwayFromKeyboard »

Neviem fakt, ja tieto problemy nemam. Ani u rodicov tento problem so zaostavajucimi EPG nieje (Skylink - zakladny balik). Mozno to je problem formatovania ramcu s EPG datami v satelitnom streame od Skylinku a niektore set top boxy ho nevedia spravne parseovat. Ale to len tak hadam do prazda :-D.
SirMax
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 53
Registrován: 18.září 2017 - 8:44
satelitni prijimac: VU+ Duo2, QVIART Lunix 4K

Re: Problém EPG na Skylinku

Příspěvek od SirMax »

Včera jsem obdržel od Skylinku informaci, že bylo upraveno načítání EPG, aby bylo rychlejší. Za sebe musím konstatovat, že to asi o něco lepší je.
VU+ Duo2, QVIART Lunix 4K
vinne2
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 64
Registrován: 25.červenec 2010 - 22:00

Re: Problém EPG na Skylinku

Příspěvek od vinne2 »

EPG ted u Skylink je opravdu na zlost. Tez se mi tam objevuji nesmyslne porady, ktere vubec nevysilaji a jeste hure je snad jejich “novy” popis poradu jako treba u poradu F1 - nepatricny popis co je F1, ale jestli jde o zaznam treninku, kvalifikace nebo zivy prenos tam chybi. To same pozoruji u NFL, tedy jde o Sport 1 a Sport 2. Pokud byla vysilana serie Hard Knocks, tak vetsinou chybel v EPG popis o jaky dil se jedna a s ohledem na nekolikatere opakovani, tak to byl jeden velky gulas. :(
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Problém EPG na Skylinku

Příspěvek od mmiriboy »

Ale pokiaľ viem, samotný Skylink primárne nerieši obsah EPG. Na to je iná externá firma.
:)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém EPG na Skylinku

Příspěvek od EnoSat »

Vsak platite servisny poplatok, tak si narokujte vratenie poplatku za nekvalitny poskytnuty servis.
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
lubko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 16.červen 2008 - 9:31
satelitni prijimac: VU+Solo2
Bydliště: Soblahov

Re: Problém EPG na Skylinku

Příspěvek od lubko »

Čosi už zlepšili. Verejnoprávne STV1 a 2, CT 1,2 a art sú v poriadku, nechýba nič a aj nedeľa je komplet. Komerčné Markíza, Joj,Nova, Prima vrátane HD podkanálov vyzerajú ako komplet, ale len do soboty cca 05:00. Rovnako Viastat H, Spectrum,HGC sú len do soboty 05:00. Problém ostal u Film+, ktorý mal síce aj sobotu ale medzera je medzi Št 05:50 a Pia 08:00.
VU+Solo2 1TB+poz+tiahlo/d140 +fix d80 A23
VU+Solo2 1TB+fix d80 A23,
VU+Solo2 500GB+fix d80 A23,
SirMax
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 53
Registrován: 18.září 2017 - 8:44
satelitni prijimac: VU+ Duo2, QVIART Lunix 4K

Re: Problém EPG na Skylinku

Příspěvek od SirMax »

lubko píše:Čosi už zlepšili. Verejnoprávne STV1 a 2, CT 1,2 a art sú v poriadku, nechýba nič a aj nedeľa je komplet. Komerčné Markíza, Joj,Nova, Prima vrátane HD podkanálov vyzerajú ako komplet, ale len do soboty cca 05:00. Rovnako Viastat H, Spectrum,HGC sú len do soboty 05:00. Problém ostal u Film+, ktorý mal síce aj sobotu ale medzera je medzi Št 05:50 a Pia 08:00.
EPG včetně celé neděle - kanály ČT, Barrandov, STV, TV WAR
EPG do něděle 5:00 - Film+, Filmbox Plus, Filmbox Premium, Film Europe HD, Animal Planet CZ
cca vše ostatní má EPG do soboty 5:00, tak jako včera (některé kanály mají i kratší EPG)
VU+ Duo2, QVIART Lunix 4K
lubko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 16.červen 2008 - 9:31
satelitni prijimac: VU+Solo2
Bydliště: Soblahov

Re: Problém EPG na Skylinku

Příspěvek od lubko »

Včera som pozeral niektoré neverejnoprávne a zdá sa že zvýšili EPG z 5 na 6 dní.
VU+Solo2 1TB+poz+tiahlo/d140 +fix d80 A23
VU+Solo2 1TB+fix d80 A23,
VU+Solo2 500GB+fix d80 A23,
SirMax
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 53
Registrován: 18.září 2017 - 8:44
satelitni prijimac: VU+ Duo2, QVIART Lunix 4K

Re: Problém EPG na Skylinku

Příspěvek od SirMax »

Dnes opět zůstalo EPG stejné jako včera (do úterý 1.10. 5:00). Pouze TP 12129 (Film+ atd.) je do středy 2.10. 5:00. Samozřejmě Česká televize, Barrandov, STV je jako vždy v pořádku na 7 dní.
VU+ Duo2, QVIART Lunix 4K
lubko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 16.červen 2008 - 9:31
satelitni prijimac: VU+Solo2
Bydliště: Soblahov

Re: Problém EPG na Skylinku

Příspěvek od lubko »

Dnes cca 10:00 EPG na všetkých mnou sledovaných staniciach bolo v poriadku do pondelka cca 03:00, okrem JOJ Family kde chýbala komplet so a ne. Zdá sa že už konečne to dobre riešia.
VU+Solo2 1TB+poz+tiahlo/d140 +fix d80 A23
VU+Solo2 1TB+fix d80 A23,
VU+Solo2 500GB+fix d80 A23,
lubko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 16.červen 2008 - 9:31
satelitni prijimac: VU+Solo2
Bydliště: Soblahov

Re: Problém EPG na Skylinku

Příspěvek od lubko »

Zdá sa mi že je to už opravené. Na všetkých mnou sledovaných kanáloch som chybu už 2 týždne nenašiel.
VU+Solo2 1TB+poz+tiahlo/d140 +fix d80 A23
VU+Solo2 1TB+fix d80 A23,
VU+Solo2 500GB+fix d80 A23,
lubko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 16.červen 2008 - 9:31
satelitni prijimac: VU+Solo2
Bydliště: Soblahov

Re: Problém EPG na Skylinku

Příspěvek od lubko »

A je to možno späť. Neviem či z dôvodu zmeny času ale v nedeľu predpoludním chýbala na niektorých programoch sobota a nedeľa.
VU+Solo2 1TB+poz+tiahlo/d140 +fix d80 A23
VU+Solo2 1TB+fix d80 A23,
VU+Solo2 500GB+fix d80 A23,
SirMax
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 53
Registrován: 18.září 2017 - 8:44
satelitni prijimac: VU+ Duo2, QVIART Lunix 4K

Re: Problém EPG na Skylinku

Příspěvek od SirMax »

Toto jsem registroval pouze u Prima +1 HD, tam nebylo nic od středy dál. V pondělí tam dodali čtvrtek a včera už tam bylo vše. Včera chyběl poslední den u Prima MAX HD. Myslím si, že zoodpovědná firma nedodala EPG data Skylinku.
VU+ Duo2, QVIART Lunix 4K
Odpovědět

Zpět na „Skylink, Antena+“