Aky android box kupit

Priestor na dotazy a diskusiu, prosby o rady a skúsenosti pri kúpe novej satelitnej a podobnej techniky
a vecí kolem /aj nehmotných ako sú operátori : )

Moderátoři: EnoSat, Steiner, cityglam1

vauvauvau
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 105
Registrován: 17.duben 2017 - 11:35

Re: Aky android box kupit

Příspěvek od vauvauvau »

kodi na enigme nejde az tak ok, kodi funguje najlepsie na systemoch coreelec...

kludne mozes dat dve nokie 8000 vedla seba s tou istou verziou droidu a jednej bude hrabat a druhej nie, takto to skratka je a presne ako je hore spomenute - neplati ze viac penazi zaruci lepsi chod, s droidom je to vzdy loteria
Uživatelský avatar
adas
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 23.květen 2021 - 13:44

Re: Aky android box kupit

Příspěvek od adas »

Pak tady mamy jeste OS 32 a 64bit, ale o to snad psat nemusim.

Cau Adas
JaBur
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 19.září 2023 - 15:26

Re: Aky android box kupit

Příspěvek od JaBur »

vauvauvau Veď ja netvrdím, že to tak nie je.
A v podstate s tebou súhlasím.
Uživatelský avatar
adas
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 23.květen 2021 - 13:44

Re: Aky android box kupit

Příspěvek od adas »

Hledej neco s AV1 aby nebyl problem
Amlogic s905x5 uz se blizi :D
Cau Adas
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 26.září 2023 - 19:20, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix LINK
JaBur
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 19.září 2023 - 15:26

Re: Aky android box kupit

Příspěvek od JaBur »

Teraz kto ma hladat? Ja?
A Netflix? To je co?
A ak bude cokolvek aktualne tak sa prisposobim. Naco hasit co ma zatial nepali.
r3ady
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 72
Registrován: 30.leden 2007 - 19:52

Re: Aky android box kupit

Příspěvek od r3ady »

včera mi došel zde spomínaný mecool km 7 plus, kupován v číně po aplikaci slev za necelých 1400. zařízení je malé jak krabička od cigaret, zatím jede jak má bez jakýchkoli záseků.
z výroby nahozené apky všech velkých providerů i s 4k certifikací, dle recenzí to zvládá i bezproblémový chod českých providerů, umí to AV1 kodek, takže je to připravené na budoucnost.
systém rychlý, ve srovnání s philips androidem v tv z roku 2016 ( který u dětí v pokoji nahrazuje) až kosmicky rychlý :D
mírné výhrady bych měl k novému google tv systému, android tv mi přišel uživatelsky přívětivější.
doinstalovaných pár oblíbených android aplikací z google play i z neznámých zdrojů, po jejich instalaci zbývá 9gb místa, vzhledem k tomu že se ted už vše streamuje tak je to pro mě dostatečná kapacita do budoucna :D
vše bez obav z virů, když jsme u těch virů tak mi nejsou jasné obavy některých z vás zde, co si ten vir na krabičce za pár kaček veme ? bankovnictví tam nikdo nemá, naasociované google platby normální člověk také ne (strojek v menu zabezpečení nabízí jejich blokaci, připadně ochranu plateb pinem), případný vir tam v podstatě nemůže způsobit žádnou škodu, nehledě na to že jsem různých androidích aplikací vyzkoušel za posledních 10 let stovky různě "upravených" a nikdy jsem se s virem na androidu nesetkal

za mě tedy tento strojek ano :) není to hw špička, ale úkol konzumaci multimediálního obsahu plní dokonale :)
vauvauvau
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 105
Registrován: 17.duben 2017 - 11:35

Re: Aky android box kupit

Příspěvek od vauvauvau »

iba chcem poznamenat k av1 - ak box obsahuje kompatbl av1 je to skor iba taka ficurka na zakaznika a realne vyuzitie tu nie je a uz vobec sa neda spoliehat na to ze som pripraveny na buducnost, lebo iptv presli na hevc len nedavno a aj to nie vsetky a v x265 to pobezi este veeelmi dlho lebo kupovat hw ktory im to bude stlacat do av1 je pre nich totalne nevyhodny a kym sa to stane tak podpora na tych boxoch bude prec
r3ady
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 72
Registrován: 30.leden 2007 - 19:52

Re: Aky android box kupit

Příspěvek od r3ady »

pustil jsem na tom nějaké 4k youtube videa a při zobrazení podrobností půlka z nich jela v av1 takže to není jen fičurka, a pokud si něco zjistíš o AV1 tak budeš vědět že při menším datovém toku poskytuje mnohem ostřejší obraz a to i při zapauzovaném videu, takže si dovolím tvrdit že je to budoucnost streamů, zatím je to příliš nové a je málo zařízení které ho zvládnou aby z toho byl rázem mainstream, dokonce ani opěvovaný král strojků nvidia shield ho neumí ...
pro mě to byl jeden z hlavních důvodů ke koupi , chtěl jsem certifikaci 4k a aby uměl AV1
strojky bez certifikace 4k jsou jen hračky, které z netflixu a jiných služeb pustí nízkokvalitní mazanice

tak jak h264 je postupně vytlačován h 265, bude v budoucnu vytlačován právě AV1, má k tomu všechny předpoklady ...

co o av1 říká google ?
Formát vyvinula Aliance pro otevřená média, americké neziskové konsorcium sdružující především firmy Amazon, Apple, ARM Holdings, Cisco Systems, Facebook, Google, IBM, Intel, Microsoft, Mozilla Corporation, Netflix a Nvidia, a první vydání je z konce března 2018.
takže o tom že by kodek vyšuměl nemůže být řeč, stojí za ním největší světové firmy :)

pust si nějaké porovnávací video h264 vs h265 vs AV1, a napiš jestli jsi viděl nějaký rozdíl :D
vauvauvau
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 105
Registrován: 17.duben 2017 - 11:35

Re: Aky android box kupit

Příspěvek od vauvauvau »

hovoril som o boxe s vyuzitim iptv a nie o yt, to ze je av1 ok je fakt, hovoril som o tom ze na av1 prejdu iptv urcite nie v kratkej dobe, tod vse
r3ady
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 72
Registrován: 30.leden 2007 - 19:52

Re: Aky android box kupit

Příspěvek od r3ady »

iptv je jasné že na to přeskočí až bude dostatečná penetrace strojků co to budou umět, že to nebude brzy je celkem jasné

u děcek doma na tom jede cca 80% času youtube, zbytek ostatní streamy hlavně netflix ten to prý také používá jak to zjistit nevím, iptv nepoužívají :)
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: Aky android box kupit

Příspěvek od vensan »

vensan píše:Dakujem vsetkym za rady objednal som nakoniec Nokia Streaming Box 8000 no diskusia moze pokracovat ked sa tak slubne rozbehla :)
Mam taky problem nainstaloval som manualne aptoide aleb daily tunes po instalacii apky ju otvorim no po vypnuti boxu uz tieto apky nie su nikde v zozname a neviem ich spustit no po opatovnej instalacii sa box opyta ci chcem z aktualizovat aplikaciu potvrdim a znova ju dokazem spustit no je to blbe.
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
Uživatelský avatar
furko
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 677
Registrován: 21.březen 2006 - 18:57
Bydliště: Strážovské vrchy a okolie

Re: Aky android box kupit

Příspěvek od furko »

Android TV Box X96 X4 8K

S akým firmware vám funguje Skylink live?
V KODY ho ani nenainštaluje preto že chýbajú nejaké knižnice a z obchod play tiež nejde. Viem že ellano má nejakú úpravu ale som sa k nej nedostal. Je tam čistý Android 11.

Coreelec, ATV, Slimbox ?
r3ady
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 72
Registrován: 30.leden 2007 - 19:52

Re: Aky android box kupit

Příspěvek od r3ady »

má ten box widewine DRM licenci ? když jsem pokukoval po tomto typu boxu tak ji neměl (a vyřadil jsem ho z výběru), což by mohl být ten problém, viz co jsem našel v jedné dizkuzi k tématu:

Skylink Live TV nie je kompatibilný s Android zariadeniami, ktoré nemajú certifikovaný operačný systém Android alebo Android TV. Aplikácia Skylink Live TV nie je kompatibilná aj so zariadeniami, ktoré majú tzv. rootnutý operačný systém. Na týchto zariadeniach aplikáciu Skylink Live TV nainštalujete, nebude ale možné si prehrať akýkoľvek obsah.
vauvauvau
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 105
Registrován: 17.duben 2017 - 11:35

Re: Aky android box kupit

Příspěvek od vauvauvau »

vensan píše:
vensan píše:Dakujem vsetkym za rady objednal som nakoniec Nokia Streaming Box 8000 no diskusia moze pokracovat ked sa tak slubne rozbehla :)
Mam taky problem nainstaloval som manualne aptoide aleb daily tunes po instalacii apky ju otvorim no po vypnuti boxu uz tieto apky nie su nikde v zozname a neviem ich spustit no po opatovnej instalacii sa box opyta ci chcem z aktualizovat aplikaciu potvrdim a znova ju dokazem spustit no je to blbe.
na shielde sa to tiez stava, apka je v zozname app, tam ju spustis
Uživatelský avatar
adas
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 23.květen 2021 - 13:44

Re: Aky android box kupit

Příspěvek od adas »

Nemam china box, ale "schovej" root.

Cau Adas
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: Aky android box kupit

Příspěvek od vensan »

vauvauvau píše:
vensan píše:
vensan píše:Dakujem vsetkym za rady objednal som nakoniec Nokia Streaming Box 8000 no diskusia moze pokracovat ked sa tak slubne rozbehla :)
Mam taky problem nainstaloval som manualne aptoide aleb daily tunes po instalacii apky ju otvorim no po vypnuti boxu uz tieto apky nie su nikde v zozname a neviem ich spustit no po opatovnej instalacii sa box opyta ci chcem z aktualizovat aplikaciu potvrdim a znova ju dokazem spustit no je to blbe.
na shielde sa to tiez stava, apka je v zozname app, tam ju spustis
dik medzitym som na to uz prisiel kazdopadne ma hneva ze to nemam v rychlom vybere v dlazdiciach.
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
Uživatelský avatar
furko
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 677
Registrován: 21.březen 2006 - 18:57
Bydliště: Strážovské vrchy a okolie

Re: Aky android box kupit

Příspěvek od furko »

Takže dnes som tam dal poslednú verziu od Slimbox a zatiaľ Skylink live ide ale nie full rozlíšenie.

Ešte skúsim Coreelec ale ten je skôr na KODY robený.
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: Aky android box kupit

Příspěvek od Kasr »

A nie je lepšie používať Skylink v kodi?
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
Uživatelský avatar
furko
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 677
Registrován: 21.březen 2006 - 18:57
Bydliště: Strážovské vrchy a okolie

Re: Aky android box kupit

Příspěvek od furko »

To je možné ale keďže táto Android krabička nemá potrebné certifikáty tak na oficiálne aplikácie je na dve veci ..... Černoty idú bez problémov.

Dokonca aj ANTIK robí problémy.

A tu je zas tá otázka! Je lepšie kúpiť lacnú chujovinu bez podpory ako drahšiu vec s podporou kde nemusím rozmýšľať čo bude?
Odpoveď nech si dá každý sám za seba!
Ja osobne som pre druhú možnosť.
r3ady
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 72
Registrován: 30.leden 2007 - 19:52

Re: Aky android box kupit

Příspěvek od r3ady »

definoval bych to jinak, klidně lacinou chujovimu bez podpory ale s licencí na DRM než drahý stroj s podporou ale bez DRM licence, páč bych řekl že veškerá funkčnost ofiko řešení stojí na funkční licenci na DRM
V ellano recenzích strojků když má něco tu licenci DRM tak tam většinou píšou že jedou všechny ofiko appky různých providerů bez omezení na snížené rozlišení
Odpovědět

Zpět na „Poradna pri nákupe ... ??? ... >>> ... :-)“