Visiosat Big-Bisat 4

Priestor na dotazy a diskusiu, prosby o rady a skúsenosti pri kúpe novej satelitnej a podobnej techniky
a vecí kolem /aj nehmotných ako sú operátori : )

Moderátoři: EnoSat, Steiner, cityglam1

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tami
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 30.září 2009 - 22:33

Visiosat Big-Bisat 4

Příspěvek od Tami »

Zvažujem kúpu uvedenej paraboly. Máte ju niekto, ako to je z krajnými pozíciami? plánujem 8 x LNB 28,2 E 23,5 E 19,2 E asi 16 E 13 E 4,8 E 0,8 W 5W nie sú výpadky pri silnejšom vetre? Bývam v oblasti kde to duje. Aké LNB používate? A možno do správy alebo aj sem na web by pomohli aj nejaké foto. Ďakujem
skyjet
Odborník
Odborník
Příspěvky: 378
Registrován: 10.listopad 2007 - 20:25

Re: Visiosat Big-Bisat 4

Příspěvek od skyjet »

Mám ju asi 9 rokov a nemôžem na ňu povedať nič zlé. Mám na nej 51.5E, 39E, 28.2E, 23.5E, 19.2E, 16E, 13E, 4.9E a 0,8W. Stačí aj na tie slabé antikácke transpondéry na 16E - signál je okolo 9dB (nie je to nič extra, no vypadáva to len za naozaj veľmi zlého počasia alebo búrky). Konvertory mám rôzne od Inverto Black ultra až po "čo sa povaľovalo doma". Na príjem 19.2E + 16E + 13E potrebuješ konvertory s úzkym hrdlom a rovnako aj držiaky konvertorov na tento rozostup.
Hrubé nastavenie antény je vďaka aplikácii v telefónu jednoduché, no presné nastavenie chce pochopiteľne čas. Samotná anténa je pevná a poriadne ťažká nie je s ňou problém ani pri silnom vetre. Mám ju na streche, kde je vystavená "všetkým živlom".
Naposledy upravil(a) skyjet dne 07.únor 2022 - 12:46, celkem upraveno 1 x.
Info o ArchívCZSK a kde hľadať pomoc nájdete v README na githube
K dispozícii je WIKI s popisom funkcií ArchivCZSK a aktuálnom postupe na inštaláciu.

! NA TOMTO FÓRE NIE SOM AKTÍVNY !
Megadeth
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 19.únor 2021 - 22:06

Re: Visiosat Big-Bisat 4

Příspěvek od Megadeth »

No veru je paradna parabolka ,treba kupit pokial su este na sklade pretoze firma skoncila. A myslim ze Ti uz ani aplikacia
nefunguje v telefone online podpora skoncila.No tak uvidime ci sa niekto podujme v pokracovani.
Odpovědět

Zpět na „Poradna pri nákupe ... ??? ... >>> ... :-)“