Optibox Anaconda

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, lacoland, Duce

Odpovědět
Uživatelský avatar
Milos999
Odborník
Odborník
Příspěvky: 385
Registrován: 14.červen 2006 - 8:38

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od Milos999 »

mik3333 píše:Doplnim moju skusenost s novym fw verzia 2.10.52
- pri spusteni nahravania primac zamrzol
- nahral som fw podla navodu Milos999 z predchadzajucej strany a problem s nahravanim sa čiastočne vyriešil - nahravat sa da ale iba jeden program. Ked som dal nahravat dalsi program na rovnakom transpondery tak primac stuhol - zostalo na obrazovke svietit "Priprava na nahravanie"
- dalsi problem s novym fw je ze sa nedostanem cez siet na HDD v primaci - v primaci mam v zadnom USB pripojeny externy NTFS 1TB disk. S fw 2.10.29 bez problemov USB namapujem ako sietovy disk a mozem kopirovat z PC do HDD bez toho aby som disk pripajal k pocitacu.
Vyskusaj pripojit nejaky iny externy disk alebo vacsi usb kluc... Inak sietovy disk fw 2.10.52 mne nacita a detekuje bezproblemou ako v notebooku cez wifi tak aj ako externy v sieti !!!

Zaujimave... Ak Ti bude robit stale nejake problemy tak si vsetko zalohuj myslim setting pluginy a pod. A zmaz vsetko programom HDcleaner potom nahraj fw aky je podla Teba najstabilnejsi a nerobi Ti problemy cez kabel RS232 programom Porter a potom si cez RCC 2.30 ponahravaj pluginy a nakoniec aj setting...
Zgemma H9 Combo, + WDC WD64 640 gb Scorpio Blue Multiboot: STARTUP_1 az 4: PKT Hyperion 8,PurE2 v6.3,OpenESI 9.0,OpenHDF 6.4, Parabola offset 85 cm, motor Powertech DG 380S speedy, IBU Twin + 42" LCD 3D TV LG LW 4500
Obrázek
Xonik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 10.září 2009 - 5:27

Änaconda pluginy

Příspěvek od Xonik »

Netušíte někdo jestli se dá v Anacondě nastavit že některé programy jedou normálně z karty která je v přijímači a druhá polovina ze stejné družice od stejného poskytovatele jede například přes cardshara.tv ? Zkrátka mi jde o rozdělení jeden plugin něco a druhý plugin něco jiného.
Předem děkuji za odpověďi.
Uživatelský avatar
Herkules
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 155
Registrován: 14.srpen 2008 - 18:47

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od Herkules »

Snažil som sa vyčistiť anacondu programom hbclean ale nejako sa na ňu nedokážem pripojiť. Vypnem prijímač, pripojím kábel na rs232, spustím program a zapnem prijímač. Ten nabehne akoby nič a keď stlačím com1 pripojiť tak mi vypíše chybu 5. Netreba držať nejaké tlačidlo aj na anaconde pri zapnutí? Kábel a všetko ostatné je v poriadku lebo to používam pri iných veciach.
Octagon SF8008(oscam11704)
Iqon Force1 (Doscam v0,25)

Optibox Anaconda HD (l6.27, 2.12.15, oscam 5554)

Cryptobox 500HD
Skylink ICE, Skylink Irdeto, RTVS, motor SG2100 usals
Noro C
Odborník
Odborník
Příspěvky: 308
Registrován: 01.leden 2010 - 11:17

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od Noro C »

Ide to jednym pluginom a vola sa oscam, prestuduj si samotnu sekciu o oscame tam by to malo byt vsetko popisane
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od helix26 »

Herkules píše:Snažil som sa vyčistiť anacondu programom hbclean ale nejako sa na ňu nedokážem pripojiť. Vypnem prijímač, pripojím kábel na rs232, spustím program a zapnem prijímač. Ten nabehne akoby nič a keď stlačím com1 pripojiť tak mi vypíše chybu 5. Netreba držať nejaké tlačidlo aj na anaconde pri zapnutí? Kábel a všetko ostatné je v poriadku lebo to používam pri iných veciach.
aky kabel RS232 pouzivas ? musi byt krizeny kabel to znamena Tx->Rx a Rx>Tx
pouzil si tento postup ?
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?p=359837#p359837
nic netreba drzat anaconda najprv skontroluje RS232 az potom bootuje z vnutornej pameti
Uživatelský avatar
Herkules
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 155
Registrován: 14.srpen 2008 - 18:47

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od Herkules »

Kábel mám samozrejme krížený. Ako som už písal tam problém nebude. Požívam ho na prehrávanie fw aj v iných prijímačoch a väčšinou je stále pripojený k openboxu 810 kvoli zdieľaniu. Skôr by som to typoval na chybu v programe lebo mi nechce otvoriť com port. Skúsim stiahnuť niekde inde.
Octagon SF8008(oscam11704)
Iqon Force1 (Doscam v0,25)

Optibox Anaconda HD (l6.27, 2.12.15, oscam 5554)

Cryptobox 500HD
Skylink ICE, Skylink Irdeto, RTVS, motor SG2100 usals
Noro C
Odborník
Odborník
Příspěvky: 308
Registrován: 01.leden 2010 - 11:17

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od Noro C »

,
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od helix26 »

Herkules píše:Kábel mám samozrejme krížený. Ako som už písal tam problém nebude. Požívam ho na prehrávanie fw aj v iných prijímačoch a väčšinou je stále pripojený k openboxu 810 kvoli zdieľaniu. Skôr by som to typoval na chybu v programe lebo mi nechce otvoriť com port. Skúsim stiahnuť niekde inde.
ten program je odskusany osobne som ho pouzil akurat ho treba spustit skor ako zapnes anacondu ... anaconda pri zapnuti nabootoje loaderom z RS232 ale pokial ti nechce otvorit COM port tak moze byt problem aj vo windows bolo by fajn skontrolovat ci mas COM porty v spravcovi zariadeni ... ak tak posli SS
Naposledy upravil(a) helix26 dne 10.červen 2012 - 10:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
plesi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 213
Registrován: 16.květen 2009 - 18:51
satelitni prijimac: nic staleho...
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od plesi »

... mozna program spustit jako spravce a nastavit kompatibilitu s windows.
out of order...
Uživatelský avatar
Herkules
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 155
Registrován: 14.srpen 2008 - 18:47

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od Herkules »

Ďakujem všetkým za rady. Problém je vyriešený. Zabudol som že na pozadí mi beží iný program ktorý tiež využíva com1 a preto sa k nemu nemohol dostať hdclean. Už to funguje :smoke:
Octagon SF8008(oscam11704)
Iqon Force1 (Doscam v0,25)

Optibox Anaconda HD (l6.27, 2.12.15, oscam 5554)

Cryptobox 500HD
Skylink ICE, Skylink Irdeto, RTVS, motor SG2100 usals
Uživatelský avatar
Milos999
Odborník
Odborník
Příspěvky: 385
Registrován: 14.červen 2006 - 8:38

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od Milos999 »

to helix26

fw 2.10.52 odrazu nenahrava na usb ani na ext. disk ??? Vyskusal som asi 3 ext. disky a asi 4 usb kluce !!! Vzdy Anaconda zamrzne na hlaske "Pripravuje nahravani" pomoze len reset !!! Robi to aj Tebe ??? Dufam, ze vyjde fw 2.10.54 cim skor aj s tym fixom...
Zgemma H9 Combo, + WDC WD64 640 gb Scorpio Blue Multiboot: STARTUP_1 az 4: PKT Hyperion 8,PurE2 v6.3,OpenESI 9.0,OpenHDF 6.4, Parabola offset 85 cm, motor Powertech DG 380S speedy, IBU Twin + 42" LCD 3D TV LG LW 4500
Obrázek
trezor
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 14.únor 2012 - 17:44
satelitni prijimac: Optibox Anaconda
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od trezor »

Takze Optibox kopíruje verzie FW aj s chybami len ich vydáva o týždne neskôr. :lol:

Iné spoločnosti už vydali dávno opravené FW.
Optibox Anaconda, FW Octagon SF 1008SE+ 2.11.77, MCAS 4.9.2013, Skylink IRDETO, Astra 19.2° a 23.5°
Uživatelský avatar
Milos999
Odborník
Odborník
Příspěvky: 385
Registrován: 14.červen 2006 - 8:38

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od Milos999 »

Uz aj DVB titulky hapraju vo fw 2.10.54 ??? na Cinemaxe - skylink mi nechce nacitat dvb-titulky cz !!! Ine kanali idu o.k. napr. History Ch alebo Discovery...
Ma s tym niekto podobny problem ???
Zgemma H9 Combo, + WDC WD64 640 gb Scorpio Blue Multiboot: STARTUP_1 az 4: PKT Hyperion 8,PurE2 v6.3,OpenESI 9.0,OpenHDF 6.4, Parabola offset 85 cm, motor Powertech DG 380S speedy, IBU Twin + 42" LCD 3D TV LG LW 4500
Obrázek
chorchoj
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 27.leden 2009 - 20:29

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od chorchoj »

Pro některé značky vydán ještě novější FW 2.10.57 s datem 8.6.2012.
Tak doufám, že se i Optibox inspiruje.
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od helix26 »

Milos999 píše:to helix26

fw 2.10.52 odrazu nenahrava na usb ani na ext. disk ??? Vyskusal som asi 3 ext. disky a asi 4 usb kluce !!! Vzdy Anaconda zamrzne na hlaske "Pripravuje nahravani" pomoze len reset !!! Robi to aj Tebe ??? Dufam, ze vyjde fw 2.10.54 cim skor aj s tym fixom...
skusil som to anaconda zatuhla s hlaskou "pripravuje sa nahravanie" nasledne som ju pomocou dialkoveho vypol a nastartovala ako z hlbokeho standby a potom som ked som po tomto restarte skusil nahravanie tak uz bolo vsetko OK nahraval som tri programy a stvrty pozeral ked som povypinal nahravania tak mi prestal MCAS dekodovat a zase tvrdy restart stacilo aj dialkovym ... cize je tam problem ale po restarte to funguje nahravl som na USB kluc FAT32
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od helix26 »

Milos999 píše:Uz aj DVB titulky hapraju vo fw 2.10.54 ??? na Cinemaxe - skylink mi nechce nacitat dvb-titulky cz !!! Ine kanali idu o.k. napr. History Ch alebo Discovery...
Ma s tym niekto podobny problem ???
myslis asi fw 2.10.52 ... mam cslink cryptoworks kartu a tam titulky mi na cinemaxe idu akurat som to kontroloval na filme tenisky
edit:
milos vyzera to ze titulky vynechavaju dnes som si to vsimol pri dlhsom pozerani
kennik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 12.duben 2012 - 20:03

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od kennik »

Cafte, neviete mi niekto poradit, v com prehram nahravky z Anacondy na OS X..? Skusal som VLC player, ale nic.. otvori subor, dam play a nic sa nedeje.. je mozne, ze mi chyba nejaky kodek..?

:thankyou:
Noro C
Odborník
Odborník
Příspěvky: 308
Registrován: 01.leden 2010 - 11:17

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od Noro C »

http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... start=1900
Tu sa o tom pisalo skus si to precitat \:D/
jacky035
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 15.leden 2011 - 10:47

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od jacky035 »

kennik píše:Cafte, neviete mi niekto poradit, v com prehram nahravky z Anacondy na OS X..? Skusal som VLC player, ale nic.. otvori subor, dam play a nic sa nedeje.. je mozne, ze mi chyba nejaky kodek..?

:thankyou:
Media Player Clasic
kennik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 12.duben 2012 - 20:03

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od kennik »

dik, ale asi ste prehliadli, ze to chcem prehrat na OS X, cize na Macu.. a media player classic na mac som nenasiel a podla reakcii na forach ani neexistuje..
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“