Lacný prehrávač hudby a rádia napájaný fotovoltaikou

Pokud má někdo touhu napsat něco na toto fórum a přitom to svým obsahem sem napatří, tak tady je to vhodné místo.

Moderátor: Steiner

Pravidla fóra
Dôrazne upozorňujem, že táto téma nieje primárne určená na riešenie osobných sympatii,alebo nesympatií. Pre podobné problémy existujú na internete zoznamky !
Odpovědět
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Lacný prehrávač hudby a rádia napájaný fotovoltaikou

Příspěvek od Kasr »

Je použiteľné na občasný posluch v altánku niečo také?
Bluetooth AUX MP3 FM USB TF prehrávač do panela so zosilňovačom - 2 x 25W (samozrejme, ten výkon je blbosť)
A napájaný fotovoltaikou: Fotovoltaický polykrystalický solární panel 20W (MPPT18V) 12V/1,14A. Rozměry:500×350×2­5mm
Stačí samozrejme od jari do jesene.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
Uživatelský avatar
Kenaj
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 155
Registrován: 13.červen 2008 - 22:30
Bydliště: okr.Poprad

Re: Lacný prehrávač hudby a rádia napájaný fotovoltaikou

Příspěvek od Kenaj »

V altanku nemas 230 V, ze tam potrebujes
solarny panel?
Vu+ zero
@Maximum E85 Multibeam
@diseq prepinac-23,5°E-19,2°E-16°E-13°E-9°E-4.8°E-0,8°W
@140,motor Optibox 3800
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: Lacný prehrávač hudby a rádia napájaný fotovoltaikou

Příspěvek od Kasr »

Nie. Úmyselne som tam elektriku nezaviedol. Nepotrebujem ju. Osvetlenie mám niekoľkými svetielkami s malými solárnymi panelmi nie iba v altánku, ale po celom dvore. Na dome mám desatlitrove reprobedne pod strechou, takže posluch hudby není problém, v obyvaku je zosilňovač, u ktorého prepinam, či má hrať vnútri, alebo vonku. Ale keď je manželka sama doma, tak sa jej to nechce zapínať a berie si male čínske rádio s bt a usb.
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
Uživatelský avatar
Kenaj
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 155
Registrován: 13.červen 2008 - 22:30
Bydliště: okr.Poprad

Re: Lacný prehrávač hudby a rádia napájaný fotovoltaikou

Příspěvek od Kenaj »

Vcera som si vsimol nieco take ma kamos
zamomontovane v reprobedni na terase.
Nemal to zapnute. Az nezabudnem, tak sa pojdem na to pozriet.
Vu+ zero
@Maximum E85 Multibeam
@diseq prepinac-23,5°E-19,2°E-16°E-13°E-9°E-4.8°E-0,8°W
@140,motor Optibox 3800
skateraining
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 21.říjen 2012 - 23:48

Re: Lacný prehrávač hudby a rádia napájaný fotovoltaikou

Příspěvek od skateraining »

asi by som tam šupol nejaký outdoorový (prenosný) 10-50W panel ktorému ide von 5V (alebo rovno QC3.0), tlačil to do powerbanku ktorý má určite QC2.0 alebo QC3.0 a triggeromm by som z neho ťahal max 12V-1,5A, 9V-1,5A, 5V-2A (podla nastavenia triggeru). Na zimu to dal dole lebo Lion batérie sa neľúbia z mrazom. Poprípade pozri na banggood solár aj s regulátorom, nemusel by nejakých 10-25W stáť nejak veľa a za regulátor dáš normálnu 12V Pb batériu. Tie regulátory majú okrem výstupu na káble 12V aj rovno USB výstup.
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: Lacný prehrávač hudby a rádia napájaný fotovoltaikou

Příspěvek od Kasr »

To riešenie by bolo dobré. Ale pre tento účel relatívne drahe. Tento prehrávač bude mať minimálne využitie, takže maximálne niejake Lion batérie s trocha väčšou kapacitou na 3,7 V v sérii (7,2V) s ochranným a nabíjacim obvodom. A 20W panel mi na to bude stačiť uplne. Ináč tam elektriku na nič nepotrebujem. Maximálne by som ešte spravil prípojky usb na nabíjanie mobilov, lapač komárov a podobne.
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Lacný prehrávač hudby a rádia napájaný fotovoltaikou

Příspěvek od mmiriboy »

Je to síce každého osobná vec, ale ja rozhodne som za normálny prívod elektriky do altánku. A to dokonca za trojfázový prívod. :)
V tomto smere mam skôr inú dilemu, uvažujem nad tým, že tam zavediem aj vodu, ale bude to trošku komplikovanejšie. :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: Lacný prehrávač hudby a rádia napájaný fotovoltaikou

Příspěvek od Kasr »

To není kvôli nutnosti. Altanok mám hneď pri dome. Muziku mám ako počúvať. To je skôr pre zaujímavosť, aby som vyskúšal novšie technológie. Aj tak ten prehrávač, čo chcem použiť je nevalnej kvality a vonku počúvam väčšinou flac pusteny cez starý dobrý zosilňovač DPA 280 trocha upravený. Niekedy aj internetové rádiá...
Už dlhšie mám svetielka s pohybovým senzorom po celom dvore (v altánku môžem pri nich aj knihy čítať) napájané "baterkami" nabitými cez malé solárne panely.
Manželka si kúpila cinsky shit rádio bt, usb, sdcard a tiež so solárnym panelom. A v lete po nabití dokázalo hrať niekoľko hodín. Tak kvôli nej, aby mala o trocha kvalitnejší posluch chcem toto
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
Uživatelský avatar
Kenaj
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 155
Registrován: 13.červen 2008 - 22:30
Bydliště: okr.Poprad

Re: Lacný prehrávač hudby a rádia napájaný fotovoltaikou

Příspěvek od Kenaj »

Ak si svoj projekt este nerealizoval, tak mam pre teba ponuku.
mam doma tuto skatulu.
ponukam ti ju za par susnov ak mas zaujem.
mam to v robote, lebo doma uz nechcem skladovat vsetky moje prebytocne veci.
Vu+ zero
@Maximum E85 Multibeam
@diseq prepinac-23,5°E-19,2°E-16°E-13°E-9°E-4.8°E-0,8°W
@140,motor Optibox 3800
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: Lacný prehrávač hudby a rádia napájaný fotovoltaikou

Příspěvek od Kasr »

Takých škatúľ mám pár aj ja. Ale napájané zo siete a to ja nechcem. Dokonca aj v kuchyni, kde už roky nebolo zapnuté. Dnes sú iné možnosti... Aj ten čínsky shit čo si kúpila manželka so solárnym panelom dá viac ako 1W a na externú bednicku kde je aj basový reprák priemeru 10 cm hrá celkom slušne.
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“